Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 129
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
kako uštedjeti

Preživjeti inflaciju: u dućan bez košarice i kolica

03.03.2025.
u 15:25

Cijene kumulativno i dalje rastu: preporučuje se od proizvoda na akciji složiti tjedni jelovnik – katalozi s akcijama umirovljenicima su glavno štivo

Bojkot kupnje, na koji je prvi put 24. siječnja pozvala FB-ova potrošačka platforma Halo, inspektore, nastavlja se kao uobičajena praksa građana, makar i smanjenim intenzitetom tijekom kojega cvjetaju prekogranična i online kupnja. U proteklih šest "crnih petaka" u trgovačkim je blagajnama fiskalizirano oko 110 milijuna eura manje nego bi se potrošilo u "normalnim" tjednima, no da su građani i dalje "ovce za šišanje", govore i neki od recentnih događaja poput smanjenja "liliputanske" kajzerice u Mlinaru, nakon što je Vlada ograničila cijenu na 0,13 eura po komadu – ili pak činjenica da i uz sve agresivnija marketinška oglašavanja o moru akcija, sniženja i rezanja cijena tisuća artikala po pitanju hrane i higijenskih potrepština, kakvim se hvale trgovci, cijene hrane kumulativno ne padaju, nego i dalje, makar neznatno, rastu.

Komentara 1

ST
sttipe
23:37 03.03.2025.

Cijena zlata raste 10% godišnje. Plaća bi tribala isto toliko.Cijene mogu bit kakve bilo, tržište će ih regulirati. Dok god plaće rastu nižom stopom od cijene zlata,(realne stope inflacije), naša kupovna moć pada, a rast cijena je kozmetički..

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata