Već neko vrijeme poznato je da Visoki kazneni sud (VKS) ukinuo nepravomoćnu presudu kojom je Županijski sud u Splitu Filipa Zavadlava (28) u veljači 2021. osudio na jedinstvenu kaznu od maksimalnih 40 godina zatvora zbog ubojstva trojice mladića u siječnju 2020. no u trenutku kada je to obznanjeno nisu bili poznati razlozi ukidanja nepravomoćne presude.
Pisano obrazloženje
OBJAVILI OBRAZLOŽENJE
Mora se utvrditi je li Zavadlav ubio trojicu iz bezobzirne osvete
VKS je obrazložio zašto je ukinuo nepravomoćnu presudu Filipu Zavadlavu za ubojstva, a potvrđen mu je dio presude za općeopasnu radnju i oružje
Komentara 2
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ispravak netočnog navoda: nije ubio trojicu mladića nego trojicu dilera.