Evo, prije koji dan čuo sam se s bratom: nazvao je, javio nam se i sada znamo da se malo sabrao. Kad je čuo presudu, kada je sudac njega i prvog časnika osudio na 30 godina zatvora a da za to nije imao ikakav dokaz, moj je brat zanijemio od šoka, bio je izbezumljen jer je vjerovao u pravdu, a nije je doživio. Od početka govori da je riječ o namještaljci, da je žrtveno janje, i u trenutku čitanja presude to je postalo jasno. Bio je u totalnom šoku i svi smo bili zabrinuti za njega, molili smo da mu iz veleposlanstva pošalju neku psihološku pomoć u zatvor jer nije izgledao dobro. Sada kada nam se javio, malo smo smireniji jer znamo da se i on malo sabrao. Rekli smo mu da se drži, da idemo dalje, da smo svi uz njega, da tražimo odvjetnike, rješenja, da ćemo se žaliti, da će država pomoći, sindikat, svi, samo da se ta nepravda ispravi – ispričao nam je u dahu Jozo Bekavac, brat 61-godišnjega splitskoga kapetana duge plovidbe Marka Bekavca koji je od lanjskog listopada u zatvoru u Ankari u Turskoj, kamo je doplovio. Uhićen je i zatvoren zbog sumnje u krijumčarenje droge. Početkom tjedna tamošnji mu je sud izrekao presudu koja je šokirala javnost, ali i sve kolege pomorce, koji su osudili presudu.
Hrvatski kapetan u turskom zatvoru proživljava najteže dane: 'Bili smo zabrinuti za Marka, nakon presude bio je u šoku'
Kapetan Marko Bekavac optužen je jer je lani u listopadu u teretu njegova broda “Phoenician M” u turskoj luci Ereğli pronađeno 137 kilograma kokaina. Odmah je uhićen s još devet pomoraca: šestoricom s Filipina te po jednim iz Finske, Poljske i Rusije
Komentara 9
Nema mu spasa...
To je čitava organizacija. Dakle, šestorica Filipinaca, Rus, Finac i Poljak i ovaj naš. Dakle, to je ukupno 10 ljudi. Kokain je nađen, mi ne znamo ni kako je tekao istražni postupak, što su govorili na sudu i kako se Bekavac branio. Trebao bi zatražiti transfer iz Turske u Hrvatsku i onda ovdje uživati u Zatvoru Valtura. Ako je besprijekoran kako se medijski predstavlja, napravit će ono što je napravio i Josip Perković i Zdravko Mustač koji su s još većim kaznama dobili transfer iz Njemačke u Hrvatsku. Ja tu ne vidim nikakvu urotu i problem jer je i zatvor za ljude.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dali je to sve tako kako se nama prezentira, ili je istina sasvim drugacija.