Objavljeno vijesti danas: 8
23.01.2023. u 21:58
Uoči zadnjeg kola Hrvatska je bila treća u skupini s dva boda manje i 22 gola slabijom razlikom pogodaka od drugoplasirane Danske, dok je vodeći Egipat imao nedostižna tri boda više. Računica je bila jasna. Hrvatskoj je trebala pobjeda od 22 razlike protiv Bahreina, te bilo kakva pobjeda Egipta protiv Danske kako bi izborila četvrtfinale. Nijedno od toga, nažalost, nismo uspjeli ostvariti.

Danski rukometaši svladali su Egipat 30-25 (17-12)  u zadnjoj utakmici IV skupine, pa je Hrvatska okončala svoj nastup na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj bez četvrtfinala, kao deveta.

Kaubojima je za prolaz trebala pobjeda Egipta s 11 razlike, no već nakon petnaestak minuta Danci su vodili s 9-3 i bilo je jasno da je sve osim pobjede dvostrukih svjetskih prvaka znanstvena fantastika.

Danci su dobili prvo poluvrijeme s 17-12, a u drugom dijelu su Skandinavci znalački sačuvali snagu i pobjedu.

IHF Handball World Championship - Main Round - Denmark v Croatia - Malmo Arena, Malmo, Sweden - January 19, 2023 Denmark's Johan Hansen celebrates Johan Nilsson/TT News Agency via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. SWEDEN OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN SWEDEN. Photo: TT NEWS AGENCY/REUTERS

Pitlyck i Gidsel su s po  8 golova predvodili Dance, a Saeed s 6 Egipćane.

Danska je tako zauzela prvo mjesto u skupini i u četvrtfinalu će igrati s Mađarskom, dok će Egipat na domaćina Švedsku.

U Katowicama su Norvežani pobijedili Njemačku s 28-26 (18-16), osvojili skupinu, te osigurali sraz sa Španjolcima u četvrtfinalu.

KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice. Danska je pobijedila s 30:25.

60'

Gidsel zabija 30. pogodak Danaca na utakmici za potvrdu pobjede. Slavlje kreće.

53'

Danski navijači dobro su raspoloženi. Jasno, čine većinu u dvorani pa uglas nakon pogodaka izgovaraju imena svojih strijelaca.

49'

Mlađi brat Elderaa s lijevog krila postiže svoj prvi zgoditak na utakmici.

46'

Ulazimo u posljednjih 15 minuta susreta pri rezultatu 22:15 za Dance.

43'

Landin igra strašnu utakmicu. Upisao je još jednu obranu i protivnički sastav ne može zabiti s igračem više.

40'

Time-out uoči posljednjih 20 minuta susreta. Pozvao ga je egipatski izbornik.

39'

Egipćani tu i tamo odgovore nekim pogotkom, ali Danska im je ipak preveliki zalogaj. Favoriti k tome trenutno igraju bez vratara kako bi imali čovjeka više u napadu.

35'

Saugstrup je sam na crti i ne griješi. Trenutno je 19:13.

33'

Abdelhak zabija svoj treći pogodak na utakmici.

31'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme
30' (Poluvrijeme)

Sve nade Hrvatske su ugašene. Danska na poluvremenu vodi sa 17:12.

29'

Sjajan pogodak Pytlicka kroz noge vrataru. Još je pritom dobio u glavu, slijedi isključenje za jednog od egipatskih igrača.

28'

Egipat je ostvario mini-seriju. Zabili su četiri pogotka zaredom i vratili se na isto toliko golova zaostatka.

Isključenje
25' (Isključenje)

Lauge ide na hlađenje. Dobio je isključenje pet minuta prije poluvremena.

23'

Sanad je sada dvaput zabio s desnog krila. Ipak, daleko je to od neke izjednačene utakmice - Hrvatskoj, jasno, treba i više od toga.

20'

Hansen je precizan sa sedam metara za 14:7 - Danci su zabili dvostruko više golova od Egipta.

Isključenje
18' (Isključenje)

Isključenje za Abdelhaka nakon starta na Pytlicka.

15'

Ali Zein je smanjio na 10:5, no Gidsel uzvraća s druge strane. Landin, k tome, upisuje novu obranu.

13'

Jesmo li već izgubili sve nade? Nakon 11 minuta, Danci vode sa šest razlike.

11'

Landin bilježi već četvrtu obranu. Sada je skinuo sedmerac, da bi s druge strane po prvi put zabio Hansen.

8'

Pyltick u koraku lažnim kretanjem svoju momčad odveo na +4. Izbornik Egipta odmah zove time-out.

5'

Već je 4:1 za Dance. Jakobsen je pogodio s krila.

3'

Danska je zabila dva gola u prve tri minute, a sada je odgovorio Egipat s druge strane svojim premijernim golom.

1'

Susret upravo počinje.

PORAZ PROTIV EGIPTA

Baš su nas Egipćani porazili na otvaranju SP-a, rezultatom 31:22. Upravo se u njih sada i uzdamo.

TABLICA

Stanje na tablici uoči utakmice.

Standings provided by Sofascore

DOBRA VEČER

Poštovane čitateljice i čitatelji Večernjeg lista,

dobra vam večer i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Egipta i Danske u drugom krugu Svjetskog prvenstva, koja je ključna za Hrvatsku. Naime, Egipćani bi trebali pobijediti s 11 razlike, što bi bio čudesan podvig, kako bi naši rukometaši prošli dalje.

U Malmöu se susreću od 20:30 sati.