Naslovnica Sport EURO 2020
* Članak se automatski osvježava.

Švedska golom iz jedanaesterca slavila protiv Slovačke

Robin Quaison, veznjak Mainza koji je u igru ušao u 64. minuti, izborio je penal, nakon što ga je u 16-ercu oborio vratar Martin Dubravka, a siguran realizator bio je Emil Forsberg u 77. minuti.
18. lipnja 2021. u 16:58 1 komentara 1549 prikaza
Euro 2020 - Group E - Sweden v Slovakia
Pogledajte galeriju 1/4
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Švedska je s 1:0 svladala Slovačku i sada ima četiri boda. Slovačka ima tri, a Španjolska i Poljska koji igraju sutra po jedan.
  • 77' Gol
    Gol za Švedsku! Forsberg je zabio, Dubravka je pogodio stranu, ali nije uspio dirati loptu.
  • 46'
  • KRAJ

• 90'

Ušli smo u sudačku nadoknadu.

• 77'

• 76'

Jedanaesterac za Švedsku! Dubravka je srušio Sieberta te dobio žuti karton.

• 60'

Kakve dvije prilike na obje strane! Ali, vratari su se iskazali.

• 55'

Šveđani su svjesni da bez tri boda dovode prolaz u pitanje i stisnuli su gas.

• 50'

Dinamičnije je drugo poluvrijeme.

• 46'

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme! Mreže miruju jer bilo je ovo dosad najdosadnijih 45 minuta na Euru. Ni Šveđani, a niti Slovaci nisu stvorili niti jednu izrazitu priliku. Nadamo se da ćemo u nastavku gledati zanimljiviji nogomet.

• 43'

Hamšik je pucao sa 17 metara u dobroj pozijicji, ali neprecizno, udarac ide iznad gola.

• 38'

Velik prilika za Kucku koji je u šesnaestercu primio odličan pas i pucao, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut.

• 30'

Slovaci su konačno izašli pred švedski gol, no nekoliko ubacivanja završilo je neuspješno, Skandinavci su uspjeli otkloniti opasnost.

• 28'

Gužva se stvorila ispred slovačkog gola, Dubravka nije dobro reagirao na jednu visoku loptu pa ju je Berg ispred njega izbio glavom, no srećom po Slovake - do suparničkog igrača.

• 23'

Prvi žuti kraton dobio je Olsson nakon prekršaja na Kucki.

• 13'

Nakon što je Larsson izveo slobodan udarac, Lustigov udarac glavom odlazi preko gola.

• 5'

Kucka je skočio visoko nakon Hamšikovog kornera, ali je loše pucao glavom. Lopta je otišla daleko, desno od gola.

• 3'

Švedska prva prijeti. Larsson je uputio slabašan udarac izvana, no odbio se od slovačkog bloka pa je vratar Dubravka obranio uz male teškoće.

• 1'

Počela je utakmica u Sankt Peterburgu!

• Sastav Slovačke

Slovačka: Dubravka; Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan; Kucka, Hrošovsky; Koscelnik, Hamšík, Mak; Duda.

• Sastav Švedske

Švedska: Olsen; Lustig, Lindelof, Danielson, Augustinsson; S. Larsson, Ekdal, Olsson, Forsberg; Isak, Berg.

• Sudi Nijemac

Utakmicu će suditi Nijemac Daniel Siebert.

• Pratimo jednim okom

Rasplet u ovoj skupini zanimljiv je i hrvatskim igračima jer igrat će u osmini finala protiv drugoplasiranog ukoliko osvoje drugo mjesto u svojoj skupini.

• Skupina F

Slovaci su pomalo iznenađujuće u prvom kolu pobijedili Poljsku 2:1 i vjeruju kako isto mogu ponoviti protiv Šveđana koji su pak uspjeli odoljeti naletima snažne Španjolske (0:0) pa će protiv Slovaka pokušati kapitalizirati taj veliki bod.

• ŠVEDSKA - SLOVAČKA

Švedska i Slovačka u Sankt Peterburgu u 15 sati otvaraju drugo kolo skupine E Europskog prvenstva dok je drugi susret u ovoj skupini, između Španjolske i Poljske na rasporedu sutra u 21 sat.