Švedska golom iz jedanaesterca slavila protiv Slovačke

1-0
Slovačka
Euro 2020, 15.00, Sankt Peterburg
KRAJ

Kraj utakmice! Švedska je s 1:0 svladala Slovačku i sada ima četiri boda. Slovačka ima tri, a Španjolska i Poljska koji igraju sutra po jedan.

90'

Ušli smo u sudačku nadoknadu.

77'

Gol za Švedsku! Forsberg je zabio, Dubravka je pogodio stranu, ali nije uspio dirati loptu.

76'

Jedanaesterac za Švedsku! Dubravka je srušio Sieberta te dobio žuti karton.

60'

Kakve dvije prilike na obje strane! Ali, vratari su se iskazali.

55'

Šveđani su svjesni da bez tri boda dovode prolaz u pitanje i stisnuli su gas.

50'

Dinamičnije je drugo poluvrijeme.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

45'

Završilo je prvo poluvrijeme! Mreže miruju jer bilo je ovo dosad najdosadnijih 45 minuta na Euru. Ni Šveđani, a niti Slovaci nisu stvorili niti jednu izrazitu priliku. Nadamo se da ćemo u nastavku gledati zanimljiviji nogomet.

43'

Hamšik je pucao sa 17 metara u dobroj pozijicji, ali neprecizno, udarac ide iznad gola.

38'

Velik prilika za Kucku koji je u šesnaestercu primio odličan pas i pucao, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut.

30'

Slovaci su konačno izašli pred švedski gol, no nekoliko ubacivanja završilo je neuspješno, Skandinavci su uspjeli otkloniti opasnost.

28'

Gužva se stvorila ispred slovačkog gola, Dubravka nije dobro reagirao na jednu visoku loptu pa ju je Berg ispred njega izbio glavom, no srećom po Slovake - do suparničkog igrača.

23'

Prvi žuti kraton dobio je Olsson nakon prekršaja na Kucki.

13'

Nakon što je Larsson izveo slobodan udarac, Lustigov udarac glavom odlazi preko gola.

5'

Kucka je skočio visoko nakon Hamšikovog kornera, ali je loše pucao glavom. Lopta je otišla daleko, desno od gola.

3'

Švedska prva prijeti. Larsson je uputio slabašan udarac izvana, no odbio se od slovačkog bloka pa je vratar Dubravka obranio uz male teškoće.

1'

Počela je utakmica u Sankt Peterburgu!

Sastav Slovačke

Slovačka: Dubravka; Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan; Kucka, Hrošovsky; Koscelnik, Hamšík, Mak; Duda.

Sastav Švedske

Švedska: Olsen; Lustig, Lindelof, Danielson, Augustinsson; S. Larsson, Ekdal, Olsson, Forsberg; Isak, Berg.

Sudi Nijemac

Utakmicu će suditi Nijemac Daniel Siebert.

Pratimo jednim okom

Rasplet u ovoj skupini zanimljiv je i hrvatskim igračima jer igrat će u osmini finala protiv drugoplasiranog ukoliko osvoje drugo mjesto u svojoj skupini.

Skupina F

Slovaci su pomalo iznenađujuće u prvom kolu pobijedili Poljsku 2:1 i vjeruju kako isto mogu ponoviti protiv Šveđana koji su pak uspjeli odoljeti naletima snažne Španjolske (0:0) pa će protiv Slovaka pokušati kapitalizirati taj veliki bod.

ŠVEDSKA - SLOVAČKA

Švedska i Slovačka u Sankt Peterburgu u 15 sati otvaraju drugo kolo skupine E Europskog prvenstva dok je drugi susret u ovoj skupini, između Španjolske i Poljske na rasporedu sutra u 21 sat.