Katalonski gigant pokleknuo: Barceloni se ovo nije dogodilo više od 20 godina!

Barca posljednji put nije prošla skupinu u sezoni 2000./2001.
08. prosinca 2021. u 22:52 5 komentara 5318 prikaza
Pogledajte galeriju 1/5

U najzanimljivijem susretu večeri nogometne Lige prvaka Bayern je u Munchenu pobijedio Barcelonu 3:0 okončavši natjecanje u skupini E sa svih šest pobjeda, dok Barcelona prvi put nakon studenog 2000. nije prošla skupinu.

Njemački prvak je i prije zadnjeg kola osigurao naslov pobjednika skupine, a za drugo mjesto borili su se Barcelona i Benfica. Španjolski velikan je imao ima dva boda više od Portugalaca, no Katalonce je čekalo teško gostovanje u Munchenu, dok je Benfica kod kuće igrala protiv otpisanog kijevskog Dinama.

Benfica je očekivano dobila Ukrajince 2:0 pa je Barci trebala pobjeda u Munchenu. No, to je u ovom trenutku bilo nemoguće očekivati.

| Autor : Reuters Foto: Reuters

Njemački prvak je poveo u 34. minuti golom Thomasa Mullera. Lewandowski se riješio Piquea i poslao centaršut u šesnaesterac, gdje se Muller odlično snašao i glavom prebacio Ter Stegena. U samoj završnici poluvremena Leroy Sane je sjajnim udarcem s više od 20 metara "probio" Ter Stegena. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Jamal Musiala u 62. minuti.

Koliko je Barcelona bila nemoćna svjedoči i podatak kako su Katalonci uputili samo jedan udarac u okvir suparničkog gola. Josip Stanišić nije igrao za Bavarce zbog ozljede.

Bayern je tako natjecanje u skupini okončao sa šest pobjeda i razlikom pogodaka 22-3. Bavarcima je to uspjelo drugi put nakon 2019. godine, a samo je još Real Madrid dva puta prošao kroz skupinu s maksimalnim učinkom (2011/12, 2014/15). Barca pak pvi put nakon sezone 2000/01. nije prošla skupinu. Tada su Katalonci gledali u leđa Milanu i Leedsu.

Dodajmo kako je Sergio Busquets za katalonski sastav upisao 650. nastup, a ispred njega su još samo četiri igrača - Lionel Messi (778), Xavi Hernandez (767) i Andrés Iniesta (674).

U drugom susretu Benfica je pobijedila Dinamo 2:0. Roman Jaremčuk je doveo portugalski sastav u vodstvo u 16. minuti, a na 2-0 je povisio Gilberto u 22. minuti.

Na koncu je Bayern osvojio prvo mjesto sa 18 bodova, Benfica je druga s osam bodova, Barcelona je treća sa sedam i seli u Europsku ligu, dok je Dinamo Kijev na začelju s jednim bodom.

U skupini F Manchester United je odigrao 1:1 protiv Young Boysa potvrdivši prvo mjesto u skupini. United je poveo sjajnim golom Masona Greenwooda u devetoj minuti, a izjednačio je Fabian Rieder u 42. minuti.

U drugom susretu Atalanta i Villarreala su u Bergamu trebali odlučiti o drugom mjestu, no susret je odgođen zbog snježnog nevremena.

Početak utakmice je prvotno pomaknut za pola sata, no zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta sudac Anthony Taylor je u suradnji s delegatom Uefe i ekipama odlučio odgoditi utakmicu.

O novom terminu utakmice bit će odlučeno naknadno, no najvjerojatnije će se igrati u četvrtak. Španjolski sastav je u Bergamo doputovao s bodom više i Mariju Pašaliću i društvu za plasman u osminu finala igra samo pobjeda.

ManU je osvojio prvo mjesto s 11 bodova, Villarreal ima sedam, Atalanta šest, a Young Boysi pet bodova.

Skupina G je bila jedina u kojoj su sva četiri kluba mogla do osmine finala, a na koncu su slavili Lille i Salzburg.

Francuski prvak je na gostovanju pobijedio Wolfsburg 3:1 osvojivši prvo mjesto u skupini. Gosti su poveli u 11. minuti golom Buraka Yilmaza, na 2:0 je povisio Jonathan David u 72. minuti, a za 3:0 je šest minuta kasnije zabio Angel Gomes. U samoj završnici susreta Renato Steffen je smanjio na 1:3. Ivo Grbić je branio za Lille.

U drugom susretu RB Salzburg je porazio Sevillu 1:0, a pogodak odluke zabio je u 50. minuti Noaha Okafor. Od 64. minute Andalužani su ostali s igračem manje nakon što je isključen Joan Jordan.

Luka Sučić je za RB Salzburg igrao do 75. minute, dok je Ivan Rakitić u redovima Seville na terenu proveo 68. minuta.

Lille je na koncu osvojio prvo mjesto sa 11 bodova, RB Salzburg ima bod manje, Sevilla je treća sa šest bodova i seli u EL, dok je Wolfsburg zadnji s pet bodova.

LaLiga - FC Barcelona v Real Betis SEDMI NA LJESTVICI Neće pa neće, Xavijeva Barcelona doživjela neugodan poraz na domaćem terenu Bundesliga - Borussia Dortmund v Bayern Munich RASPLETI PO SKUPINAMA Bayern i Barça igraju derbi kola, Lewandowski "nabrijan" i nemilosrdan

Standings provided by SofaScore LiveScore

tužne priče glumaca
Imali su slavu i novac, a zbog loših odluka završili su na prosjačkom štapu, neki i ispred pučke kuhinje
američki nosač zrakoplova USS Carl Vinson
OZLIJEĐENO SEDAM OSOBA
Drama u Južnom kineskom moru: Američki F-35 srušio se na nosač aviona, pilot se katapultirao
  • KRAJ Kraj
    Završila je utakmica u Münchenu, ali i na ostalim terenima, izuzev Bergama, gdje je utakmica Atalante i Villarreala zbog snijega pomaknuta za sutra.
  • 72' Gol
    GOOOL!!! David zabija za 2:0 Lillea protiv Wolfsburga.
  • 62' Gol
    GOOOL!!! Musiala zabija s nekoliko metara nakon odlične asistencije Daviesa, koji je prošao po desnoj strani Barcelone.
  • 50' Gol
    GOOOL!!! Okafor dovodi Salzburg u vodstvo protiv Seville.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Završilo je prvih 45 minuta.
  • 43' Gol
    GOOOL!!! Kakva bomba Sanea iz daljine! Ter Stegen je bio potpuno nemoćan i to je sad teško dostižnih 2:0 za Bayern!
  • 43' Gol
    GOOOL!!! Rieder je izjednačio za Young Boys u Manchesteru!
  • 34' Gol
    GOOOL!!! Lewandowski je "izvrtio" Piquea i uposlio Müllera, koji glavom zabija za 1:0, iako je Araujo doslovno stotinku prekasno izbio loptu, taman je prešla gol-liniju.
  • 23' Gol
    GOOOL!!! Gilberto zabija za 2:0 Benfice i sad je jasno - Barcelona mora pobijediti ako želi do osmine finala.
  • 16' Gol
    GOOL!!! Yaremchuk je donio vodstvo Benfici i u ovom trenutku je portugalski velikan u drugom krugu.
  • 11' Gol
    GOOOL!!! Yilmaz dovodi Lille u vodstvo protiv Wolfsburga.
  • 9' Gol
    GOOOL!!! Greenwood zabija za 1:0 Manchestera protiv Young Boysa.
  • 1' Početak
    Počela je utakmica.
  • SASTAVI
    BAYERN: Neuer - Pavard, Sule, Upamecano, Davies - Tolisso, Muller - Sane, Musiala, Coman - Lewandowski. BARCELONA: Ter Stegen - Araujo, Pique, Lenglet, Alba - De Jong, Busquets, Gavi - Dest, Depay, Dembele.
Liga prvaka, skupina, 6. kolo, 21:00, Allianz Arena, München
BAYERN Müller 34', Sane 43', Musiala 62'
3
0
BARCELONA
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se minimalno tri minute sudačke nadoknade.

• 85'

Barceloni je, barem se tako sad čini, jedina šansa za ulazak u Ligu prvaka dogodine, osvajanje Europske lige. Bayern je pak favorit za novu titulu, posebno kad će kompletna momčad biti na raspolaganju.

• 80'

Obje momčadi sad već čekaju posljednji sučev zvižduk.

• 75'

Čini se da je snijeg prestao padati...

• 72'

• 70'

Sane je povukao kontru, ali obrana Barcelone nekako je otklonila opasnost.

• 65'

Tužno je gledati ovakvu Barcelonu, ali pad se nije dogodio preko noći. I mogao se izbjeći. Sad je tako kako jest i novo vodstvo mora pronaći rješenja za povratak na staze slave jer bez jake Barce, europski nogomet nekako je siromašniji. Ili se tako čini obzirom da je toliko godina u samom vrhu svjetskog nogometa.

• 62'

• 50'

• 50'

Katalonci djeluju kao razbijena vojska i vidi se da jedva čekaju kraj utakmice.

• 47'

Barcelonu je samo sreća spasila od minijature Bayerna.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• POLUVRIJEME

• 45'

Igrat će se minimalno dvije minute sudačke nadoknade.

• 43'

• 43'

• 34'

• 31'

Alba se ozlijedio i Minguez ulazi u igru, što je snažan udarac za Barcu. Koja pada posljednjih desetak minuta.

• 23'

• 21'

Depay je odlično uposlio Dembelea, koji s 15 metara puca preko gola.

• 16'

• 16'

Araujo dobiva žuti karton zbog prekršaja na Daviesu.

• 12'

Barcelona se zasad dobro drži, čak ima više od igre.

• 11'

• 9'

• 5'

Sane pogađa živi zid, odnosno, Busquetsa u glavu. Pao je od siline udarca.

• 3'

Ter Stegen griješi kod predaje lopte i Busquets je morao srušiti Lewandowskog, kojem je Barcin vratar dodao loptu ravno u noge. Prilika je to za Bayern iz slobodnog udarca s otprilike 18 metara, Naravno, Busquets je dobio žuti karton.

• 3'

Susret Atalanta i Villarreala u skupini F odgođen je zbog snijega.

• 1'

Snijeg pada u Münchenu pa su uvjeti dodatni otežani.

• 1'

Gledatelja nema zbog pandemije koronavirusa, odnosno, novih mjera koje vrijede u Bavarskoj.

• 1'

• Kao što se može vidjeti, Bayern igra s najjačim mogućim sastavom.

• SASTAVI

BAYERN: Neuer - Pavard, Sule, Upamecano, Davies - Tolisso, Muller - Sane, Musiala, Coman - Lewandowski.

BARCELONA: Ter Stegen - Araujo, Pique, Lenglet, Alba - De Jong, Busquets, Gavi - Dest, Depay, Dembele.

• Dinamo Kijev bi mogao spasiti Barcelonu, ako ne izgubi u Lisabonu. Tad rezultat u Njemačkoj ne bi bio bitan, obzirom da Katalonci imaju dva boda ispred Portugalaca.

• Katalonska momčad na domaćem je travnjaku izgubila od Bavaraca 0:3 i teško je zamislivo da u Münchenu može do pobjede. Ali, sve je moguće...