Naslovnica Sport Liga prvaka

Liverpool pobijedio Romu i došao na korak do finala Lige prvaka

Liverpool je pobijedio Romu s 5:2. Strijelci u Liverpoolovoj pobjedi bili su Salah (36., 45.+1), Firmino (61., 68.) i Mane (56.). Roma se probudila u završnici dvoboja kada je pogocima Džeke (81.) i Perottija (85.) iz jedanaesterca uspjela smanjiti visoku prednost domaće momčadi
24. travnja 2018. u 22:46 21 komentara 10495 prikaza
Liverpool - Roma
Pogledajte galeriju 1/13

Mohamed Salah imao je sjajnu večer na Anfieldu. U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka egipatski je napadač zabio dva prekrasna gola, te dvaput asistirao u pobjedi Liverpoola protiv Rome (5:2).

Luka Modrić odlazi iz Madrida? Nećete vjerovati tko želi Modrića, Luka od Reala tražio 30 dana za odluku!

Dobro je igrao i naš Dejan Lovren koji je u 38. minuti nakon ubačaja iz kuta pucao glavom, a lopta je pogodila u gredu. U 74. minuti je dobio žuti karton.

1 / 19

Strijelci u Liverpoolovoj pobjedi bili su Salah (36., 45.+1), Firmino (61., 68.) i Mane (56.). Roma se probudila u završnici dvoboja kada je pogocima Džeke (81.) i Perottija (85.) iz jedanaesterca uspjela smanjiti visoku prednost domaće momčadi.

Uzvratna utakmica igra se 2. svibnja u Rimu.

U prvih dvadesetak minuta Roma je izgledala dobro. U 19. minuti Kolarov je s ruba šesnaesterca pokušao iznenaditi vratara domaće momčadi. Karius je sklisku loptu uspio skrenuti u gredu! Nakon tog Romin pokušaja domaćin se trgnuo.

Liverpool je počeo nizati prilike, a obrana talijanske momčadi popustila je u 36. minuti. Salah, koji je do prošle sezone igrao za Romu, sjajnim je pogotkom zabio za 1:0. Egipatski napadač je s desne strane skinuo paučinu iz suprotnih rašlji Rominih vrata.

Luka Modrić SRUŠIO BI STIGMU Nevjerojatno što je rekao o Modriću pa dodao video kao dokaz!

U sudačkoj nadoknadi prije odlaska na odmor Redsi su došli do drugog pogotka. Salah i Firmino poigrali se s Rominom obranom, a Egipćanin je akciju završio na efektan način i zabio za 2:0.

Salah je ove sezone zabio ukupno 43 gola, a deset u Ligi prvaka u kojoj je tresao mrežu u posljednjih pet utakmica.

U nastavku je domaćin nastavio pritiskati i u samo pet minuta dotukao Romu. U 56. minuti Mane je nakon sjajne Salahove asistencije zabio za 3:0, a nešto kasnije Egipćanin je asistirao za novi Liverpoolov pogodak. Strijelac za 4:0 bio je Firmino. Brazilac je sedam minuta kasnije zabio novi pogodak za domaćina (5:0).

No Roma je završnici uspjela smanjiti visoku prednost domaćina. U 81. minuti zabio je Džeko, a četiri minute kasnije mrežu je zatresao i Perotti iz jedanaesterca te ublažio poraz na Anfieldu (5:2).

Luka Modrić Ispeci, pa reci Pogledajte kako se Modrić snašao i odgovorio na nezgodno pitanje Michael Oliver United - Chelsea Michael Oliver sudi finale FA kupa, a imat će i pomoć video tehnologije Henri Michel Vodio 8 reprezentacija Preminuo bivši francuski izbornik Henri Michel
Zoran Vakula
PROGNOZA ZA HRVATSKU
Vakula otkrio kakva bi trebala biti veljača i koliko će biti oborina
PRIPREMA VOZILA
Doznajte kako kvalitetno pripremiti vozilo za zimsku vožnju i osvojite vrijedne nagrade
  • 90'+4 Kraj
    Završila je sjajna utakmica na Anfieldu u kojoj je briljirao Mohamed Salah. U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka egipatski je napadač zabio dva prekrasna gola, te dvaput asistirao u pobjedi Liverpoola protiv Rome (5:2). Dobro je igrao i naš Dejan Lovren koji je u 38. minuti nakon ubačaja iz kuta pucao glavom, a lopta je pogodila u gredu. U 74. minuti je dobio žuti karton. Strijelci u Liverpoolovoj pobjedi bili su Salah (36., 45.+1), Firmino (61., 68.) i Mane (56.). Roma se probudila u završnici dvoboja kada je pogocima Džeke (81.) i Perottija (85.) iz jedanaesterca uspjela smanjiti visoku prednost domaće momčadi. Uzvratna utakmica igra se 2. svibnja u Rimu.
  • 90'+3 Zamjena
    Firmino je izašao, a u igru je ušao Klavan.
  • 85' Gol
    Gooool! Roma je zabila još jedan pogodak i smanjila prednost domaće momčadi. Pet minute prije kraja Liverpool vodi protiv Rome s 5:2.
  • 81' Gol
    Gooool! Džeko smanjio prednost Liverpoola (5:1).
  • 68' Gol
    Gooool! Liverpool protiv Rome vodi s 5:0. Strijelac je bio Firmino.
  • 61' Gol
    Gooool! Roma je potopljena na Anfieldu. Ponovno je asistent bio Salah, a pogodak je namjestio Firminu. Liverpool vodi protiv Rome s 4:0.
  • 56' Gol
    Gooool! Novi pogodak za Redse. Mane je nakon sjajne Salahove asistencije zabio za 3:0.
  • 38'
    Lovren je nakon ubačaja iz kuta glavom pogodio gredu!
  • 36' Gol
    Goooool! Liverpoolov pritisak se isplatio. Salah je sjajnim pogotkom zabio za 1:0. Egipatski napadač je s desne strane skinuo paučinu iz suprotnih rašlji.
  • 29'
    Sjajna solo akcija Sadia Manea. Liverpool igrač je ušao u šesnaesterac, pucao je, ali je njegova lopta otišla iznad grede.
  • 26' Žuti karton
    Jesus je dobio žuti karton.
  • 19'
    Zaprijetila je i Roma. Kolarov je s ruba šesnaesterca pokušao iznenaditi vratara domaće momčadi. Karius je sklisku loptu uspio skrenuti u gredu!
Liga prvaka, polufinale, 20.45, Anfield
Liverpool Salah 36', 45'+1, Mane 56', Firmino 61', 68'
5
2
Roma Džeko 81', Perotti 85' - 11m
  • 90'+4

Završila je sjajna utakmica na Anfieldu u kojoj je briljirao Mohamed Salah. U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka egipatski je napadač zabio dva prekrasna gola, te dvaput asistirao u pobjedi Liverpoola protiv Rome (5:2).

• 90'+3

• 90'

Igra se četiri minute sudačke nadoknade.

• 85'

• 81'

• 74'

Lovren je dobio žuti karton.

• 75'

Zamjena u Liverpoolu.Salah je uz ovacije izašao iz igre, a ušao je Ings.

• 73'

Prilika za Romu. Schick je skočio i pucaoc glavom, ali vratar Karius je bio spreman.

• 68'

• 67'

Dvostruka izmjena kod Rome. Gonalons je ušao umjesto De Rossija, a Perotti umjesto Jesusa.

• 61'

• 60'

Robertson je prvi stigao do odbijene lopte, ali mu je netko iz Romine obrane blokirao udarac.

• 56'

• 53'

Liverpool je nastavio pritiskati Rominu obranu. Redsi traže treći pogodak.

• 46'

Zamjena u Romi. Ünder je ostao u svlačionici, a u igru je ušao Schick.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme. Liverpool na Anfieldu vodi protiv Rome s 2:0. Oba pogotka za englesku momčad zabio je Salah (36' i 45'+1). Naš Dejan Lovren igra sjajno, a u 38. minuti je nakon ubačaja iz kuta pogodio gredu.

• 45'

Gooool! Salah i Firmino poigrali se s Rominom obrano, a Egipćanin je akciju završio novim pogotkom. Liverpool protiv Rome vodi s 2:0.

• 39'

Alexander-Arnold je nakon prekršaja na Strootmanu dobio javnu opomenu.

• 38'

• 36'

• 32'

Liverpool je ubacio u višu brzinu i niže prilike. Mane je u dvije minute promašio dva zicera.

• 29'

• 26'

• 23'

Nakon što je Liverpool imao blagu inicijativu na početku utakmice, Roma je zaigrala mnogo ozbiljnije. Lovren je sjajno ušao u utakmicu.

• 19'

• 18'

Wijnaldum je ušao u igru umjesto Oxlade-Chamberlaina.

• 15'

Alex Oxlade-Chamberlain traži liječničku pomoć i ne izgleda dobro. Klopp mora napraviti prvu zamjenu.

• 8'

Chamberlain je pucao s 20 metara, ali je Romin vratar bio spreman.

• 5'

Sjajna prilika za Liverpool. Firmino se našao u dobroj prilici s desne strane, prizemno je pucao, a lopta je prošla pored vrata.

• 1'

Počela je utakmica na Anfieldu!

• Navijači domaće momčadi 'osvojili su' i policijska vozila. Liverpool - Roma | Autor : Reuters/Pixsell Foto: Reuters/Pixsell

• Liverpoolovi navijači napravili su sjajno ozračje ispred Anfielda.

• Po kladionicama Liverpool je favorit protiv Rome, a engleskoj momčadi daju i veće izglede za prolaz u finale koje se 26. svibnja igra u Kijevu.

😍 #Anfield #UCL #LFC #LiverpoolFC #Liverpool #ChampionsLeague

A post shared by Liverpool Football Club (@liverpoolfc) on

• Večerašnju utakmicu na Anfieldu sudi Nijemac Felix Brych.

• Za Liverpool će od prve minute igrati naš Dejan Lovren.

Evo sastava, Liverpool: Karius - Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Chamberlain, Henderson, Milner - Salah, Firmino, Mane

Roma: Allison - Fazio, Manolas, Jesus - Florenzi, Strootman, De Rossi, Kolarov - Under, Nainggolan - Džeko

• 20.00

Počinje rasplet u najelitnijem europskom klupskom natjecanju. U prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka na Anfieldu igraju Liverpool - Roma, a tijek dvoboja uživo pratite na portalu Večernjeg lista.