Koprivnica: U 2. kolu Prve HNL sastali se Slaven Belupo i Gorica
1/7
22.08.2020.
u 19:57

U susretu drugog kola Prve HNL Gorica je u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo sa 2-1 okrenuvši rezultat u posljednjih šest minuta utakmice.

Slaven Belupo je poveo u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Lovrić je izgubio loptu na 40-ak metara, Paracki je potom dodao do Etoundija, koji je odmah proigrao Nemanju Glavčića, a veznjak Slavena je preciznim udarcem sa 16 metara svladao vratara Kahlinu.

Gorica je uspjela izjednačiti u 86. minuti golom Ognjena Mudrinskog, a isti je igrač u drugoj minuti sudačke nadoknade svojim drugim golom na utakmici donio drugu pobjedu gostima ove sezone. Matija Dvorneković je s desne strane poslao dobar centaršut, a srpski napadač lagano zabio.

Mudrinski je bio dvostruki strijelac i u prvom kolu u gostujućoj 5-1 pobjedi protiv Varaždina.

U petak je prvak Dinamo na gostovanju pobijedio Istru 1961 sa 1-0, a identičnim rezultatom Lokomotiva je bila bolja od Rijeke.

Večeras se još sastaju Šibenik i Varaždin, dok kolo u nedjelju zatvaraju Osijek i Hajduk.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica sa po šest bodova.