Došlo je i do toga da nam ljudi ulaze u dvorište i kradu nam boce, žale se susjedi zagrebačkih kvartova Kozari bok i Kozari putevi. Nepoznata osoba, ili više njih, posljednjih dana žrtve su provalnika kojima su izgleda "meta" boce za otkup u trgovinama. Jedna je osoba podijelila svoje iskustvo u kvartovskoj Facebook grupi, nakon čega su i drugi kazali da se isto događa i njima.
– Došli smo do toga da više ne smiješ ostaviti ni vreću s bocama ispred kuće. Jutros, dok smo spavali, netko je imao dovoljno hrabrosti ući u naše dvorište i ukrasti vreću s pedesetak boca. Nije stvar u bocama, nego u tome odakle nekome smjelost ulaziti na tuđi privatni posjed. Tko god da je to učinio, trebao bi se sramiti. Susjedi, pripazite na svoju imovinu i ne ostavljajte ništa ispred kuće, uskoro nećemo smjeti ostaviti ni metlu pred vratima. Zaista sramotno – poručila je osoba.
Drugi su ispričali da su također doživjeli provalu. "Meni je ušao u dvorište dok sam bio u dvorištu... I pretresao kante i krenuo po dvorištu pregledati je l'' ima gdje koja boca... Ja stvarno ne znam što je njemu u tintari", poručio je jedan muškarac. Neki su prste uperili prema strancima, dok drugi govore da isti problem postoji već dugi niz godina, mnogo prije nego što su strani radnici počeli dolaziti u Hrvatsku.
"Naši ulaze bez srama. I to ona 'fina gospoda od 70+ godina'. Popodnevna šetnja im je izgovor. U auto zaviruju, u dvorišta... Susjeda sam tako vidjela u vrtovima... A doma djeca sve 'velika gospoda'", napisala je jedna osoba.
Zapad Zagreba dobio je toplu vodu, ali za druge agonija još traje: Počeli su i novi radovi, obustava u ova dva kvarta traje cijeli tjedan
Ako je antifašizam u temeljima Ustava, onda je ulazak u tuđe nekretnine u skladu s Ustavom.