Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 108
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
'SUSJEDI, PAZITE NA IMOVINU'

'Ulaze bez srama, zaviruju u dvorišta, uzimaju i nose': Stanovnici zagrebačkog kvarta imaju ogroman problem, ne znaju što da rade

Zagreb: U Kozari boku ljudi žive u siromaštvu i bez osnovne infrastrukture
Jurica Galoic/PIXSELL
02.06.2026.
u 13:40

Meni je ušao u dvorište dok sam bio u dvorištu, pretresao kante i krenuo po dvorištu pregledati ima li gdje koja boca, ispričao je jedan stanovnik kvarta na području četvrti Peščenice – Žitnjak

Došlo je i do toga da nam ljudi ulaze u dvorište i kradu nam boce, žale se susjedi zagrebačkih kvartova Kozari bok i Kozari putevi. Nepoznata osoba, ili više njih, posljednjih dana žrtve su provalnika kojima su izgleda "meta" boce za otkup u trgovinama. Jedna je osoba podijelila svoje iskustvo u kvartovskoj Facebook grupi, nakon čega su i drugi kazali da se isto događa i njima. 

– Došli smo do toga da više ne smiješ ostaviti ni vreću s bocama ispred kuće. Jutros, dok smo spavali, netko je imao dovoljno hrabrosti ući u naše dvorište i ukrasti vreću s pedesetak boca. Nije stvar u bocama, nego u tome odakle nekome smjelost ulaziti na tuđi privatni posjed. Tko god da je to učinio, trebao bi se sramiti. Susjedi, pripazite na svoju imovinu i ne ostavljajte ništa ispred kuće, uskoro nećemo smjeti ostaviti ni metlu pred vratima. Zaista sramotno – poručila je osoba. 

Drugi su ispričali da su također doživjeli provalu. "Meni je ušao u dvorište dok sam bio u dvorištu... I pretresao kante i krenuo po dvorištu pregledati je l'' ima gdje koja boca... Ja stvarno ne znam što je njemu u tintari", poručio je jedan muškarac. Neki su prste uperili prema strancima, dok drugi govore da isti problem postoji već dugi niz godina, mnogo prije nego što su strani radnici počeli dolaziti u Hrvatsku. 

"Naši ulaze bez srama. I to ona 'fina gospoda od 70+ godina'. Popodnevna šetnja im je izgovor. U auto zaviruju, u dvorišta... Susjeda sam tako vidjela u vrtovima... A doma djeca sve 'velika gospoda'", napisala je jedna osoba. 

Zapad Zagreba dobio je toplu vodu, ali za druge agonija još traje: Počeli su i novi radovi, obustava u ova dva kvarta traje cijeli tjedan
Zagreb: U Kozari boku ljudi žive u siromaštvu i bez osnovne infrastrukture
1/3

Komentara 34

Avatar zelicius
zelicius
15:25 02.06.2026.

Ako je antifašizam u temeljima Ustava, onda je ulazak u tuđe nekretnine u skladu s Ustavom.

RO
robertmark
16:12 02.06.2026.

Zna se koji dio populacije radi takve stvari, za koje nije ni dozvoljeno nazivati ih pravim imenom. U Međimurju je to normalno ponašanje te populacije.

22
224
16:29 02.06.2026.

Zar je problem u dvorištu imati psa? Korist je višestruka....

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata