Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 211
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ANALIZA IZBORA

Jedna stvar oko buduće koalicije odredit će karijeru Ivice Puljka: 'On više nema alibija, Splićani žele pomak'

27.06.2022.
u 14:14

Puljak je sada u poziciji u kojoj će složiti glatku većinu u Gradskom vijeću. Praktički može što hoće. Više ne postoje izgovori. Doslovno je udvostručio broj vijećnika i za većinu mu nedostaje samo jedna ruka, a upravo će ona odrediti njegovu buduću karijeru na nacionalnoj razini. Dakle, birači više neće htjeti čuti da se nešto ne može ili da netko nešto blokira. Puljak će sada biti pod povećalom i svi očekuju da izvuče grad iz desetljeća urbanističke i projektne stagnacije – bez obzira na nisku izlaznost, izostanak ozbiljnog izazivača i činjenicu što je izbore dobio na uglavnom protestnim glasovima.

U utrci za gradonačelnika Splita u drugom krugu borit će se kandidat Centra Ivica Puljak kojem je u prvom krugu malo nedostajalo za pobjedu i nezavisni Zoran Đogaš kojeg podržavaju HDZ i HSS, pokazuju neslužbeni rezultati DIP-a nakon što su obrađena sva biračka mjesta. 

Na prijevremenim lokalnim izborima za gradonačelnika drugog grada po veličini u Hrvatskoj odaziv je bio 31,58 posto (46,292). Puljak je osvojio 48,73 posto, odnosno 22.561 glas, a za Đogaša je glasalo 25,67 posto, odnosno dobio je 11.887 glasova

Ključne riječi

Komentara 10

Avatar Zbregov
Zbregov
14:22 27.06.2022.

tako je! izazovi s Puljkom tek počinju, čini se da je nekom jako bitan da pošto poto ostane na vlasti i da dalje podriva..

Avatar crazy_bat
crazy_bat
15:30 27.06.2022.

Jel to onaj dezerter?

GZ
Glas za hdz=glas za pupovca
15:34 27.06.2022.

Procvjetat će Split isto kao i Zagreb. Naprijed crveno-zeleni.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Kupnja

Pretplata