Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 112
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Slučaj Bračak

OB Zabok zabranjeno obavljanje djelatnosti iz dječje kirurgije!

Bolnica Zabok
Mladen Mandić
26.04.2012.
u 08:13

Dr. Stanko Belina: Ministarstvo nam je odobrilo specijalizaciju iz dječje kirurgije, a sada nam brani rad

Krapinsko-zagorska županija u ponedjeljak je dobila rješenje kojim se zabranjuje Općoj bolnici u Zaboku obavljanje djelatnosti dječje kirurgije. Zdravstvena inspekcija Ministarstva zdravstva obavila je u Bolnici dva inspekcijska nadzora te je utvrdila da je od 31. siječnja do 4. svibnja 2011. godine obavljeno 13 operacijskih zahvata na djeci koje je temeljem ugovora o djelu u bolnici obavljao prof. dr. Stipe Batinica, specijalist opće i dječje kirurgije, a u periodu od 1. lipnja 2011. do 21. ožujka 2012. godine obavljena su 22 operacijska zahvata iz dječje kirurgije unatoč tome što zabočka bolnica nema rješenje Ministarstva o ispunjavanju uvjeta u pogledu prostora, medicinsko-tehničke opreme i radnika za obavljanje dječje kirurgije.

 Anesteziolozi bili u pravu

Nova v.d. župana Sonja Borovčak kaže da je razočarana što se na takav način radilo u bolnici, da se nije radilo u skladu sa Zakonom oko uvođenja dječje kirurgije koja bolnici nije bila odobrena. Sve to izazvalo je dosta problema i sukoba među liječnicima. Sad se vidjelo da su anesteziolozi koji su upozorili na problem bili u pravu.

– Zbog svega toga netko bi im se sada trebao i ispričati – rekla je Sonja Borovčak. Na upit što će se sada dogoditi, odgovorila je da će se o svemu raspraviti na sjednici Upravnog vijeća bolnice.

Ravnatelj zabočke bolnice dr. Stanko Belina kaže pak da su svi sve znali, da su svi bili upoznati da se manji kirurški zahvati obavljaju u Zaboku te da se ništa nije radilo ilegalno i da nije bilo zakulisnih igara. – Bolnica u Zaboku ima 3A status i radili smo samo sitnije zahvate da se za svaku sitnicu djeca ne šalju u Zagreb. Uostalom, kako je moguće da nam je to isto Ministarstvo odobrilo specijalizaciju za dječju kirurgiju, a sada kaže da je ne smijemo obavljati.

 Roditelji bili zadovoljni

Uostalom, sve račune za operacije slali smo HZZO-u i ono nam je sve zahvate uredno plaćalo. I roditelji su bili zadovoljni i nisu imali primjedbi, rekao je Belina te dodao da bi za formiranje Odjela dječje kirurgije trebalo najmanje pet liječnika i 16 sestara, a takvo što zaista bi bilo previše za Zagorje.  

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata