Svi znamo da se bliži vrijeme velike naplate računa za vrijeme kaosa u koji je svijet svojom politikom gurnula globalistička agenda. Istovremeno vidimo kako je glavna strategija političke elite pred krizom koja sve jače udara na naša vrata – pravljenje mrtvim. Dok obični ljudi sa strepnjom gledaju u budućnost i pitaju se kako će preživjeti hladnije dane, elita se za to vrijeme pravi kao da se ništa ne događa.
To je ona ponižavajuća situacija kada osjećate kako vas netko maltretira bez vidljivog razloga, a pritom se pravi "grbav". Zbog toga se ljudi sve više pitaju koja motivacija stoji iza ovakvog ponašanja elita? Radi li se o nekom velikom planu ili je naprosto riječ o pukom patološkom sadizmu elita? Jesu li u pitanju, kao što to inače biva, novac i moć ili se radi o nekoj "višoj", ideološkoj motivaciji? Ako ponašanje elita želimo staviti u okvir nekog racionalnog plana, mogli bismo govoriti, primjerice, o "dubokoj državi", ali prije toga bismo trebali razvidjeti imaju li ti ljudi uopće dovoljno svijesti da razumiju svoje postupke i njihove posljedice ili su toliko odsječeni od stvarnosti da uopće ne shvaćaju što se događa u stvarnom svijetu, izvan "balona" u kojem žive i koje muke brinu obične ljude?
Dok se obični ljudi pitaju kako će preživjeti hladnije dane, elita se pravi kao da se ništa ne događa
Da bi izbila pobuna, bilo je potrebno vjerovati da se borimo protiv nekog velikog zla. Ne možeš se pobuniti protiv nekoga samo zato što je glup i nesposoban. Glupost izaziva suosjećanje, a ne revolt
Komentara 7
Dok se obični balkanski ljudi pitaju kako će preživjeti hladnije dane, regijska elita se pravi kao da se ništa ne događa jer imaju Hrvatsku, mogu jamiti i biti svoji na svome.
Elita obnavlja kuce isključivo cetnicima, plaća zaostale penzije veznicima iz ondašnje krajine, organizira koncerte podrške vraćanju Sao krajine, ciljano sabotira sve kulturološke i znanstvene inicijative, pogotovo filmove koji bi bilo kako kontrirali sanu2 politici; namjerno opstruira dati u javnost sve informacije o nestalima kao i o osumnjičenim cetnicima iz dr-a, iako je gospodin Kajkic prije 4 godine uspješno taj smjer pokrenuo a onda postao smijenjen; daje i političku i financijsku snagu parostosima iz Srbije da orgijaju po hrvatskim selima militantne lazi o historiji zadnjih 100 godina; cini sve da onesposobi svaku političku i javnu osobu koja bi njih same i njihovu sanu3 politiku bilo kako doveli u pitanje; te daje sve veći prostor Srbiji da okrene kotac povijesti unazad i sustavno i dugoročno vrati sve sto je "izgubila" u proslom ratu.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Motivacija elita je zarada i moć - poskupljenje energenata i milijarde koje će zapadne države ulupati u tzv. 'energetsku tranziciju' odlična su prilika da napune džepove i prošire svoj utjecaj na političke elite kako bi si i u budućnosti kroz krojenje politika osigurali stabilan prihod.