Premijer Andrej Plenković s kojim su bili i ministri gospodarstva Ante Šušnjar te turizma i sporta Tonči Glavina, nije tek išao gledati utakmicu između Hrvatske i Paname. U Torontu je u nazočnosti kanadskog premijera Marca Carneya potpisan Memorandum o razumijevanju za jačanje suradnje u području civilne uporabe nuklearne energije. Ovo bi mogao biti ključan dokument, odnosno važan korak u daljem razvoju nuklearne strategije Republike Hrvatske. Memorandum predviđa suradnju u nizu područja od zajedničkog interesa. Suradnja će obuhvatiti razmjenu iskustava vezanih za politike i regulatorne okvire za civilnu uporabu nuklearne energije. Poseban naglasak stavit će se na pitanja nuklearne sigurnosti i zaštite te na upravljanje nuklearnim gorivom i radioaktivnim otpadom. Dvije će države također poticati suradnju u razvoju naprednih nuklearnih tehnologija, uključujući male modularne reaktore, kao i u području istraživanja, razvoja i inovacija.
Tri dupeglavca na odmoru!