Izrael sam posjetio pet puta, a posljednji put krajem veljače i početkom ožujka ove godine. Kad sam odlučio krenuti put te zemlje, u kojoj je tek sklopljeno nestabilno primirje između Države Izrael i Hamasa, susjedi i prijatelji su me odgovarali. A tek moja obitelj – bilo je tu i plača. No bio sam odlučan krenuti na hodočašće u Svetu zemlju. Davor Ljubić, direktor agencije G-tour Međugorje, koja je organizirala ovo putovanje, bespotrebno me tješio, jer nisam osjećao nikakav strah, kako na put ide puno ljudi: 250 hodočasnika iz Hrvatske, BiH te drugih europskih zemalja koji imaju hrvatsko državljanstvo. Bilo je još zainteresiranih, kaže, ali nije mogao osigurati prijevoz i boravak. Hodočašće u Svetu zemlju nazivaju i "Peto evanđelje" te je želja mnogih kršćana za života posjetiti ove prostore.
Čim shvate da smo Hrvati, trgovci razvijaju naše zastave i puštaju Thompsona. Pravi su majstori prodaje, pa tako primaju i bh. marke
Kršćanka iz Tel Aviva mi kaže: Zabavljamo se kao i vi u Europi, idemo u kafiće, kina, na ples, družimo se i s onima druge vjere. Ali brakovi s njima su rijetki, prekomplicirano je to ovdje
Komentara 35
U kojekakve udruge i bolesnu umjetnost ulozeno je puno novca a jedinu pravu promociju zemlje odradio je sport , po kockicama nas poznaju u svijetu , a ne po hladnom pivu i paradama
Krcedolac baš trkeljaš ko tipičan jalni Srbin koji nema drugog posla nego pisati gluposti po hrvatskim portalima.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Raznosač, Izrael je jedina civilizirana zemlja na Bliskom istoku, sviđalo se tebi ili ne , to je činjenica