Kakvo poniženje Barcelone! Bayern joj zabio osam golova, strijelac i Perišić

Bayern je demolirao Barcelonu i prošao u polufinale Lige prvaka
14. kolovoza 2020. u 22:51 19 komentara 28333 prikaza
Soccer Champions League / Quarter Finals / FC Barcelona - FC Bayern Munich
Pogledajte galeriju 1/9

Nogometaši Bayerna iz Munchena u četvrtfinalu su Lige prvaka na stadionu Luz u Lisabonu deklasirali Barcelonu sa 8:2 (4:1), a jedan od strijelaca za njemačkog prvaka bio je i hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Mario Mandžukić HRVATSKI NAPADAČ Mario Mandžukić doznao nove loše vijesti nakon što ga je Juventus potjerao

Perišić je postigao pogodak za vodstvo Bayerna od 2:1 u 21. minuti kada je odlično pratio akciju Gnabryja, pravodobno utrčao u prazan prostor na lijevom krilu, a zatim snažnim prizemnim udarcem sa 10-ak metara svladao Ter Stegena.

Po dva gola za Bayern postigli su Thomas Mueller (4, 31) i Philippe Coutinho (85, 89), a po jednoga su dodali Gnabry (28), Kimmich (63) i Lewandowski (82), dok su golove za Barcelonu postigli Alaba (7-ag) i Suarez (57).

Perišić je igrao za Bayern do 67. minute, dok je Ivan Rakitić ostao na klupi Barcelone.

PROMO Znate li gdje je Patkov gušt? Upoznajte hrvatske jame i špilje

Bayern će u polufinalu 19. koloovoza također u Lisabonu igrati protiv pobjednika posljednjeg četvrtfinala u kojemu će se u subotu sastati Manchester City i Lyon.

U prvom polufinalu 18. kolovoza igrat će Paris SG i RB Leipzig.

UPLETEN U AFERU JANAF
Tko je zapravo gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić?
Doživi hedonistički vikend u vinskim podrumima Slavonije i Baranje
Vinski raj
  • 87' Gol
    Gol za Bayern! Evo i sedmog gola, zabio je Coutinho, nekadašnji igrač Barcelone.
  • 63' Gol
    Gol za Bayern! Bavarci ne daju Španjolcima da im se približe, opet imaju tri gola prednosti. Sada je zabio Kimmich nakon što je Davies napravio najveći dio posla, prošao po desnoj strani i asistirao
  • 31' Gol
    Gol za Bayern! Barca je primila i četvrti gol za nešto više od pola sata. Sada je strijelac Muller.
  • 28' Gol
    Gol za Bayern! Gnabry je zabio i Barcelona je primila tri gola u manje od pola sata. Obrana Katalonaca večeras izgleda katastrofalno.
  • 22' Gol
    Gol za Bayern! Sjajan pogodak zabio je naš Ivan Perišić. Ostao je sam na lijevoj strani i ljevociom pogodio suprotni kut. Ter Stegen je dirao loptu, ali je udarac bio presnažan.
  • 7'
    Izjednačenje! Barcelona je izjednačila nakon samo tri minute. Katastrofalna reakcija Alabe koji je loptu skrenuo u vlastitu mrežu.
  • BAYERN
    Sastav Bayerna: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Thiago; Gnabry, Muller, Perišić, Lewandowski.
  • BARCELONA
    Za Barcelonu će igrati: Ter Stegen; Semedo, Lenglet, Pique, Jordi Alba; Busquets, Sergi Roberto, De Jong; Vidal; Messi, Suarez.
  • PERIŠIĆ IGRA, RAKITIĆ NA KLUPI
    Poznati su i sastavi, a večeras ćemo posebno pratiti dva Hrvata, Ivana. Perišić je u početnom sastavu Bayerna, Rakitić na klupi Barcelone.
Četvrtfinale Lige prvaka, 21:00, Lisabon, Portugal
Barcelona Alaba ag. 7' Suarez 57'
2
8
Bayern Muller 4', 31', Perišić 22', Gnabry 28', Kimmich 63', Lewandowski 4', Coutinho 87', 89'
  • 89'

Gol za Bayern! Opet Coutinho, gledamo nevjerojatnu utakmicu.

• 87'

• 81'

Gol za Bayern! Lewandowski je zabio gol i sada možemo reći da je gotovo.

• 75'

Ostalo je još 15 minuta i sudačka nadoknada, Barcelona je u jako teškoj situaciji.

• 67'

Ivan Perišić napustio je teren, umjesto njega u igri je Coman.

• 63'

• 57'

Gol za Barcelonu! Suarez je smanjio na 4:2.

• 46'

Počeo je nastavak.

• 45'

Kraj prvog poluvremena, vidjeli smo pet golova koji su pali u prvih pola sata.

• 36'

Perišić je pokušao desnom nogom nakon loše reakcije u obrani Barcelone, ali je otišlo preko gola.

• 31'

• 30'

Iza nas je pola sata, bilo je to iznimno uzbudljivih 30 minuta.

• 29'

Sada je Lewandowski bio u odličnoj prilici, no vratar Barce je to odbio u korner.

• 28'

• 27'

Opet je Perišić probio lijevu stranu i opasno ubacio, ali je Ter Stegen nekako to uspio izbiti.

• 22'

• 10'

Prilika za Barcelonu! Messi je pogodio vratnicu. Nevjerojatan početak utakmice.

• 7'

• 4'

Gol za Bayern! Bavarci vode od četvrte minute, a zabio je Muller.

• 2'

Barcelona je uoči utakmice objavila da je Umtiti zaražen koronavirusom. Opširnije ovdje.

• 1'

Počela je utakmica!

• TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će momčadi taktički izgledati.

• BAYERN

• BARCELONA

• Za sada su u polufinale prošli Leipzig i PSG. Pobjednik večerašnjeg susreta ide na boljeg iz dvoboja Manchester Cityja i Lyona.

• Ovo je četvrfinalni dvoboj LP-a. Situacija s koronavirusom poremetila je raspored Uefe pa se sve utakmice završnice ovog natjecanja igraju u Lisabonu. Igra se samo jedna utakmica.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s Ligom prvaka. Pred nama je susret Barcelone i Bayerna.