Naslovnica Sport HNL

Cibalia se porazom oprostila od HNL-a, Istra u dodatne kvalifikacije

Cibalia će tako u drugu ligu, dok će Istra u dodatne kvalifikacije gdje ih čeka Varaždin. Utakmice će se igrati 30. svibnja i 2. lipnja, a ždrijeb domaćinstva 21. svibnja.
18. svibnja 2018. u 21:49 5 komentara 8341 prikaza
Istra Rudeš
Pogledajte galeriju 1/8

Pravu dramu ponudilo je posljednje kolo HNL-a, nakon kojeg je poznato da će u drugu ligu Cibalia, a u dodatne kvalifikacije Istra.

Sporting CP OTKRIVENO Pa jel' to moguće? Evo tko je režirao napad na Hrvata i društvo

Puljani su dodatne kvalifikacije osigurali remijem protiv Rudeša 1:1, dok su se Vinkovčani od HNL-a oprostili porazom u Kranjčevićevoj kod Lokomotive 2:1.

Istra Rudeš
1 / 8
Istra Rudeš

Istra je protiv Rudeša povela u 34. minuti golom glavom Vojnovića, no Ivančić u 58. natrčava na jednu odbijenu loptu i zabija za 1:1. Mogli su Puljani na kraju i do pobjede, no u 85. minuti Vojnović je promašio jedanaesterac.

Lokomotiva je do vodstva stigla preko Majera u 75. minuti, da bi samo tri minute kasnije Barišić promašio jedanaesterac za goste. Ipak, ofenzivac Vinkovčana iskupio se samo minutu kasnije golom sa šest, sedam metara. No, nade Vinkovčana u opstanak u HNL-u srušene su u 83. minuti kada je za novo vodstvo lokosa pogodio Valentić.

Rezultati by SofaScore
Slaven Belupo Osijek HNL Belupo preokretom u nastavku s igračem više dobio Osijek Hrvatska nogometna reprezentacija - Ukrajina PROVJERE ZA SP Pao dogovor: Evo gdje možete gledati spektakl Hrvatska - Brazil! Kolinger TRAŽENA ROBA Engleski prvoligaš za milijun funti želi dovesti igrača Lokomotive

Putokaz za najljepše plaže na Pagu
Najljepše plaže na Pagu
Istražite koje su najljepše plaže i pronađite one koje će vam najbolje odgovarati
  • 90'
    Gotovo je u Puli i Zagrebu. Lokomotiva je dobila Cibaliju 2:1 i poslala ih u drugu ligu. Istra je remizirala protiv Rudeša, a hoće li ostati u ligi bit će poznato nakon dvije utakmice dodatnih kvalifikacija protiv Varaždina.
  • Lokosi imaju novo vodstvo Gol
    Lokomotiva je u 83. minuti stigla do novog vodstva, a prvijenac je udarcem s 14, 15 metara zabio Valentić.
  • Cibalia izjednačila Gol
    Iskusio se vrlo Barišić za promašeni jedanaesterac, te golom u 79. minuti iz blizine zabio za 1:1 Cibalije.
  • Lokosi vode Gol
    Cibaliji je poništen gol zbog zaleđa, a lokosi su odmah u sljedećem napadu zabili gol na drugoj strani preko Majera.
  • Rudeš izjednačio
    Rudeš je stigao do izjednačenja u Puli u 58. minuti. Ivančić je natrčao na jednu odbijenu loptu i s 13, 14 metara ju zakucao u mrežu za 1:1. Sada je jasno da bi jednim golom u Zagrebu Cibalia gurnula Istru na posljednje mjesto.
  • GOL U PULI
    Istra vodi protiv Rudeša od 34. minute! Matei je ubacio s desne strane, u sredini je najviši bio Vojnović koji od vratnice pogađa za 1:0.
  • 1'
    Počele su utakmice u Puli i Zagrebu!
HNL, 20.00 sati, Zagreb, Pula
  • 90'

• 85'

Jedanaesterac je promašila i Istra, odnosno Vojnoviću je skinuo Picak. Gosti su prethodno ostali s igračem manje jer je pocrvenio Glauder.

• Lokosi imaju novo vodstvo

• Cibalia izjednačila

• 78'

Imala je Cibalia sjajnu priliku da izjednači, no Barišiću je jedanaesterac obranio Hendija

• Lokosi vode

• 66'

Veliku priliku za novo vodstvo Istre imao je Bady, no njegov udarac iz blizine pogađa vanjski dio mreže.

• 55'

Cibalia mora krenuti po gol u Zagrebu, no zasad njihovi napadi djeluju jalovo. No, u ovom trenutku ni pobjeda im ne znači puno, jer u slučaju istog broja bodova kao i Istra sele u drugu ligu.

• 46'

Krenulo je posljednjih 45 minuta ove sezone u Puli i Zagrebu.

• 45'

Gotovo je prvih 45 minuta u Zagrebu i Puli. Kako sada stoje stvari u drugu ligu seli Cibalia, dok će u dodatne kvalifikacije Istra.

• 41'

Radonjić je imao zicer za Lokomotivu, no Brkić mu to skida i čuva nulu u Zagrebu.

• 26'

U Zagrebu se Cibalia malo ohrabrila, no pravih prilika nema, te je i dalje 0:0.

• 25'

Prva opasna situacija u Puli! Roce je atraktivno iz okreta zaprijetio golu Rudeša, no otišlo je to preko gola.

• 10'

I dok lokosi imaju dominaciju protiv Cibalie, Istra kontrolira utakmicu u Puli, no golova nema nijednoj utakmici.

• 1'

• SASTAVI IZ ZAGREBA

Lokomotiva (4-2-3-1): Hendija - Karačić, Majstrović, Kolinger, Datković - Šunjić, Burić - Kastrati, Majer, Babić - Radonjić.
    Cibalia (4-2-3-1): Brkić - Karamarko, Ikić, Soldo, Rubić - Vojković, Mrdeša - Kordić, Dabro, Miličević - Barišić.

• SASTAVI IZ PULE

Istra 1961 (4-2-3-1): Ćorić - Matas, Zgrablić, Prce, Čuljak - Vojnović, Bady - Matei, Maksimović, Ottochian - Roce.
    Rudeš (4-3-3): Picak - Franić, Džolan, Glauder, Vidović - Muić, Segado, Ivančić - Turčin, Miljanić, Boršić.

• Momčadi ulaze bodovno izjednačenje u posljednje kolo s 26 bodova, no u slučaju istog broja bodova u drugu ligu će Vinkovčani.

• Istra će u Puli ugostiti Rudeš, a u isto vrijeme Cibalia će gostovati kod Lokomotive.

• Tko će u drugu ligu - Istra ili Cibalia? Odgovor na je na pitanje ćemo dobiti večeras nešto prije 22 sata nakon što obje momčadi odigraju posljednje kolo HNL-a. Tijek utakmica pratite na Vecernji.hr