Naslovnica Sport Vaterpolo
* Članak se automatski osvježava.

Hrvatski vaterpolisti nadigrali Japan, ali prilika za četvrtfinale propuštena u prvom dijelu

Drugu četvrtinu je obilježio "propuh" u hrvatskoj obrani i čak šest pogodaka u mreži Marka Bijača. Japanski vaterpolisti djelovali su brže u reakcijama, snažnim udarcima s vanjskih pozicija probijali su jednog od ponajboljih svjetskih vratara.
25. lipnja 2022. u 19:32 5 komentara 7416 prikaza
Hrvatska vaterpolo reprezentacija na treningu prije odlaska na svjetsko prvenstvo u Mađarsku
Svjetsko prvenstvo, treće kolo, 18:00, Debrecen, Mađarska
Hrvatska
21
13
Japan
  • 32'

Zabio je Maita za Japan za konačnih 21:13.

• 32'

Hrvatska protutnjala kraj Japana u drugom poluvremenu! Kharkov je zabio svoj peti pogodak za konačnih 21:12.

• 32'

Jubilarni dvadeseti pogodak Hrvatske! Ante Vukičević je strijelac.

• 30'

Peti pogodak na susretu hrvatskog kapetana Ivana Krapića za vodstvo Hrvatske 19:12.

• 30'

Novi gol Hrvatske. Za 18:12 je pogodio Ivan Krapić.

• 29'

Još jedan gol za Hrvatsku. Kharkov je zabio četvrti puta danas.

• 28'

Hrvatska odlazi na četiri pogotka prednosti. Ivan Krapić zabio je svoj treći pogodak na susretu. Hrvatska je lijepom akcijom iskoristila igrača više i zabila pogodak.

• 26'

Hrvatska vraća vodstvo od tri pogotka razlike. Na asistenciju Kharkova svoj drugi pogodak na utakmici zabija Ante Vukičević.

• 25'

Japan je zabio pogodak. Peti gol na susretu zabio je Inaba za 14:12.

• 24'

Gol za Hrvatsku! Luka Bukić zabio je svoj prvi pogodak za vodstvo Hrvatske 14:11.

• 24'

Hrvatska vodi 13:11. Treći pogodak na susretu zabio je Loren Fatović.

• 22'

Japan je iskoristio svoj treći peterac na utakmici i smanjio zaostatak na jedan pogodak razlike. Ponovno je strijelac bio Yusuke Inaba. Hrvatska će do kraja ovoga dvoboja igrati bez Rina Burića koji je zaradio treće isključenje.

• 21'

Hrvatska vodi 12:10. Ivan Krapić je zabio već peti gol Hrvatske u ovoj četvrtini.

• 20'

Hrvatska vodi! Krapić je lobom prevario japanskog golmana i zabio za prednost Hrvatske 11:10.

• 19'

Hrvatska je izjednačila! Pogodak za 10:10 je zabio Kharkov iz peterca.

• 19'

Fatović ponovno zabija! Hrvatska je opet na jednom pogotku zaostatka.

• 18'

Japan se vraća na dva razlike. Ponovno kažnjavaju naše isključenje Arai zabija pogodak.

• 18'

Gol za Hrvatsku! Sjajna asistencija Žuvele za Lorena Fatovića koji zabija za smanjenje japanske prednosti na 8:9.

• 17'

Počinje treća četvrtina. Japan ima prvi napad...

• 14'

Japan je ponovno zabio. Seiya Adachi je strijelac za prednost Japana 7:9.

• 13'

Japan ponovno vodi. Hrvatska se nikako ne može obraniti i Japan je zabio svoj osmi gol.

• 13'

Hrvatska je izjednačila 7:7! Kharkov svojim drugim golom Hrvatsku vraća u utakmicu.

• 12'

Hrvatska je zabila! Za smanjenje japanske prednosti zabio je Konstantin Kharkov.

• 12'

Japanci vode dva razlike! Nakon kontre je svoj prvi gol zabio Daichi Ogihara.

• 12'

Japan je zabio. Keigo Okawa je zabio za 6:5. Imao je dosta sreće jer je lopta od hrvatskog bloka promijenila smjer i otišla u gol

• 11'

Hrvatska izjednačuje! Konačno su barakude iskoristile igrača više i najmlađi reprezentativac Marko Žuvela zabija za 5:5.

• 10'

Japan se vraća u vodstvo. Kenta Araki je iskoristio igrača više i zabio za 5:4 vodstvo Japana.

• 9'

Novo izjednačenje. Inaba je zabio svoj treći pogodak, prvi iz igre.

• 8'

Hrvatska ponovno vodi! Rino Burić svojim drugim pogotkom vraća Hrvatsku u vodstvo 4:3.

• 6'

Hrvatska je izjednačila! Rino Burić lobom zabija za 3:3 i po prvi puta danas se upisuje u strijelce.

• 6'

Yusuke Inaba bio je precizan i iz drugog peterca na utakmici i zabio za prvo vodstvo Japana.

• 4'

Japan je izjednačio. Iz peterca je precizan bio najbolji japanski vaterpolist Yusuke Inaba.

• 4'

Japan je smanjio na 2:1. Strijelac prvog njihovog gola je Kenta Araki.

• 3'

Hrvatska vodi 2:0! Strijelac je bio Josip Vrlić.

• 2'

Gol za Hrvatsku! Prvi gol Ante Vukičevića na SP-u za vodstvo Hrvatske

• 1'

Utakmica je počela. Hrvatska će imati prvi napad.

• Ako želi izboriti prvo mjesto u skupini i izravan plasman u četvrtfinale SP-a, Hrvatska mora pobijediti s 12 ili više pogodaka razlike. U suprotnom će biti druga ili treća u skupini te će morati igrati dodatni susret za plasman u četvrtfinale.