Okršaj s hrvatskih parketa preselio se u NBA: Čudesna večer Šarića i Nurkića

Dario Šarić
1/5
10.03.2017.
u 08:50

Obojica su odigrali najbolje utakmice otkad su u NBA ligi, a postigli su po 28 koševa.

Dario Šarić postigao je rekord u NBA karijeri, ali to nije bilo dovoljno njegovoj Philadelphiji da izbjegne poraz na gostovanju kod Portlanda. Domaćin je nakon produžetka slavio sa 114:108, a hrvatski košarkaš zabio je 28 koševa (šut iz igre 11-16, trica 4-7, slobodna 2-3) za 41 minutu u igri. Dodao je tome devet skokova, dvije oduzete lopte, dodavanje, ali i pet izgubljenih lopti.

Portland je pak predvodio Jusuf Nurkić bivši Šarićev suparnik iz hrvatskih okršaja Cibone i Cedevite, odigravši utakmicu života. U 38 minuta provedenih na parketu zabio je također 28 koševa (šut iz igre 9-18, slobodna bacanja 10-13) uz 20 skokova, 8 dodavanja, 6 blokada i dvije oduzete lopte.

Los Angeles Lakersi su prekinuli crni niz od osam poraza slaveći u gostima kod Phoenixa sa 122:110, a Ivica Zubac je za pobjedničku momčad igrao 16 minuta. Zabio je 14 koševa (šut 7-13) i pridodao tri skoka te dvije blokade.

Rezultati

Phoenix - LA Lakers 110-122

Portland - Philadelphia 114-108 (P)

Detroit - Cleveland 106-101

Memphis - LA Clippers 98-114

Oklahoma City - San Antonio 102-92

>>Hrvatski košarkaš usred utakmice doživio nešto neobično, video je postao pravi hit!