Dinamo vodio 2:0 pa ispao na penale, Chelsea spasio hrvatski vratar

Dinamo nije uspio proći Chelsea iako je u 76. minuti vodio 2:0. Londonsku momčad spasio je hrvatski vratar Karlo Žiger koji je obranio dva penala.
03. travnja 2019. u 18:02 15 komentara 12187 prikaza
Antonio Marin
Pogledajte galeriju 1/11

Dinamovi juniori ispali su u četvrftfinalu Lige prvaka od Chelsea (4:6, 2:2), nakon drame jedanaesteraca, u kojoj je 17-godišnji Zagrepčanin na vratima Engleza Karlo Žiger obranio plavima dva udarca s bijele točke, Franjiću i Baturini.

Nenad Bjelica Ususret derbiju Bjelica: Svaka čast, Hajduk igra sve bolje, ali mi stižemo po tri boda

Bio je to u londonskom Cobhamu, trening-kampu Chelsea, do 77. minute šou Dinamovoga lakonogog genijalca, 18-godišnjeg Antonija Marina, dečka bogomdane darovitosti, kojega su engleski braniči duplirali, a on im je opet uvalio dva komada.

Marin je prvi pogodak postigao u 40. minuti, ljevicom iz blizine, a drugi u 57. minuti ubojitom desnicom, pogodivši revolveraškom hladnokrvnošću u donji lijevi kut. Na žalost, kobno opuštanje dinamovaca bilo ja kažnjeno nakon dva prekida u završnici utakmice, u kojima je najprisebniji bio dvostruki strijelac McCormick (77., 87. minuta).

Hrvat na putu Dinamu Budućnost je hrvatske reprezentacije, taj bi trenirao i noću da može

Za Dinamo su nastupili: Horkaš - Hrvoj, Šutalo, Guardiol, Antovski (od 36. Radonja) - Franjić, Gjira (od 84. Pavlak) - Čuže, Julardžija (od 79. Kočar), Marin - Šipoš (od 78. Baturina).

Završni turnir Lige prvaka mladih već tradicionalno se igra u Nyonu. Ovo je šesto izdanje tog natjecanja; Barcelona (2014., 2018.) i Chelsea (2015., 2016.) imaju po dva naslova, jedan je osvojio Red Bull Salzburg (2017.).

VISERA
EU FONDOVI
Inovacije: Radimo na razvoju robota koji će mnoge poštedjeti zamornog pretipkavanja podataka
  • 90'
    Istekla je 90. minuta, o pobjedniku će odlučivati jedanaesterci!
  • 87' Gol
    Nažaost, Chelsea je izjednačio! McCormick je zabio glavom.
  • 77' Gol
    Gol za Chelsea! Domaćini su zabili nakon izvedenog slobodnog udarca. Povratnu loptu dobio je McCormick čiji udarac nije bio neobranjiv, no Horkaš nije dobro reagirao i lopta je završila u mreži.
  • 57'
    Gol za Dinamo! Drugi gol danas zabio je Marin. Julardžija mu je dao sjajnu loptu, a Marin desnom nogom pogodio suprotni kut.
  • 40' Gol
    Gol za Dinamo! Marin je zabio iskosa ljevicom nakon jedne odbijene lopte i Dinamo je zasluženo poveo.
  • 26'
    Prilika za Dinamo! Marin je odlično prošao po lijevoj strani i dao za Šipoša koji je bio sam ispred nebranjenog gola, no nije stigao na loptu i ugurati je u praznu mrežu.
DINAMO Marin 40', 57'
  • Baturini je Žiger obranio udarac i Dinamo je ispao!

• 6:4

Colley je pogodio za Chelsea i sada Dinamo mora zabiti.

• 4:3

Pavlak je strijelac za Dinamo, Chelsea vodi 4:3.

• 4:2

Gallagher je zabio panenkom, Chelsea vodi 4:2.

• PROMAŠAJ

Franjić nije zabio, Žiger mu je obranio.

• 3:2

McCormick je zabio, Chelsea vodi 3:2.

• -

Chelsea će prvi pucati.

• 90'

• 89'

Ćuže je sada mogao sve riješiti, bio je u dobroj prilici, no promašio je cijela vrata.

• 87'

• 84'

Chelsea je sve karte bacio u napad.

• 84'

Treća promjena kod Dinama, Gjira je izašao, Pavlak ušao.

• 79'

Dvostruka promjena kod Dinama. Igru su napustili Šipoš i Julardžija, a ušli su Baturina i Kocar.

• 77'

• 76'

Gjira je napravio prekršaj, dobio žuti karton i neće igrati u polufinalu ako Dinamo prođe.

• 68'

Prilika za Chelsea, Guehi je skočio nakon kornera, tukao glavom i pogodio vratnicu.

• 64'

Još jedan žuti karton za Chelsea, dobio ga je Maatsen.

• 59'

Lamptey je požutio kod Chelseaja, dok Julardžija kod Dinama ima žuti karton iz 39. minute.

• 57'

• 46'

Počeo je nastavak, nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

• 45'

Kraj prvog poluvremena, Dinamo vodi 1:0.

• 43'

Dinamo je izgubio loptu na svojoj polovici, Gallagher je to povukao i tukao, no Horkaš je odbio u korner.

• 40'

• 31'

Sada je Ćuže bio u dobroj prilici, ali se spetljao i na kraju uputio slab udarac prema vratima Chelseaja.

• 26'

• 24'

Evo sada Dinama! Julardžija je opalio s ruba šesnaestrca, otišlo je pored gola.

• 20'

Prošlo je 20 minuta, još nismo vidjeli pravu priliku.

• 10'

Prošlo je prvih 10 minuta utakmice, Dinamo zasad izgleda jako dobro.

• 1'

Počela je utakmica.

• Za Dinamo nastupaju: Horkaš, Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Antovski, Gjira, Franjić, Ćuže, Julardžija, Marin, Šipoš

• Glavni sudac bit će Radu Petrescu iz Rumunjske.

• Ako uspiju biti bolji od Engleza, Dinamo u borbi za finale čeka velika Barcelona.

• U osmini finala igrači Igora Jovićevića bili su bolji od Liverpoola nakon izvođenja jedanaesteraca u Zagrebu, a junak utakmice bio je vratar Dinko Horkaš.

• Juniori zagrebačkog Dinama u 16 sati kreću po povijesni uspjeh - polufinale Lige prvaka! U Londonu im je protivnik engleski Chelsea, a njihova vrata branit će Zagrepčanin Karlo Žiger.