Ne prestaju reakcije na londonsku press konferenciju Mosesa Itaume i Filipa Hrgovića pa tako niti podcjenjivački komentari na račun hrvatskog teškaša. Na sve to Hrga uzvraća na svoj način a jedan od njih je i pjesmom.
Naime, u razgovoru za You Tube kanal promotorske kuće Queensberry Promotions je pjevajući izjavio:
- Čiki čiki bum bum, Hrga pobjeđuje u sedmoj.
Na pitanje "zar doista misliš da možeš zaustaviti Itaumu" prva reakcija je bila ova:
- Kakvo je to glupo pitanje. Naravno da ga mogu zaustaviti.
Kad je novinar otpovrnuo da to nije glupo pitanje čuo je sljedeće:
- Uništit ću tog momka. Izbacit ću ga iz ringa. Ja sam jeb..a životinja. Izbacit ću ga iz ringa. Vratit ću ga u srednju školu, tamo gdje i pripada.
O 21-godišnjem Mosesu Itaumi cijelo vrijeme Hrgović govori kao o nekom nedozrelom borcu što je, s jedne strane i razumljivo, jer se 34-godišnji Hrvat bavi boksom onoliko koliko mladi Englez, kojeg oslovljava s "kid", ima godina.
- Ja imam 34 godine i nisam mlad ali za teškaša nisam niti star. Vjerujem da sam u najboljoj dobi. Još uvijek imam snagu i potrebnu brzinu ali i želju za treningom i pobjeđivanjem, nisam ispran. Trajektorija moje karijere još uvijek je uzlazni. Itauma pak izgleda kao netko tko je sazrio ranije jer teškaši obično kasnije sazrijevaju.
Zašto onda više od 80 posto forumaša vjeruje da će pobijediti Itauma?
- Oni ne govore da će me on pobijediti već a će me uništiti. No, to vam je pitanje pompe i da je Moses iz Bugarske nitko o njemu tako ne bi govorio. Vi Britanci ste najbolji u ovom poslu, znate kako napraviti i prodati boksački proizvod. Itauma je brz i rijetko je vidjeti teškaša s takvom brzinom i zato mnogi u njemu gledaju novog velikog teškaša, novog Tysona. Ljudi vole imati heroje.
U kojoj mjeri će te Itaumine brze ruke za Hrgovića predstavljati problem.
- On u ring donosi brzinu a i to da je ljevak, da stoji u kontragardu. On jest brz no ja sam uvijek vidio udarce koji dolaze. Nikad mi se u borbi ili na sparingu nije dogodilo da nemam rješenje, nikad se nisam osjećao bespomoćno. Uvijek sam imao neku soluciju. Ako se pak ovaj put dogodi da se ja u ringu zapitam "čovječe, pa što je ovo", da pomislim da takvo što nikad nisam vidio, onda ću mu čestitati.
Što pak ima za reći onima koji su uvjereni da će ga Itauma uništiti.
- Neću ništa govoriti jer mi tuđa mišljenja neće ni pomoći niti odmoći. To su samo nečija mišljenja jer sve će se događati između nas dvojice. Što vam znači podrška ako niste pravi ispričat ću vam na primjeru moje borbe s Duboisom.
A poznato je da je u taj okršaj Hrgović ušao nakon što je nekoliko dana odležao s visokom temperaturom i nakon što tri posljednja tjedna nije mogao sparirati zbog rasječene arkade.
- U tu borbu sam ušao kao favorit od 70 posto izgleda u odnosu na protivnikove, tako nekako. Nastavno na to, neki moji prijatelji čak su se kladili u tisućama dolara na mene. No, takva podrška ti ne znači puno ako ti nisi pravi tako da se ne osvrćem na to što sam sada u očima mnogih autsajder. Ako te cijeli svijet otpisuje, govoreći da ćeš biti smrvljen, to neće imati utjecaja na borbu. Najvažnije je kako se ti osjećaš u toj borbi. Ne vjerujem u velike taktičke planove, premda neke taktike mora biti, no na kraju dana to su ipak samo dva borca koji se bore za svoje živote, svoje obitelji.