Objavljeno vijesti danas: 3
Maksimir

Dinamo pobijedio Cibaliju i jesenski dio završio s 50 bodova!

16.12.2017. u 16:49

U prvoj utakmici 20. kola Prve HNL nogometaši Dinama su na Maksimiru svladali Cibaliju sa 1:0 (0:0), a nova tri boda vodećoj momčadi domaćeg prvenstva donio je Angelo Henriquez pogotkom u 79. minuti dvoboja.

Momčad Marija Cvitanovića bila je nadmoćna tijekom cijele utakmice, stvarala je prilike, ali je briljirao Cibalijin vratar Zvonimir Šubarić.

Dinamo - Cibalia
1/11

Ipak, u 79. minuti ni on nije uspio spriječiti Čileanca Angela Henriqueza da svojim petim prvenstvenim pogotkom u ovoj sezoni donese nova tri boda zagrebačkoj momčadi. Bila je to akcija dvojca koji je ušao u drugom poluvremenu. Fiolić je ubacio s lijeve strane, a Henriquez glavom prebacio Šubarića, nakon što se lopta od grede odbila iza gol-crte.

Utakmicu na Maksimiru pratilo je oko 1.000 gledatelja, a sudio je Andrej Burilo iz Osijeka.

U nedjelju su na rasporedu dvoboji Hajduka i Intera (15 sati) te Rijeke i Rudeša (17 sati), a u ponedjeljak (14 sati) će u Koprivnici kolo zaključiti Slaven Belupo i Lokomotiva nastavkom utakmice koja je u petak prekinuta nakon prvog poluvremena.

Poredak: Dinamo 50, Osijek (-1) i Hajduk (-1) po 35, Rijeka (-1) 32, Inter (-1) 26, Lokomotiva (-1) 22, Slaven (-1) 20, Cibalia 17, Istra (-1) 16, Rudeš (-1) 12.