Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 4
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
hoće li uspjeti ambiciozan projekt?

Do kraja godine stiže 100 pametnih semafora na ulice Zagreba: Ideja je da smanje gužve, evo gdje i kako

20.07.2024.
u 12:00
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Priprema se projektiranje i uređenje prostora u kojem će operateri u smjenama nadzirati situaciju, a otvaranje se očekuje početkom 2025., kažu na Radićevu trgu

Prosječna osoba provest će i do šest mjeseci svog života čekajući da na semaforu crveno svjetlo postane zeleno. A dužnosnici britanskog vladinog ureda za razvoj prometa izračunali su da se u prosjeku 20 posto gradske vožnje odnosi na stajanje na semaforu. Statistike, naravno, ovise o tome gdje živite, a zagrebačka vlast obećala je obračunati se s dugim čekanjem i gužvama u prometu. Lanjskoga je studenoga gradonačelnik Tomislav Tomašević, predstavljajući proračun za 2024., najavio renesansu u investicijama i podcrtao sedam ključnih projekata, među kojima je i Centar za upravljanje prometom s automatski upravljanim pametnim semaforima koji će imati senzore i optičkom niti biti spojeni na središnju lokaciju.

Komentara 7

DU
Deleted user
13:15 20.07.2024.

Odjel za promet uz Bernardićevog kuma koga uhljebio Bandić i Pavuna iz SOE primjer nesposobnih i ovo je za njih nepoznanica.

Avatar GreedyWolf
GreedyWolf
13:46 20.07.2024.

Ovi se samo skupom šminkom bave.... U osnove (otpad, vodovod/kanalizacija, ceste) niti imaju znanja niti žele uložiti jer ne donosi ništa na skorašnjim izborima 🧐

EJ
ejStef
13:07 20.07.2024.

Sustav pametnog upravljanja semafora je već ugradio Bandić pred dosta godina. Problem ove vlasti je očito da ne može zaraditi održavanjem i programiranjem istog, već samo kupovinom novog... Isto kao što su napravili sa smećem, gdje već imamo kante s čipovima, no trebalo je dogovoriti prodaju vrećica... Nevjerojatno nesposobna vlast koja nikada prije nije ništa radila. A tko zna, možda su sposobni za sebe, za nas sigurno nisu.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata