Vozači varaždinskog autoprijevoznika ATP Igrec danas su stupili u štrajk jer im još nisu isplaćene plaće i dnevnice ni za srpanj. Vlasnik tvrtke Stjepan Igrec naložio je da se na ulazna vrata parkirališta za kamione postavi lokot pa su se vozači okupili ispred "kapije", gdje su novinarima najavili kako će štrajkati dok ne dobiju svoj novac.
Od nekadašnjih 120 vozača, kažu, otkad je S. Igrec preuzeo tvrtku prije 10 godina ostalo ih je samo 24, a i njihova je sudbina neizvjesna. Iako su se s Igrecom dogovorili da im se u recesijskoj godini smanji plaća za 15 posto, on im je samoinicijativno smanjio i plaće i dnevnice za 30 posto, ali im ni njih ne isplaćuje mjesecima.
U kolovozu je sindikat pokrenuo postupak stečaja pred Trgovačkim sudom u Varaždinu, no još ni jedno ročište nije održano. Istovremeno, radnici svoj novac traže na Općinskom sudu.
- Uzeti pravdu u svoje ruke? Moguće - dodaje Branko Posavec, sindikalni povjerenik vozača u ATP-u Igrec.
Vozači ATP-a stupili u štrajk jer nisu dobili plaće ni za srpanj, kada to vidi sretni Glavaš on zna da je njegov poslodavac najpošteniji na svjetu , neradi nikako več sam nezna kako dugo ali plačetina stiže u inostranstvo redovito tih pišljivij 25000 kuna ... Prodavajte šlepere dio po dio i namirite si dugdug, ako ste imalo pametni pa neče više nikome padati na pamet da koristi podmukli Hrvatski zakon, koji to dozvoljava i nesankcionira ; izgladnjivanje zaposlene roditelja i njihovu djecu male Hrvate...