Prilično se ravnodušno u Bosni i Hercegovini gleda na otvaranje Pelješkog mosta. Međutim, proteklih dvadesetak godina to je često bila goruća tema političkih i medijskih rasprava unutar BiH te razlog za prijetnje Hrvatskoj međunarodnim tužbama. Od svega na kraju nije bilo ništa, a sama gradnja mosta demantirala je sve one koji su tvrdili da će ta građevina nanijeti štetu BiH ili bilo kome u njoj.
Kao i sve drugo, tako je, dakle, i ideja o gradnji Pelješkog mosta ponajviše pokazala unutarnje nacionalne podjele. Različite su bile reakcije Hrvata, Bošnjaka i Srba u BiH. Dok je bošnjačka politika od začetka ove ideje bila oštro protiv nje, optužujući Hrvatsku da zatvara BiH izlaz na otvoreno more i prejudicira razgraničenje na moru, Hrvati su snažno podržali spajanje hrvatskog državnog teritorija, dok su Srbi bili prilično ravnodušni prema cijelom "slučaju".
Hrvati u BiH raduju se mostu iako ih još više udaljava od Hrvatske i Europe

Neki se pitaju zašto se gradio Pelješki most ako je Unija planirala da i BiH bude njezin dio.
Komentara 3
pa da prestanete glasati za hadeze beiha, možda bi vam se nešto i promijenilo u životu. ali ne... bog, hrvati, majkabožja i ostale spike...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Hrvatska u EU ima dobra iskustva i to rasprodaju gospodarstva, izljev obrazovanoga mladoga kadra,podrška starim komunjarma i Brisel kao odskočna daska, inflacija, nezaposlenost. Stvarno Hrvati Bosne imaju nama šta zaviditi, jer i oni imaju staroga komunjaru na vlasti, nemisleći Komšićaća nego zna se Čovića.