Kraj utakmice! Hrvatska je upisala četvrtu pobjedu na Euru.

Gol za golom, Hrvatska i dalje ima plus četiri i sve je bliže pobjedi.

55'

Ušli smo u posljednjih pet minuta, Hrvatska ima četiri gola prednosti.

52'

Bravo za Mičijević! Hrvatska ima četiri gola prednosti i sada to izgleda puno bolje.

49'

Iznimno važan gol Mamić za plus tri Hrvatske.

48'

Rumunjke su smanjile na minus dva (19:17), valjda nećemo gledati dramu u završnici kao protiv Srbije.

44'

Ostase je smanjila na tri gola razlike (18:15), ali je Mamić zatim zabila važan gol. Prvi je to njen pogodak večeras.

41'

I dalje održavamo pet golova prednosti, 20-ak minuta do kraja. Blažević je postigla šest golova, Ježić i Kalaus su na četiri.

35'

Ježić je zabila za plus pet (16:11) i sada održavamo pet golova razlike.

34'

Naše nastavljaju zabijati i u drugom dijelu. Kalaus je raspoložena i vodimo 15:1..

30'

Kraj poluvremena, Rumunjke su zabile jedan gol pa Hrvatska vodi 14:10. Sjajan rezultat, posebno kada se sjetimo da smo gubili 8:4.

29'

Dora Krsnik za 14:9!

27'

Besen je obranila sedmerac Rumunjskoj!

25'

Evo nas na plus tri, Ježić je zabila.

23'

Kakav preokret Hrvatske! Blažević i Kalaus za vodstvo 10:8, Rumunjska je u krizi.

21'

Kalaus je zabila za 8:8! Vratili smo se.

20'

Dva brza gola JeŽić za minus jedan Hrvatske!

18'

Sada po dva gola Polocoser i Blažević za 8:5 vodstvo Rumunjske.

13'

Krsnik je mogla izjednačiti na 4:4, ali joj je rumusnjka vratarka obranila sedmerac. Ostase je zatim zabila dva brza gola i evo Rumunjki na plus tri.

8'

Rumunjke su bolje otvorile utakmicu i otišle na plus dva (3:1), ali je Mičijević smanjila.

4'

Otvorile smo utakmicu golom Mičijević, Rumunjke odmah uzvraćaju.

1'

Počela je utakmica! Idemo Hrvatska.

PROMJENA RASPOREDA

Inače, naše rukometašice neće imati tri dana odmora od prve utakmice drugog kruga na Europskom prvenstvu u Danskoj kako je to ranije bilo planirano. Naime, trebali smo 12. prosinca igrati prvo kolo protiv Norveške, no domaćin je sve preokrenuo pa prvo kolo igramo već danas (18.15 sati) i to protiv Rumunjske. Dakle, umjesto tri dana predaha nakon prvog kruga, Hrvatska će zbog nove promjene igrati dva susreta u tri dana.

KALKULACIJE

U drugom krugu 12 reprezentacija raspoređeno je u dvije skupine po šest. Bodovi iz prvog kruga su se prenijeli,a nakon što svaka reprezentacija odigra nove tri utakmice, prva dva sastava iz svake skupine idu u polufinale. Hrvatska je prenijela sva četiri boda i u nekoj računici, pobijedimo li još samo jednu od tri utakmice, možda bi mogla među četiri najbolja sastava Za očekivati je da će Norveška pobijediti sve tri reprezentacije iz naše skupine, ali teško da će Rumunjska i Njemačka također upisati sve tri pobjede s obzirom na to da moraju igrati protiv aktualnih svjetskih prvakinja Nizozemki, vrlo jakih Mađarica i, naravno, Hrvatske koja je hit europskog prvenstva ove godine. Tri osvojena boda u drugom krugu sigurno će nam biti dovoljna za polufinale.

DOSADAŠNJI SUSRETI

S Rumunjskom smo do sada igrali četiri puta na europskim prvenstvima i sva četiri puta smo izgubili. Ali, pamti se pobjeda u osmini finala Svjetskog prvenstva u Brazilu – 28:27.

POREDAK

Hrvatska je do sada bila senzacionalna i upisala tri pobjede, protiv Mađarske, Norveške i Srbije. Prenijeli smo sva četiri boda u drugi krug, a ovo je poredak.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s hrvatskim rukometašicama. Pred nama je susret drugog kruga Europskog prvenstva, a protivnik je Rumunjska.