Naslovnica Sport EURO 2020

Furija nije slomila Švedsku: Španjolci imali sjajne prilike, Olsen postao heroj Šveđana

Od 21 sat u Sevilli se igrao zadnji susret današnjeg dana između Španjolske i Švedske, a unatoč visokom ritmu i sjajnim prilikama Olma i društva, Švedska je izvukla bod
14. lipnja 2021. u 23:00 16 komentara 4196 prikaza
Football: European Championship, Group E, Spain - Sweden
Pogledajte galeriju 1/8

U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Španjolske i Švedske su u Sevilli odigrale bez pogodaka. Bila je to utakmica u kojoj je "Furija" dominirala i imala nekoliko odličnih prilika no nije uspjela svladati sjajno raspoloženog Robina Olsena.

Švedska se koncentrirala na obranu, a svoje prilike je tražila iz kontri. Dva puta je zaprijetila i oba puta su to bile gol prilike, no napadači Isak i Berg nisu uspjeli zabiti.

Za Španjolce je do 74. minute igrao bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo koji je bio među boljim igračima u španjolskim redovima.

Zagreb: Zlatko Dali?? održao konferenciju za medije povodom okupljanja reprezentacije Obraćanje izbornika Dalića naljutilo otkrivanje sastava: Svjestan sam našeg glavnog problema...

U ranije odigranom susretu iz ove skupine Slovačka je u St Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2-1 i nakon prvog kola vodi na ljestvici.

Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Pucao je Robert Mak, Szczesny je obranio, no lopta se od stative odbila u poljskog vratara i završila u golu.

Poljska je izjednačila u 46. minuti golom Karola Linettyja, a možda i ključni trenutak se dogodio u 62. minuti kada je Grzegorz Krychowiaka isključen zbog drugog žutog kartona.

Manchester City v Chelsea - UEFA Champions League - Final - Estadio do Dragao Novi detalji Legendarni Schmeichel otkrio čime je Uefa zaprijetila Danskoj nakon Eriksenova rušenja u nesvijest

Slovaci su igrača više iskoristili u 69. minuti kada je Milan Škriniar zabio za 2-1 nakon ubačaja iz kornera. U posljednjim trenucima susreta Poljska je imala sjajnu priliku za izjednačenje, no Bednarek je pucao pored gola.

U drugom kolu 18. lipnja se sastaju Švedska i Slovačka (St Peterburg), a dan kasnije Španjolska i Poljska (Sevilla).

Zadnje kolo je na rasporedu 23. lipnja, a sastaju se Španjolska - Slovačka (Sevilla), te Švedska - Poljska (St Peterburg).

Osobna iskaznica
nova generacija elektroničkih OI
Nove osobne od 2. kolovoza. Što se mijenja, koja je cijena i tko zasad ne mora podnositi zahtjev
Švedska
  • 90' + 6'

Kraj! Španjolska nije pronašla rješenje za Šveđane!

• 90' + 4'

Kako sada u završnici napda Španjolska i kako Šveđane spašava njihov heroj, golman Robin Olsen!

• 90' + 2'

Igrat će se još šest minuta.

• 90'

Robin Olsen još jednom spašava Švedsku!

• 87'

Moreno pada u kaznenom prostoru, ali sudac kaže kako nema penala.

• 81'

Odbrojavamo posljednje minute susreta u kojemu će Šveđani sigurno biti zadovoljniji ostane li ovakav rezultat na kraju.

• 76'

Zamjena kod Šveđana. Igru je napustio Lustig, a umjesto njega je ušao Krafth.

• 75'

Dani Olmo izašao je iz igre, a ušao je Gerard Moreno. Torres je napustio teren, a umjesto njega ušao je Oyarzabal.

• 69'

Zamjena i u redovima švedske reprezentacije. U igru je ušao Quaison, a izašao je Berg. Classon je zamijenio Isaka.

• 66'

Osvježenje među Španjolcima. Rodri izlazi van, a ulazi Alcantara, izlazi i Morata umjesto kojeg ulazi Sarabia.

• 61'

Kakva  prokockana prilika za Šveđane. Isak je progurao loptu do Berga koji je bio na drugoj stativi. Nogometaš Krasnodara je imao sve pred sobom, prazan gol i loptu na pladnju, no on je uspio promašiti cijeli gol

• 54'

Teško dišu Šveđani...Pitanje je samo kada će pasti gol od španjolskog pritiska.

• 46'

Počeo je drugi dio utakmice.

• 45' + 2'

Kraj je prvoga dijela.

• 45'

Jaooo! Dani Olmo opet tuče u donji desni kut, ali je Olsen opet sjajno obranio!

• 37'

Obranila se sada i Španjolska nakon švedskog ubačaja iz kuta.

• 29'

Opet Koke!  Veliku šansu sada nije iskoristio Koke. Primio je precizan pas u šesnaestercu, ali je pucao visoko iznad gola.

• 22'

Probao je Koke nakon duplog pasa s Jordijem Albom, ali nije to bilo dovoljno opasno za promjenu rezultata.

• 16'

Kakva prilika i kakva  obrana Robina Olsena! Bivši dinamovac Dani Olmo je visoko skočio i pucao glavom izbliza u donji desni kut, ali je golman to sjajno obranio.

• 1'

Počeo je susret u Sevilli.

• GDJE GLEDATI?

Utakmicu možete pratiti na programu HRT 2.

• NAJAVA

Španjolska i Švedska posljednji su susret današnjeg dana Eura 2020. godine. Susreću se u 21 sat u Sevilli, a Španjolska je favorit, unatoč nevoljama s koronavirusom.

Švedska reprezentacija ima problema još od prije samog Eura jer je Zlatan Ibrahimović morao otkazati nastup zbog ozljede, a prije nekoliko dana novi veliki problem za Šveđane postao je Dejan Kuluševski, koji je zaražen koronavirusom.

U redove Furije također se ušuljala korona (Busquets), ali momčad Luisa Enriquea trebala bi i zahvaljujući domaćem terenu, ali i općenitoj formi pojedinaca i kolektiva opravdati titulufavorita kakvim ih vide i kladionice.

Furija” ove godine ne zna za poraz. U kvalifikacijama za Euro od maksimalnih 30 bodova, uzeli su čak 26, baš ispred večerašnjeg protivnika koji je završio drugi. Šveđani su, također, bez poraza ove godine s pet pobjeda u isto toliko susreta. Pamte i pobjedu protiv Hrvatske iz studenoga prošle godine.