Imamo 12 razlike uoči posljednje minute.

Sada se igra otvoreno na obje strane. Imamo 12 golova prednosti.

Lijep gol Cindrića, skočio je i silovito zabio.

Martinović je zabio za 38:27. Nažalost, to neće biti dovoljno.

54'

Držimo deset golova prednosti.

53'

Opet se igra gol za golom. Treba pohvaliti Glavaša koji briljira ne samo danas, nego i na cijelom turniru. Danas je zabio 11 golova.

52'

Glavaš za plus deset (35:25).

51'

Bahrein je zabio, no Glavaš je odmah uzvratio. Danas je nezaustavljiv.

50'

Evo nas na plus devet (33:24).

48'

Bahrein je odgovorio golom, ali smo mi uzvratili na isti način. Glavaš.

48'

Cindrić za 31:23.

48'

Sada se igra gol za golom.

47'

Lijep gol Martinovića, no Bahrein odmah uzvraća.

45'

Karačić je isključen, a kapetan Husain Al-Sayyad je iskoristio sedmerac.

44'

Evo nas na plus osam (28:20), ovo sada izgleda puno bolje. Šteta što smo loše ušli u utakmicu.

43'

Ali Abdulla je prekinuo niz Bahreina bez gola, ali Martinović odmah uzvraća.

43'

Martinović za plus sedam, najveću prednost do sada.

41'

Konačno smo proigrali. Prvi put danas imamo plus šest i radimo ono što smo trebali od prve minute.

40'

Imamo igrača više, evo prilike da se još odvojimo.

38'

Nezaustavljivi Glavaš je zabio za 23:19. Prvi put danas imamo plus četiri.

38'

Šipić za 22:19.

36'

Martinović je lijepo prošao i zabio.

35'

Bahrein je smanjio.

35'

Isključenje za Gojuna.

34'

Glavaš za novih plus tri (20:17).

34'

Kuzmanović je obranio i treći sedmerac. Ali Abdulla mu nije uspio zabiti.

33'

Nažalost, opet smo primili gol.

32'

Dobro smo otvorili nastavak, zabili smo dva brza gola i opet imamo plus tri.

31'

Počeo je nastavak.

30'

Mohamed Mohamed je zabio za 17:16. Poluvrijeme.

29'

Bahrein odmah smanjuje.

28'

Karačić je zabio i Hrvatska prvi put danas ima plus tri.

28'

Karačić je zabio, opet imamo dva gola prednosti.

27'

Bahrein je smanjio, ali nas je onda Kuzmanović spasio od novog izjednačenja.

26'

Gol Glavaša, opet imamo dva gola prednosti.

24'

Cindrić za minalno vodstvo Hrvatske.

23'

Nažalost, Bahrein je uzvratio dvama pogocima za novo izjednačenje.

20'

Brza dva gola Hrvatske uz obranu Kuzmanovića. Imamo dva gola prednosti (13:11).

17'

Opet se igra gol za golom, ali to nam ništa ne znači.

16'

Glavaš je zabio na prazan gol.

15'

Bahrein opet vodi, no imamo igrača više.

14'

Mohamed Habib je zabio za vodstvo Bahreina, Karačić izjednačio na 8:8.

13'

Loše, loše... Mohamed Mohamed je opet prošao i zabio nam treći gol. Igra se gol za gol, a treba nam visoka pobjeda.

12'

Glavaš je sada promašio, što nije uobičajeno za njega. Nismo uspjeli otići na dva razlike.

7'

Cindrić je zabio uz puno sreće, a dobro je i što je Merza dobio dvije minute isključenja. Prvo vodstvo za Hrvatsku.

5'

Mohamed Mohamed je opet prošao i zabio nam. Obrana ne funkcionira na početku utakmice, a treba nam visoka pobjeda.

2'

Primili smo gol iz sedmerca odmah na početku utakmice, no Glavaš je u idućem napadu uzvratio.

1'

Počela je utakmica! Hrvatskoj treba što veća pobjeda danas.

Himne su intonirane, sve je spremno. Utakmica će uskoro početi.

MOGUĆE KOMBINACIJE

Isplivala je još jedna opcija preko koje bi se izabranici Hrvoja Horvata mogli dokopati četvrtzavršnice svjetske rukometne smotre, a to je putem – ždrijeba. To bi se moglo dogoditi u slučaju da Hrvatska slavi protiv Bahreina rezultatom 38:20, a Danska od Egipta senzacionalno izgubi točnim rezultatom 26:22. U tom slučaju bi Hrvatska i Danska imale potpuno istu gol-razliku i pitanje prolaza moralo bi biti riješeno ždrijebom. Svjetskim prvacima Dancima bit će mnogo lakše nego Hrvatskoj jer svoju utakmicu igraju nakon što kauboji završe svoj ogled, u tom slučaju Danska može i kalkulirati, odnosno doznati s koliko smije izgubiti.

GLAVAŠ NAJBOLJI STRIJELAC

Zanimljivo je da je Glavaš naš najbolji strijelac s 25 postignutih pogodaka u šest utakmica. Od tih 25 pogodaka 15 je postigao iz sedmeraca. Kad smo već kod sedmeraca, Filip ih na ovom turniru ima 15 od 15, dakle bez promašaja. Naravno, nije jedini koji ima stopostotni učinak u izvođenju sedmeraca. U tom društvu su Makedonac Manaskov (14/14), Španjolac Odrizola (10/10), Srbin Radivojević (9/9), Islanđanin Elisson (8/8), Pina iz Zelenortske Republike (7/7) i Šveđanin Ekberg (5/5).

HRVOJE HORVAT

– Dva čuda u jednom danu? Bit će teško izvedivo, ali idemo vidjeti što će se dogoditi. Možemo pokušati napraviti što je moguće veću razliku protiv Bahreina prema će to ići jako teško. I oni imaju motiv da nas pobijede jer žele biti treći u skupini. Vidjeli smo protiv Egipta da Bahrein igra jako dobro. Trebat ćemo od prve minute usmjeriti utakmicu u svoju korist i onda polako i strpljivo graditi razliku. Oni igraju prilično agresivno u obrani, u napadu su jaki u igri jedan na jedan. Trebat će nam puno energije, puno laganih pogodaka. Trebat će dosta trčati da bi se jurila razlika, a za trčanje treba biti svjež, dok smo mi već prilično umorni. Vidjeli ste da smo energetski pali u drugom poluvremenu protiv Belgije što je posljedica teške i iscrpljujuće utakmice s Dancima. Uostalom i Danska se dobro istrošila što se pak vidjelo u utakmici u kojoj je igrala protiv Amerikanaca – rekao je izbornik Hrvoje Horvat.

LJESTVICA

Ovo je poredak u našoj skupini. Egipat je već osigurao prolazak, kao i još šest reprezentacija. Osmi putnik u četvrtfinale bit će Hrvatska ili Danska.

Standings provided by Sofascore

TKO JE PROTIVNIK

Bahrein je reprezentacija koja je bila u četvrtfinalu Olimpijskih igara, finalu Azijskih igara prošle godine i treba je shvatiti ozbiljno. Na ovom Svjetskom prvenstvu najprije su odigrali neodlučeno s Tunisom 27:27. Zatim su “stradali” protiv Danske 36:21 pa pobjedom protiv Belgije osigurali drugi krug. Zatim su dobili i SAD 32:27, da bi u posljednjem nastupu dosta namučili Egipat, od kojega su na kraju izgubili 26:22.

POČINJEMO

Rukometaši Hrvatske danas (18 sati) na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Poljskoj i Švedskoj igraju posljednju utakmicu drugog kruga. Možda će nam to biti i posljednja utakmica na cijelom turniru. Situacija je takva da smo još u igri za plasman u četvrtfinale, ali moraju se dogoditi dva čuda. Najprije bismo morali pobijediti Bahrein s 22 pogodaka razlike, a potom bi Egipat morao pobijediti Dansku pred 11.000 njihovih navijača u Malmöu.