LIGA UEFA Druga uzastopna pobjeda londonske momčadi

Tottenham pogotkom O'Hare pobijedio NEC

27.11.2008.
u 21:10

Serija dobrih rezultata Tottenhama pod vodstvom Harryja Redknappa se nastavlja. U 3. kolu skupine D Lige UEFA-e londonski klub je u gostima pobijedio NEC Nijmegen s 1-0.

Strijelac pobjedonosnog pogotka je bio 22-ogodišnji Jamie O'Hara već u 14. minuti, nakon čega je Tottenham pažljivo i mirno odigrao ostatak utakmice. Nije srljao prema novim pogocima, već se uglavnom branio.

Takav rezultat je povoljan ishod za zagrebački Dinamo jer su se sada na vrhu izdvojile dvije momčadi (Udinese i Tottenham), a nizozemski NEC je otpao. Pitanje trećeg koji će se plasirati u nastavak natjecanja odlučivat će se, dakle, između Dinama i moskovskog Spartaka.

Tottenham je u Nizozemskoj igrao bez ozlijeđenog Luke Modrića i Vedrana Ćorluke, koji nema pravo nastupa u Europi.

Uspješan dan engleskog nogometa upotpunio je Manchester City koji je u Gelsenkrichenu svladao Schalke s 2-0 bez ozlijeđenog Robinha. Za domaćina je do 63. minute igrao Ivan Rakitić, ali se ničim posebnim nije istaknuo. U toj minuti ga je na travnjaku zamijenio Asamoah.

Schalke je nakon propuštenih prilika na startu utakmice (dva puta Jones i jednom Altintop) potpuno potonuo u nastavku utakmice.

Liga UEFA, skupina A, 3. kolo:

Schalke - Manchester City 0-2 (Mwaruwari 33, Ireland 67)
Redoslijed: 1. Manchester City 6 bodova (2 utakmice), 2. Schalke 4 (3), 3. Twente 3 (2), 4. Racing Santander 1 (2), 5. PSG 0 (1).