Mladi vatreni izborili uvjerljivu pobjedu protiv Litve

Strijelci za našu vrstu bili su Ivanušec (9), Posavec (73) i Bistrović (89), a za domaću reprezentaciju zabio je Antanavičius (60)
14. studenoga 2019. u 19:21 1 komentara 4784 prikaza
U-21, Hrvatska nogometna reprezentacija
Pogledajte galeriju 1/4

U dvoboju 4. kvalifikacijske skupine Euro 2021 hrvatska U-21 nogometna vrsta je u Vilniusu svladala Litvu s 3-1 (1-0).

Ivica Olić Dalić RAZGOVOR S OLOM Ivica Olić otkriva detalje: Bayern nije planirao dati otkaz Niki Kovaču, ali...

Nakon poraza od Škotske (1-2) i pobjede nad San Marinom (7-0) hrvatska U-21 reprezentacija je teže od očekivanoga slavila u Litvi i probila se na treće mjesto ljestvice.

1 / 5
Igor Bišćan

Hrvatska je povela već u 9. minuti kada je Kloniunas srušio Musu u kaznenom prostoru, a jedanaesterac je izveo Luka Ivanušec, čiji udarac brani vratar Krapikas, no veznjak Dinama je prvi na odbijenoj lopti i pogađa za vodstvo.

U 60. minuti Litvanci su izjednačili i kaznili Hrvatsku za brojne promašaje, a gol je dao Domantas Antanavičius.

U 73. minuti Hrvatska je izvela brzi protunapad, Bistrović je pronašao potpuno samog Ivana Posavca, a igrač Varaždina ponovno donosi vodstvo izabranicima Igora Bišćana.

Trening hrvatske nogometne reprezentacije Trojica otpala Hrvatska odradila trening, Dalić dvojici morao dati poštedu

Minutu prije kraja Kristijan Bistrović nakon dodavanja Ivanušeca potvrđuje pobjedu Hrvatske.

U ponedjeljak Hrvatska u Velikoj Gorici dočekuje Češku.

Strijelci: 0-1 Ivanušec (9), 1-1 Antanavičius (60), 1-2 Posavec (73), 1-3 Bistrović (89).

• Kraj

Mlada hrvatska reprezentacija stigla je do druge pobjede u skupini E u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo za igrače do 21 godine. U 3. kolu hrvatski su nogometaši u Vilniusu pobijedili Litvu s 3:1. Strijelci za našu vrstu bili su Ivanušec (9), Posavec (73) i Bistrović (89), a za domaću reprezentaciju zabio je Antanavičius (60).

Rezultati by SofaScore
  • 90'+1

Majer je ušao umjesto Ivanušeca.

• 89'

Gooool! Bistrović je stavio točku na 'i'. Hrvatska vodi protiv Litve s 3:1.

• 80'

Žaper je pucao, ali je njegov pokušaj otišao kraj vrata.

• 75'

Kovačević je ušao umjesto Muse, Žaper je zamijenio Moru.

• 73'

Gooool! Hrvatska ponovno vodi. Musa je osvojio loptu i proigrao Bistrovića koji je povukao kontranapad. Savršeno je pronašao Posavca koji je zabio za 2:1.

• 65'

Bistrović je ušao umjesto Ćužea.

• 60'

Gooool! Litva je izjednačila protiv Hrvatske. Nakon ubačaja sa strane, Kalaica i Šutalo su loše reagirali i Anatanavičius je u gužvi zakucao loptu za 1:1

• 47'

Velika prilika za mlade vatrene! Moro je oduzeo loptu te smo stigli do vrha šesnaesterca. Ćuže je pokušao prebaciti istrčalog vratara, ali je litavski čuvar mreže jedva vršcima prstiju skrenuo loptu u korner.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Posavec je ušao umjesto Marina.

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme. Nakon prvih 45 minuta mladi vatreni vode protiv Litavaca s 1:0 pogotkom Ivanušeca (9.). Luka Ivanušec | Autor : Duško Marušić/Pixsell Foto: Duško Marušić/Pixsell

• 40'

Zasad sve djeluje sjajno u našoj igri, Litva je nemoćna.

• 36'

Moro je sjajno ubacio, alopta je stigla do Muse. Sjajno je reagirao stoper domaće reprezentacije i očistio opasnost.

• 30'

Visoko smo pritisli obranu Litavaca koji ne mogu povezati nekoliko dodavanja. Igramo sjajno, a domaćin nije niti jednom zaprijetio.

• 28'

Nakon pogreške sijevnula je litvanski kontranapad. Gvardiol i Šutalo sjajno su reagirali te otklonili opasnost.

• 22'

Ne popušta pritisak naše vrste. Domaća reprezentacija se uglavnom brani...

• 16'

Mladi vatreni i dalje igraju napadački. Imaju više loptu u svojim nogama i bolje kombiniraju.

• 9'

Goooool! Hrvatska vodi protiv Litve. Vratar je Ivanušecu obranio kazneni udarac, ali hrvatski veznjak natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu.

• 7'

Bišćanova družina sjajno je otvorila utakmicu.

• 1'

Počela je utakmica. Idemo, Hrvatska!

• Sastavi

Evo i sastava,

LITVA: Krapikas - Sirvys, Kloniunas, Šatkus, Stockunas - Šešplaukis, Antanavičius, Megelaitis, Jankauskas - Dubickas, Utkus

HRVATSKA: Šeper, Šutalo, Kalaica, Gvardiol, Bradarić - Moro, Lepinjica, Ivanušec - Ćuže, Musa, Marin

• Mladi vatreni u Vilniusu igraju kvalifikacijsku utakmicu za EP igrača do 21 godine. Hrvatska nogometna reprezentacija igra protiv Litve. Tijek utakmice pratite na portalu Večernjeg lista.