Autori: Drago Hudika, Hina
Skupina 4

Mladi vatreni izborili uvjerljivu pobjedu protiv Litve

14.11.2019. u 19:21

U dvoboju 4. kvalifikacijske skupine Euro 2021 hrvatska U-21 nogometna vrsta je u Vilniusu svladala Litvu s 3-1 (1-0).

Nakon poraza od Škotske (1-2) i pobjede nad San Marinom (7-0) hrvatska U-21 reprezentacija je teže od očekivanoga slavila u Litvi i probila se na treće mjesto ljestvice.

U-21, Hrvatska nogometna reprezentacija
1/5

Hrvatska je povela već u 9. minuti kada je Kloniunas srušio Musu u kaznenom prostoru, a jedanaesterac je izveo Luka Ivanušec, čiji udarac brani vratar Krapikas, no veznjak Dinama je prvi na odbijenoj lopti i pogađa za vodstvo.

U 60. minuti Litvanci su izjednačili i kaznili Hrvatsku za brojne promašaje, a gol je dao Domantas Antanavičius.

U 73. minuti Hrvatska je izvela brzi protunapad, Bistrović je pronašao potpuno samog Ivana Posavca, a igrač Varaždina ponovno donosi vodstvo izabranicima Igora Bišćana.

Minutu prije kraja Kristijan Bistrović nakon dodavanja Ivanušeca potvrđuje pobjedu Hrvatske.

U ponedjeljak Hrvatska u Velikoj Gorici dočekuje Češku.

Strijelci: 0-1 Ivanušec (9), 1-1 Antanavičius (60), 1-2 Posavec (73), 1-3 Bistrović (89).