Nemate sreće, dobili smo ih prekjučer i rasprodani su isti dan. Kad će ponovno doći, nitko ne zna – objašnjava jedna od prodavačica u Pevexu u zagrebačkom Zapruđu, a 500-tinjak metara dalje odbijenica je slijedila i u Konzumu u Sarajevskoj. – Dođe nam po jedna paleta koja se učas razgrabi, zakasnili ste – pravda se trgovkinja. Treća sreća. U obližnjim Plodinama dočekao nas je "jackpot". Kao da je netom stigla, 'svježa' gomilica u rano je jutro bila uredno posložena iza blagajni – vreća od 15 kilograma koštala je 5,99 eura – no pitanje je samo koliko je potrajala s obzirom na to da su peleti, čini se, ovih dana najtraženija roba.
CIJENE ĆE JOŠ RASTI
Hrvati u očaju kucaju na vrata trgovaca i proizvođača: Vlada nestašica paleta, evo što se događa
Peleti ovih dana rijetko i u malim količinama stižu u trgovine, nestaju u sat vremena, građani uzalud obilaze lance i prate dojave s društvenih mreža
Komentara 4
OK
Nije nestašica pAleta već pEleta.
MG
ja drva kupujem u rano proljeće pa bi tako trebalo i pelete...
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kad su se pelete (ne palete, to je ono što viljuškar diže) pojavile, znao sam da to neće dugo trajati, kao svojevremeno briketi, te da će postepeno poskupljivati. Preporučio bih svima da maknu te peći i instaliraju dizalice topline.