Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 48
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
PRATIO JE OPERACIJU

Trump otkrio detalje: Probili su se na mjesta za koja se smatralo da se ne mogu probiti

Foto: REUTERS
1/8
03.01.2026.
u 16:12

Dodao je da ga je posebno impresionirala brzina i razina sile korištene u operaciji

Američki predsjednik Donald Trump izjavio je da je u stvarnom vremenu pratio složenu operaciju uhićenja venezuelanskog predsjednika Nicolása Madura, i to iz prostorije u svom resortu Mar-a-Lago, u društvu visokih vojnih zapovjednika. – Pravi vojni profesionalci rekli su mi da ne postoji nijedna druga zemlja na svijetu koja je sposobna izvesti takav manevar – rekao je Trump u telefonskom intervjuu za Fox News. – Da ste vidjeli što se dogodilo… gledao sam to doslovno kao da pratim televizijsku emisiju.

Dodao je da ga je posebno impresionirala brzina i razina sile korištene u operaciji. – Sad ste vidjeli  tu brzinu, to nasilje – znate, oni koriste taj izraz, brzina i nasilje – bilo je to nešto nevjerojatno. Nevjerojatno odrađen posao. Nitko drugi ne bi mogao učiniti ništa slično – rekao je Trump.

Trump, koji je božićne i novogodišnje blagdane proveo u Palm Beachu, u svom privatnom klubu Mar-a-Lago, rekao je da je pratio kako američka vojska privodi Madura, uključujući probijanje čeličnih vrata. – Gledali smo to iz jedne prostorije. Imali smo prostoriju i pratili smo svaki aspekt operacije. Bili smo okruženi mnogim ljudima, uključujući generale, i oni su znali sve što se u tom trenutku događa. Operacija je bila vrlo složena, iznimno složena – rekao je.

Prema njegovim riječima, pripadnici vojske probijali su se kroz objekte koji su bili posebno ojačani upravo kako bi spriječili takav upad. – Jednostavno su provalili, probili se na mjesta za koja se smatralo da se ne mogu probiti – kroz čelična vrata postavljena upravo iz tog razloga – i sve je završilo u nekoliko sekundi. Nikada nisam vidio ništa slično – dodao je Trump. Naveo je i da su Sjedinjene Države u pripravnosti imale „ogroman broj“ letjelica, uključujući helikoptere i borbene zrakoplove.

Američki predsjednik najavio je i što njegova administracija razmatra kao sljedeći korak u upravljanju Venezuelom nakon uhićenja Nicolása Madura. – O toj odluci upravo sada razmišljamo. Ne možemo riskirati da netko drugi preuzme vlast i jednostavno nastavi ono što je on ostavio iza sebe. Zato sada donosimo tu odluku. Bit ćemo u to snažno uključeni i želimo donijeti slobodu narodu – rekao je Trump. Trump je rekao i da su stanovnici Venezuele vrlo zadovoljni uhićenjem Madura jer "vole Sjedinjene Države" te zato što je zemlja pod njegovim vodstvom, kako je naveo, bila diktatura. Dodao je da je Maduro u završnoj fazi pokušavao pregovarati.
– Znate, pokušavao je pregovarati na samom kraju. Ali ja sam rekao: Ne, to ne možemo. Ono što je radio s drogom je loše - rekao je Trump.

Eksplozije odjekuju Venezuelom. Trump naredio napad? Čuju se sirene, zrakoplovi nadlijeću, ljudi su u panici
FOTO: Pogledajte prizore nakon napada Amerikanaca na Venezuelu
1/23

Ključne riječi

Komentara 12

Avatar Matija22
Matija22
17:04 03.01.2026.

Tako i putlera ukrajinci trebaju iz moskve u haag prebacit.

JA
japa
17:24 03.01.2026.

Evo slijedeća zemlja koja će dobiti demokraciju na "američki naćin"!

Avatar IbllisGinjo
IbllisGinjo
18:13 03.01.2026.

Znači pala je i posljednja Balkanska zabluda "Para vrti di burgija neće". Treba imat dobru burgiju.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata