Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 66
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
IZ MINUTE U MINUTU

Užas u predgrađu Siska: Iz kalašnjikova pucao po ljudima, ubio jednu osobu

Sisak: U naselju Caparske Poljane u pucnjavi ranjeno 8 osoba, jedna ubijena, gase se požari na više objekata
Foto: Edina Zuko/PIXSELL
1/9
02.07.2023.
u 02:08

Na terenu informacije prati i naša ekipa, kako saznajemo muškarac je pucao po ulici i zapalio kuće te se dao u bijeg. Naselje u blizini sisačke rafinerije je bilo blokirano cijelu večer dok policija nije uhitila napadača. Pratite razvoj događaja

Izvanredna situacija večeras se dogodila u sisačkom naselju Kanak. Muška osoba pucala iz kalašnjikova. Kako doznajemo više je osoba ozlijeđeno, a mjestom su odmah nakon nesretnog događaja odjekivale sirene hitnih službi. Naselje je bilo blokirano. Puno je policije na terenu. Specijalci su tragali za počiniteljem, pritom su koristili dronove i termovizijske kamere, a prema trenutnim informacijama jedna osoba je poginula, a osam ih je hospitalizirano. Malo iza 1 sat u noći stigla je potvrda iz policije da je privedena osoba koja se dovodi u vezi s večerašnjim napadom.

KLJUČNI DOGAĐAJI:

  • oko 20.10 stigla je dojava o pucnjavi u blizini Rafinerije nafte
  • naselje Kanak je do dugo u noć bilo blokirano, sve policijske snage su na terenu
  • jedna je osoba poginula, osmero je završilo u bolnici. Ozlijeđeno je i jedno dijete
  • počinitelj je prvo pobjegao, a priveden je iza 1 u noći

 

UŽIVO IZ SISKA, izvještava Danijel Prerad:

 

TIJEK DOGAĐAJA:


1.25 - U pucnjavi smrtno je stradala 45-godišnjakinja dok su četiri osobe ozlijeđene. Medicinska pomoć im se pruža u sisačkoj Općoj bolnici gdje je utvrđeno da su teško ozlijeđene. Prilikom intervencije u ovom događaju lakše je tjelesne ozljede zadobio vatrogasac, potvrdila je policija. Liječnička pomoć pružena je i dvjema osobama, među kojima je jedno dijete, a koje su bježeći lakše ozlijeđene.


1.21 - Muškarac koji se dovodi u vezu s pucnjavom na sisačkom području je uhićen, dovodi se u službene prostorije policije i nad njim će se provesti kriminalističko istraživanje, javila je policija.  VIŠE PROČITAJTE OVDJE


00:29 - Poznati detalji o napadaču

Svjedoci i prvi susjedi podijeli su potresna svjedočanstva večerašnjeg događaja u predgrađu Siska.

>> OPŠIRNIJE OVDJE


23:43 - Policija pretražuje Sisak

Kakva je situacija na terenu i koju tehniku koristi specijalna policija?

>> OPŠIRNIJE OVDJE


23:31 - Nove fotografije s mjesta zločina, počinitelj i dalje u bijegu

Sisak: U naselju Caparske Poljane u pucnjavi ranjeno 8 osoba, jedna ubijena, gase se požari na više objekata
1/9

23:26 - Tko je bio počinitelj?

- Opsadno stanje i dalje vlada, traže ga dronovima i termovizijskim kamerama. Susjedi kažu da je čovjek kao čovjek, ima svojih mušica, ali da nisu očekivali da bi napravio nešto tako drastično. Nalazim se između dva policijska obruča, a specijalci lampama pretražuju mjesto nesreće. Dim se još nadvija nad naseljem, a tri su kuće izgorjele. Spominje se i da je počinitelj imao ranijeg vojnog iskustva. - izvijestio je večeras u 23.20 reporter Večernjeg lista Danijel Prerad.


23:10 - Ozlijeđen i vatrogasac

Tijekom večeri u sisačkom naselju Kanak intervenirali su i vatrogasci jer je došlo do požara na tri objekta. Neslužbeno, zapalio ih je počinitelj koji se nakon pucnjave dao u bijeg. Kako doznaje naš reporter na terenu prilikom gašenja požara ozlijeđen je i jedan vatrogasac. On je također, među osam hospitaliziranih.

UŽIVO IZ SISKA, izvještava Danijel Prerad


22:57 - Velik broj ozlijeđenih u sisačkoj bolnici

Strašno krvoproliće dogodilo se večeras u sisačkom predgrađu. Zasad nepoznati napadač pucao je iz kalašnjikova po naselju i palio kuće.

>> OPŠIRNIJE OVDJE


22:50 - Svjedoci strave u Sisku

Pucao je po ulici, sve je blokirano, u gradu vlada panika, ispričali su nam čitatelji koji su svjedočili večerašnjem zločinu u pregrađu Siska.

>> OPŠIRNIJE OVDJE


22:43 - Doznajemo detalje iz bolnice

Prevezeni u bolnicu imaju prostrijelne rane na glavi, trbuhu, rukama i nogama. Hitna je potvrdila da je jedna osoba mrtva.

Među osmero prevezenih u bolnicu nema djece. Jedna je osoba u bolnicu prevezena iz razloga jer je u kući bila na respiratoru a nestalo je struje. Stoga je morao u bolnicu.

Podsjetimo, ranije je za Večernji list dežurna hitna služba iz Siska potvrdila da je osmero osoba na obradi.


22:36 - Fotografije u blizini mjesta zločina

Policija i dalje blokira pristup, dok traje potraga za počiniteljem, a nad dijelom Siska nadvio se dim zbog zapaljena tri objekta blizu mjesta počinjenja strašnog zločina.

Sisak: U naselju Caparske Poljane u pucnjavi ranjeno 8 osoba, jedna ubijena, gase se požari na više objekata
1/3

22:34 - Iz Hitne za Večernji

Osmero pacijenata kolima Hitne pomoći prevezeno je u sisačku bolnicu. Nisu svi ranjeni od vatrenog oružja, doznajemo u sisačkoj Hitnoj


22:30 - Video s mjesta događaja, izvještava Danijel Prerad:


22:25 -  Hitna pomoć na mjestu zločina

Navodno je u sisačkoj bolnici zaprimljeno oko deset osoba koje su ozljeđene, doznajemo s mjesta događaja. Na terenu su i pripadnici specijalne policije s termovizijskim kamerama.


22:19 - Gore i tri objekta

- Istina je da imamo intervenciju i da su vatrogasne snage na terenu -  kratko su za RTL potvrdili iz Javne vatrogasne postrojbe. Više od toga nisu mogli reći. Navodno gore tri objekta, prema izjavama svjedoka zapalio ih je počinitelj koji je u bijegu.


22:16 - Oglasila se policija

Danas oko 20.10 sati u ulici Capraške Poljane u Sisku, došlo je do pucnjave iz vatrenog oružja te je ozlijeđeno više osoba, a jedna je osoba smrtno stradala. U ovom trenutku policija traga za počiniteljem i provodi se kriminalističko istraživanje. U tijeku je i gašenje požara na tri objekta koji je povezan s ovim događajem. Mjesto događaja se osigurava.

>> OPŠIRNIJE OVDJE


22:12 - Pucnjava u blizini rafinerije

U sisačkom naselju Kanak, gdje je došlo do pucnjave nalazi se i Rafinerija nafte. Do pucnjave je prema informacijama policije došlo u Ulici Capraških poljlana. Inače, Kanak je naselje koje je nastalo uslijed nagle industrijalizacije nicanjem baraka na prostoru između Rafinerije i Željezare, ostalo je zaboravljeno i gotovo isto 60-ak godina nakon svojeg nastanka.

Sisačka Rafinerija u sumrak 18.11.2018., Sisak - Sisacka Rafinerija u sumrak. Photo: NikolaCutuk/PIXSELL
Foto: Nikola Cutuk/PIXSELL


22:08 - Policija: Jedna je osoba preminula

Prema zasad neslužbenim informacijama u industrijskom naselju u Sisku na terenu su i vatrogasci jer je nekoliko stambenih objekata zahvatio i plamen. Prema informacijama iz policije, koje prenosi Jutarnji list, jedna je osoba smrtno stradala. Specijalci su blokirali cijelo područje i pristup nije moguć.


22:00 - Ovo je naselje gdje je bila pucnjava

Zasad nema informacija o težini ozljeda, do pucnjave je došlo u Ulici capraške poljane, odnosno kod rafinerije Sisak u industrijskom naselju Kanak.

Foto: Google Maps


21:45 - Izjave svjedoka

Na terenu informacije prati i naša ekipa, kako nam svjedoci javljaju muškarac je pucao po ulici i zapalio dvije kuće.


21:35 - Pucnjava u Sisku

Kako doznajemo od sisačke policije primili su dojavu o pucnjavi.  Ozlijeđeno je više osoba, a policijski službenici su na terenu, doznajemo od Sisačke policije oko 21.50 večeras. Sve raspoložive policijske snage su na terenu, a trenutno nemamo službenu informaciju što je s počiniteljem.


VIDEO Strava na sjeveru Hrvatske: Aktivirao ručnu bombu, ubio ženu i sebe

Komentara 26

JR
Jr48
22:12 01.07.2023.

Obračun Brazilaca u faveli

Avatar film
film
22:26 01.07.2023.

sigurno je njihov,da je naš pisalo bi u naslovu....

MA
Makbe
22:09 01.07.2023.

Danas život nema nikakvu vrijednost. Ako pogledamo kakvi nam se filmovi na svim TV nude - to su same pucnjave, ubijanja, kriminalci, ubojice, monstrumi. Promovira se smrt, život ne znači ništa. Hod za život je nešto nepoželjno i vrijedno samoo prezira.. Sve nas to postepeno truje, naročito mlade. Što sijemo, to i žanjemo.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije