Objavljeno vijesti danas: 9
09.12.2023. u 18:57
Dinamo je s 1:0 slavio protiv Rudeša na Maksimiru u 18. kolu SuperSport HNL-a.

Aktualni hrvatski nogometni prvak Dinamo u susretu je 18. kola HNL-a na stadionu u Maksimiru ostvario tešku 1-0 (0-0) pobjedu protiv uvjerljivo posljednjeg Rudeša te tako stigao na drugo mjesto ljestvice. Jedini gol postigao je Sandro Kulenović (76).

Igrači Dinama su u dvoboj s najlošijim sastavom prvenstva ušli sa stavom "lako ćemo" što im se umalo i osvetilo. Tijekom prvog poluvremena Dinamo je imao jalovu inicijativu dok je Rudeš prijetio iz protunapada. Najbliži vodstvu gosti su bili u 44. minuti kada je Pasariček krenuo sam prema Nevistiću i zatim se odlučio na udarac sa 20-ak metara iskosa s desne strane. Nevistić je bio nemoćan, ali lopta se zaustavila na gredi.

U nastavku je Dinamo ipak zaigrao angažiranije te je u razdoblju od 69. do 76. minute stvorio tri odlične situacije pred golom od kojih je posljednju i realizirao. Prvo je u 69. minuti teško pogriješio Tomečak koji je promašio loptu u svom kaznenom prostoru, do nje je stigao Kaneko i prebacio Markovića, ali je pogodak spasio Pavlović izbacivši loptu s gol-linije. Šest minuta potom Petković je lijepo spustio loptu za Kulenovića koji je sa sedam metara prebacio vrata.

Ipak, samo minutu kasnije Kulenović se iskupio za taj promašaj. Mišić je lijepo pronašao Ljubičića na lijevom krilu, uslijedio je ubačaj na drugu vratnicu, gdje je bio Kaneko koji je glavom spustio loptu na dva metra od vrata, gdje je Kulenović uspio reagirati brže od Markovića i pogoditi mrežu.

Drugi Dinamo sada ima 33 boda, jedan više od treće Rijeke, a sedam manje uz dvije utakmice manje od vodećeg Hajduka. Rudeš je ostao na dnu s četiri boda, 13 manje od osmog Varaždina i devetog Slavena Belupa.

Kraj utakmice, Dinamo je slavio 1:0.

90'

Žuti za Šehića.

90'

Igrat će se četiri minute nadoknade.

85'

Emreli je promašio zicer, Marković mu je obranio udarac.

76'

Gol za Dinamo! Kaneko je ubacio s desne strane, a Kulenović zabio s druge vratnice. Plavi su bili vidno bolji u drugom poluvremenu i gol je visio u zraku.

75'

Prilika za Dinamo. Kulenović je bio na pet, šest metara i poslao loptu preko grede.

71'

Latković i Matić ulaze, a izlaze Oddei i Tomečak kod Rudeša.

70'

Dinamo je bolji u drugom dijelu i sve više pritišće goste.

69'

Kaneko je zamalo zabio! Prebacio je vratara Rudeša, no netko je to očistio ispred gol linije.

67'

Kulenović mijenja Sučića kod Dinama.

66'

Vidović je tukao, no Marković hvata.

65'

Žuti i za Pavlovića nakon što je odnio Petkovića.

61'

Žuti za Lazarova, tek što je ušao.

60'

Lazarov i Špeljak umjesto Srbljinovića i Topića kod Rudeša.

59'

Ademi je ušao kod Dinama umjesto Špikića.

57'

Tražili su sada igrači Dinama kazneni udarac, no bezuspješno.

46'

Počeo je nastavak. Ristovski umjesto Moharramija.

POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 0:0. Rudeš je bio bolji.

44'

Greda Rudeša! Nakon lijepe kontre gostiju, lopta je došla do Pasaričeka koji snažno tukao i uzdrmao gredu.

36'

Rudeš uopće ne izgleda loše. Nevistić je sada obranio udarac Pešiću.

30'

Mišić je tukao s nekih 18 metara, pored gola.

28'

Evo i Rudeša. Topić se oslobodio i tukao s vrha šesnaesterca, ali Nevistić to hvata.

18'

Mišić je tukao nakon dobre akcije Dinama, ali Marković brani.

10'

10 minuta utakmice je iza nas, Dinamo očekivano ima inicijativu.

1'

Počela je utakmica.

TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će momčadi taktički izgledati.

RUDEŠ

Marković; Ferreira Campos, Pavlović, Tomečak, Šehić; Pasariček, Srbljinović, Bašić; Oddei, Pešić, Topić

DINAMO

Nevistić; Perković, Šutalo, Ljubičić, Moharrami; Sučić, Mišić; Špikić, Vidović, Kaneko; Petković

LJESTVICA

Hajduk je jučer remizirao s Lokomotivom pa Dinamo ima priliku smanjiti zaostatak protiv najslabije momčadi lige. Rudeš još nema pobjedu. Ovo je poredak.

Ovo je utakmica 18. kola domaće lige. Susret se igra na Maksimiru s početkom u 17 sati.