Objavljeno vijesti danas: 2
25.02.2024. u 17:06
Premda je sve bilo spremno za derbi bez golova u 94. minuti je Goda napravio nesmotreni prekršaj na Špikiću, a sudac Bel je dosudio jedanaesterac. U 95. minuti miran i precizan je bio Brodić za 1-0 slavlje Dinama koji je tako u nekoliko dana ostvario dvije velike pobjede
Dinamo
1-0
Rijeka
Dinamo - Rijeka, 15.00, Stadion Maksimir, Zagreb
Kraj
90' (Kraj)

Kraj utakmice, Dinamo je slavio u napetoj završnici.

Gol
90+5' (Gol)

Eksplodirao je Maksimir! Brodić je svladao Labrovića iz penala i doveo plave na prag pobjede.

Penal
90+4' (Penal)

Sviran je kazneni udarac za Dinamo, Goda je zbog prekršaja dobio žuti karton!

90'

Četiri minute nadoknade.

89'

Ademi je pucao pokraj gola nakon centaršuta Pierre Gabriela.

87'

Kod Dinama je izašo Ristovski, a ušao Pierre-Gabriel. Kod Rijeke je u igri Galešić, a izašao je Selahi.

75'

Izlaze Fruk i Bogojević , ulaze Petrovič i Goda.

75'

Vidović je ušao umjesto Hoxhe, Brodić zamijenio kapetana Petkovića.

Žuti karton
74' (Žuti karton )

Pjaca je dobio žuti karton.

72'

Zamalo spektakularan pogodak Baturine, njegov pokušaj škaricama otišao je pokraj desne stative ukopanog Labrovića.

71'

Radeljić je blokirao udarac Špikića s nekih 6-7 metara i spašava gol Rijeke.

62'

Pašalić je prošao Perkovića i uposlio Marića čija peta nije prošla u mrežu. Velika je to prilika bila za Rijeku, a Sopić se hvatao za glavu.

61'

Izvrsna intervencija Labrovića, spasio je zicer ispred natrčalog Špikića.

Zamjena
59' (Zamjena)

Mijenja sada Sopić. Grgić izlazi, ulazi Pašalić.

Zamjena
58' (Zamjena)

Mijenjat će Dinamo, Ademi ulazi umjesto Sučića, a Kaneka je zamijenio Špikić.

57'

Strašan pokušaj Pjace, šutirao je s ruba šesnaesterca, no Nevistić sjajno brani.

53'

Kaneko je ostao sam na drugoj vratnici poslije Sučićevog pasa, ali neometan nije uspio zabiti u praznu mrežu. Malo mu je zasmetao Bogojević i promašio je nemoguće...

Zaleđe
48' (Zaleđe)

Pogodak neće vrijediti zbog zaleđa nakon VAR provjere.

47'

Rijeka je povela golom Marića nakon slobodnog udarca Fruka, provjerava se da li je bilo zaleđa.

Zamjena
46' (Zamjena)

Počelo je drugo poluvrijeme. Kod je Rijeke jedna zamjena, Marić je ušao umjesto Ivanovića.

Poluvrijeme
45' + 4 (Poluvrijeme)

Kraj prvog dijela.

45' + 2

Petković je pucao glavom nakon lijepog ubačaja, ali Radeljić nekako to skida. Ta lopta je izgledala kao da je već u mreži.

45' + 1

Ivanović je pokušao potegnuti kontru, ali ništa ne čini. Mišić lako čisti.

45'

41'

Presjekao je u posljednjem trenutku Mišić dodavanje Pjace. Moglo je to biti jako opasno da je lopta prošla.

37'

Izborio je sada Fruk korner za Rijeku. Ubacio je u peterac, ali izbačena je ta lopta. Smolčić naposlijetku puca, ali ide to visoko preko gola.

35'

Sučić je lijeo gurnuo za Kaneka, a on je pokušao proći driblingom. Završilo je to kornerom za Dinamo.

Žuti karton
33' (Žuti karton )

Hoxha je pokušao ubacit, ali zaustavlja to riječki blok. S druge strane Ivanović dobiva žuti zbog simuliranja. Nezadovoljan je Željko Sopić.

30'

Promjenio je glavni sudac sada odluku! Nema žutog kartona za Nevistića niti prekršaja. Ivanović je bio guran u leđa, ali nije bilo za prekšaj.

VAR - Video Assistant Referee
26' (VAR - Video Assistant Referee)

Ivanović je sada dobio lijepu loptu u for, ali Nevistić je utrčao i počistio igrača i loptu. Nastalo je naguravanje na terenu, ali brzo se to rasčistilo. Bilo je tu više prekršaja, VAR provjerava što se točno dogodilo.

23'

Petković je lijepo gurnuo za Hoxhu kroz Riječke redove. Puca, ali nekako to blokiraju gosti. Bio je za dlaku u zaleđu, ali još jedna opasna situacija prolazi kraj riječke obrane.

Žuti karton
16' (Žuti karton )

Hoxha je sada lijepo prošao dvojicu i izvukao gotovo izgubljenu loptu. Hodža ga zaustavlja prekršajem. Baturina ubacuje i Riječani čiste. U pokušaju da potegne kontru Fruk čini prekšaj na Mišiću. Prvi žuti na utakmici.

14'

Dobro je sada Baturina pokrenuo napad. Petkovi je loptu odveo šesnaesterac. Dodao je za Kaneka koji ju šalje do Ristovskog. Snažan šut završava u bloku. Malo zatim ubačaj ide na Petkovića, ali u pokušaju da pukne iz voleja napadač Dinama promašuje loptu. Dosta sporo djeluje obrana gostiju. Dinamo dobro pronalazi prostor za udarce.

10'

Hoxha je ubacio iz kornera. Bilo je opasno pred golom Rijeke, ali uspješno su to izbacili. Mogli su čak pokrenuti kontru, ali domaćini to sjeku u korijenu.

8'

Kaneko je konačno došao do lopte. Trojica Riječana su trebala da ga zaustave. Slobodan udarac Baturine bio je vrlo neugodan, ali Radeljić izbacuje u korner.

5'

Bilo je sada malo gužve pred Dinamovim golom nakon ubacivanja iz auta, ali Mišić i Baturina to čiste.

2'

Selahi i Baturina su se zabili u skoku. Ostao je ležati na travnjaku, ali brzo se pridigao.

Početak
1' (Početak)

Utakmica je počela!

SASTAVI

Dinamo: Nevistić - Ristovski, Bernauer, Theophile, Perković - Sučić, Mišić - Kaneko, Baturina, Hoxha - Petković

Rijeka: Labrović - Smolčić, Mitrović, Radeljić, Bogojević - Selahi - Grgić, Fruk, Hodža, Pjaca - Ivanovi

"Pobijedi li Rijeka, pobjeći će Dinamu na devet, a Hajduku na četiri. No, u slučaju pobjede, Dinamo bi se mogao još približiti Rijeci i Hajduku. Do utakmice s Betisom, mislio sam da će Rijeka biti puno bliže pobjedi u Maksimiru", rekao je Damir Milinović.

Više pročitajte OVDJE.

"Može se dogoditi da mi izgubimo, teško, ali može se dogoditi. Jako teško. Ostavit ćemo srce na terenu i pokušati pobijediti, uostalom, kao i protivnik", rekao je Željko Sopić.

Više možete pročitati OVDJE.

"Igramo pravi derbi, Rijeka je prva na tablici i ima pet pobjeda u nizu u ovom proljeću, sjajno su startali. Naravno, i mi smo u dobrom stanju, osobito nakon prolaska u Europi. Očekujem dobru utakmicu u kojoj je nama jako važna pobjeda", rekao je Sergej Jakirović.

Bijeli vlak s Armadom krenuo je prema Zagrebu. Rijeka će imati veliku podršku u nastojanjima da sruši Dinamo u njegovoj plavoj utvrdi.

Fotografije s riječkog kolodvora možete pogledati OVDJE.

UTAKMICE NEDJELJOM

"Iako je neke važne bitke na domaćem terenu neslavno izgubio, i vjerojatno je rekorder po broju preživljenih utakmica pred streljačkim vodom, Jakirović je još na klupi Dinama i, pobijedi li danas Rijeku, kupio si je još par života. A stvari se i u HNL-u vraćaju na početak."

Cijelu kolumnu Mladena Miletića možete pročitati OVDJE.

KVIZ

Pripremili smo kviz od deset pitanja o rivalstvu Dinama i Rijeke. Na koliko njih možete točno odgovoriti?

Svoje znanje možete testirati OVDJE.

"Ja sam navijač Dinama, pa ja to kažem javno, nemam se razloga skrivati. Odrastao sam u Španskom i igrao sam kao mali u Dinamu", rekao je jednom prilikom Željko Sopić.

Više o nesuđenoj ljubavi Željka Sopića i Dinama možete pročitati OVJDE.

Ivana Nevistića je Dinamo kupio od Rijeke za tri milijuna eura još u ljetu 2021. godine jer se u Maksimiru očekivao transfer Livakovića, pa su htjeli biti sigurni da imaju pravog nasljednika. Prvih godinu dana Nevistić je kao igrač Dinama ostao na posudbi u Rijeci. Danas bi upravo on trebao biti važan adut plavih.

Više o vrataru koji sjajnim obranama spašava Dinamo pročitajte OVDJE.

"Svaka sezona u kojoj sam osvojio neki trofej bila mi je super. U bečkoj Austriji bio sam prvak 2013. godine, s Rijekom sam također bio prvak, to je ono što se pamti", rekao je Alexander Gorgon.

Više pročitajte OVJDE.

GDJE GLEDATI

Televizijski prijenos utakmice Dinama i Rijeke možete pratiti na kanalima HRT2 i MAXSport 1.