Glumcu Branislavu Milićeviću (78), poznatijem kao Branko Kockica, pozlilo je u kazalištu Puž, jednostavno je pao, doznaje Telegraf.rs. Kako saznaju, nakon predstave mu je postalo loše, te je pao. Branko Kockica sudjelovao je u predstavi Uspavana ljepotica u kazalištu Puž. - Pozlilo mu je dok je bio na sceni jer je pao i sapleo se. Izgubio je svijest. Brzo je došla Hitna i u svjesnom stanju je primljen. Sada je sve u redu, kazali su iz njegovog kazališta.
"Kocka, kocka, kockica", kultna emisija Televizije Beograd, emitirana je prvi put 27. studenoga 1974. godine (prema izvoru 3), a trajala je, s prekidima, sve do 2006. godine. S više od 250 epizoda, postala je sinonim za kvalitetan dječji program. Branko Milićević, u ulozi voditelja i "vođe čopora", kako je sam sebe nazivao, s grupom djece predškolskog uzrasta istraživao je svijet oko sebe. Emisija je bila interaktivna, s naglaskom na pitanja i odgovore, a djeca su aktivno sudjelovala u snimanju.
Jedan od ključnih elemenata prepoznatljivosti "Kockice" bio je specifičan žargon. Branko se djeci uvijek obraćao s "drugari", a zajednički uzvik "tatata-ti-ra" postao je zaštitni znak emisije. Osim toga, Branko je često svirao gitaru i pjevao s djecom, a pjesma "U svetu postoji jedno carstvo" ostala je urezana u sjećanje mnogih. Emisija nije bila samo zabavna, već i edukativna, prenoseći djeci važne lekcije o prijateljstvu, lijepom ponašanju i svijetu koji ih okružuje.
GALERIJA: Sandi Cenov svojim hitovima rasplesao publiku u Tvornici: Evo kako je bilo na koncertu
Godine 1977., Branko Kockica osnovao je Pozorištance Puž, kazalište za djecu koje i danas djeluje u Beogradu. Počevši kao putujuće kazalište s predstavom "Brankov urnebes", Puž je ubrzo postao nezaobilazno mjesto za male Beograđane, ali i širu publiku. Branko je isticao da je Puž važniji dio njegovog identiteta od same "Kockice", jer kazalište živi 365 dana u godini, dok je "Kockica" imala ograničen broj epizoda.
Iako je najpoznatiji po radu s djecom, Branko Milićević je imao i zapaženu glumačku karijeru u filmovima i kazalištu za odrasle. Glumio je u filmovima kao što su "Užička Republika" i "Sarajevski atentat", a prema izvoru 2, bio je i jedini srpski glumac koji je igrao Hamleta u New Yorku, na engleskom jeziku i s američkim glumcima.
Branko je često isticao da su djeca najiskrenija publika i da kod njih nema prevare. Smatrao je da je djetinjstvo najvažniji period čovjekovog života i da odrasli imaju odgovornost oblikovati djecu u dobre ljude. U intervjuima je naglašavao važnost roditeljske uloge u odgoju djece, kritizirajući pretjeranu izloženost djece agresivnim sadržajima na televiziji i internetu.
Ode chetnik