Ludnica u Beču! Hrvatska u drami pobijedila Njemačku za polufinale

18. siječnja 2020. u 22:12 94 komentara 46142 prikaza
Navijači uoči Njemačke
Pogledajte galeriju 1/16

Hrvatski rukometaši u dramatičnoj završnici pobijedili su Njemačku s 25:24 i osigurali polufinale EP-a.

LJEPŠA STRANA SPORTA Na terenu rukometni 'rat', a na tribinama opet dominiraju - hrvatske ljepotice!

Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja.

1 / 18
Hrvatska - Njemačka

Kod Hrvatske je Igor Karačić zabio 7 golova, a Domagoj Duvnjak je imao pet pogodaka, dok je Nijemce predvodio Gensheimer s 4 gola.

Španjolska je pobijedila Austriju s 30:26, a Bjelorusija je nadjačala Češku s 28:25. slomili tek sredinom drugog dijela, kad su po prvi puta došli u vodstvo od četiri razlike.

Hrvatski rukometni savez TAKO TREBA Hrvati još jednom pokazali kakva su gospoda! Oduševili su ovim potezom

Poredak: Španjolska i Hrvatska po 6, Njemačka, Austrija i Bjelorusija po 2, te Češka bez bodova.

U ponedjeljak je na rasporedu 3. kolo u kojem Hrvatska igra protiv Češke (16 sati), a ostali parovi su Bjelorusija - Španjolska i Austrija - Njemačka.

teške optužbe
Ogorčeni zaposlenici: Bolnicu vode portiri i pralje s diplomom iz Banje Luke
HEINEKEN Hrvatska
UTJECAJ KRIZE
Kafići su i dalje omiljena mjesta za druženje, a evo kako na izazove pandemije gledaju hrvatski ugostitelji
  • 1' Početak
    Počela je utakmica. Idemo, HRVATSKA!
  • 10 TISUĆA NAVIJAČA? Info
    Na tribinama očekujemo veliku podršku našoj reprezentaciji. Najavljuje se od sedam pa čak i do deset tisuća naših navijača.
  • OBRANA 6-0 Info
    – Igraju obranu 6-0 koja je čvrsta, jaka i agresivna. Iskreno, još nisam pogledao kako su ovdje igrali, ali sam čuo da su igrali čak i 3-2-1 duboko s Pekelerom naprijed. Imaju i dva sjajna vratara, Andyja Wolffa i Johannesa Bittera – dodao je Duvnjak.
  • KAPETAN DUVNJAK Info
    Bit će večeras i puno klupskih nadmetanja. Mamić u Leipzigu igra s Weberom, Marić u Melsungenu s Kuhnom, Hafnerom i Reichmannom, a Duvnjak je u Kielu kapetan Wienceku i Pekeleru. – To nam je najbitnija utakmica turnira, ako je dobijemo, u polufinalu smo. Prošle godine igrali smo u Njemačkoj s njima i izgubili gol razlike, u listopadu smo igrali s njima i dvaput izgubili gol razlike, sve utakmice su bile knap i na mali broj golova pa mislim da nas i ovdje čeka takva utakmica – rekao je Domagoj Duvnjak, kapetan reprezentacije.
  • BOLJI U MEĐUSOBNIM SUSRETIMA Info
    Inače, Hrvatska i Njemačka odigrale su do sada na velikim natjecanjima 11 susreta. Hrvatska je dobila sedam, jedanput je bilo neodlučeno, a tri su pripala Nijemcima. Na Europskim prvenstvima imali smo četiri međusobne utakmice.
  • IZBORNIKOV UPOZORAVA Info
    Uoči susreta Lino Červar je rekao: – Sve je otvoreno, moramo se koncentrirati na tu utakmicu. Znamo da ćemo imati jednog vrlo moćnog protivnika s dosta kvalitetnih pojedinaca koji igraju u najvažnijim, najvećim klubovima. Mi moramo pružiti jednu discipliniranu, taktičku igru, moramo pokazati veliku upornost, strpljivost i zalaganje tijekom cijele utakmice. To je utakmica posebnog naboja i bitno je da su naši igrači smireni i racionalni, a ne euforični. Moram paziti da nam se opet ne dogodi da promašimo dva-tri sedmerca. A zašto ih promašujemo? Zato što igrači u tom trenutku nisu sto posto koncentrirani. Protiv Njemačke svi moraju biti maksimalno spremni, trebamo smanjiti broj pogrešaka na minimum. Jer, njemačka kontra je nešto što nam se nikako ne smije dogoditi. Vidjeli ste kako su prošli Bjelorusi. Nisu se ni okrenuli, a već su gubili sedam-osam razlike – zaključio je Červar.
  • NJEMAČKA MORA POBIJEDITI Info
    Izgubimo li, još imamo priliku u susretu protiv Španjolske izboriti polufinale, a Nijemcima, ako izgube, više nema popravnog. Oni Švedsku neće vidjeti.
  • MEČ LOPTA Info
    Rukometaši Hrvatske i Njemačke večeras u Beču određuju svoje sudbine na ovogodišnjem Europskom prvenstvu. Za nas je ovo prva meč-lopta za plasman u polufinale, za Njemačku je utakmica koja se jednostavno ne smije izgubiti ako i oni žele među četiri najbolje europske reprezentacije.
EUROPSKO PRVENSTVO, 20:30, BEČ
HRVATSKA
25
24
NJEMAČKA
  • Kraj

Hrvatski rukometaši u dramatičnoj završnici pobijedili su Njemačku s 25:24 i osigurala polufinale EP-a.

• 59'

Karačić zabio za 25:24.

• 59'

Nijemci su dobili dvije minute isključenja.

• 57'

Uzeli smo loptu i Duvnjak je zabio - 24:24.

• 55'

Reichmann zabio iz sedmerca za novo vodstvo Nijemaca - 23:24.

• 54'

Karačić zabio za 23:23.

• 52'

Njemačka zabila iz sedmerca i vodi s 23:22.

• 48

Mandić zabio za 22:22!

• 47'

Stepančić zabio i smanjio prednost Nijemaca - 20:21.

• 44'

Weber ponovno vratio Nijemce na tri razlike - 18:21.

• 44'

Igra se gol za gol. Zabio je Karačić za 18:20.

• 43'

Hafner se s lakoćom diže na devet metara i zabija za Njemačku - 17:20.

• 42'

Novi gol Stepančića za 17:19.

• 41'

Kohlbacher vratio na tri ralike - 16:19.

• 40'

Stepančić i Mandić zabili dva gola u nizu i stigli smo na dva razlike - 16:18.

• 39'

Kastening zabio za 14:18.

• 38'

Brozović smanjio prednost Nijemaca - 13:17. A zabio je i Karačić i stigli na minus tri!

• 37'

Reichmann zabio iz sedmerca i vrati pet razlike - 12:17.

• 36'

Duvnjak zabio iz sedmerca i smanjio prednost - 12:16.

• 34'

Nijemci stigli do pet golova prednosti - 11:16. Novo isključenje za Njemačku.

• 33'

Kastening zabio za 15:11.

• 33'

Prošle su dvije minute u nastavku, ali nema gola.

• 31'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 30'

Završilo je prvo poluvrijeme. Njemačka na poluvremenu vodi protiv Hrvatske s 14:11. Promašili smo u prvom dijelu čak tri sedmerca. Cindrić i Karačić zabili su po tri gola, a kod Nijemaca najbolji su Gensheimer i Weber također s po tri gola. Hrvatska u prvom poluvrmenu ima tri, a Njemačka čak šest isključenja.

• 30'

Karačić je zabio za 11:13.

• 30'

Hafner srećom nije zabio. Krenuli smo u zadnji napad.

• 28'

Karačić i Dvnjak su zabili i smanjili prednost Nijemaca - 10:13.

• 27'

Hafner zabio za 13:8.

• 26'

Nijemci su otišli na četiri razlike.

• 26'

Horvat ponovno nije realizirao sedmerac. Ukupno treći na utakmici.

• 25'

Weber i Bohm zabili dva gola i odveli Nijemce na tri razlike - 11:8.

• 22'

Cindrić zabio za 8:9. Nijemci i dalje udaraja, Pekeler i Schmidt su dobili po dvije minute kazne. Njemačka ima ukupno pet isključenja.

• 21'

Šego upisao treću obranu.

• 21'

Weber vrati Nijemce na tri razlike, ali uzvratio je Stepančić

• 20'

Njemačka ima igrača manje. Cindrić je zabio i smanjio prednost Nijemaca - 6:8.

• 18'

Gensheimer s dva pogotka odveo Nijemce na tri gola razlike - 8:5. Njemačka je zabila tri gola u nizu.

• 15'

Cindrić zabio za 5:5, Gensheimer je nakon brzog centra ponovno doveo Nijemce u vodstvo - 6:5.

• 14'

Karačić nije realizirao i drugi hrvatski sedmerac na utakmici.

• 13'

Šego je ponovno obranio, ali smo u napadu izgubili loptu. Šteta.

• 12'

Horvat je promašio sedmerac.

• 11'

Schmidt zabio za 5:4.

• 10'

Karačić je zabio gol za izjednačenje - 4:4.

• 9'

Nijemci igraju dvije minute s igračem manje. Imamo priliku stići do izjednačenja.

• 8'

Mandić zabio s krila i smanjio prednost Nijemaca - 3:4.

• 7'

Kastening zabio i odveo Nijemce na dva gola razlike - 4:2.

• 6'

Izgubili smo loptu, a Hafner je zabio za Nijemce - 3:2.

• 4'

Duvnjak zabio za 2:1, ali Nijemci su izveli brzi centar i odmah stigli do novog izjednačenja - 2:2.

• 3'

Kastening je s krila zabio za Njemačku - 1:1.

• 3'

Marić je zabio prvi gol na utakmici. Hrvatska vodi s 1:0.

• 2'

Nijemci nisu iskoristili prvi napad.

• 1'

Prvi s centra krenuli su Nijemci. Hrvatski navijači napravili su ludo ozračje u bečkoj dvorani.

• 1'

• SASTAVI

Evo i sastava,

HRVATSKA: Šego, Mandić, Horvat, Duvnjak, Cindrić, Stepančić, Musa.
    Klupa: Ašanin, Ravnić, Matanović, Marić, Šipić, Hrstić, Šarac, Mamić, Karačić

NJEMAČKA: Wolff, Gensheimer, Reichmann, Kuhn, Drux, Hafner, Pekeler.
    Klupa: Bitter, Zieker, Kastening, Wiencek, Kohlbacher, Golla, Bohm, Weber, Schmidt

• NAVIJAČI

Hrvatski navijači stigli su u Beč u velikom broju. 'Kockice' su okupirale grad i večeras će Červarovi izabranici imati ogromnu pomoć s tribina, više pročitajte OVDJE. Navijači uoči Njemačke | Autor : Luka Stanzl/PIXSELL/Borna Filic/PIXSELL Foto: Luka Stanzl/PIXSELL/Borna Filic/PIXSELL

• Španjolski rukometaši nadjačali su Austriju s 30:26, što znači da Hrvatska, bobijedi li Njemačku, može večeras osigurati polufinale EP-a.

Europski prvaci Španjolci su Austrijance slomili tek sredinom drugog dijela, kad su po prvi puta došli u vodstvo od četiri razlike. Kod Španjolaca je Maqueda zabio 6 golova, a Austrijance je predvodio Božović s četiri pogotka.

Španjolska je maksimalna sa 6 bodova, a Austrija je ostala na 2 boda.

• 10 TISUĆA NAVIJAČA?

Rukomet atmosfera | Autor : Slavko Midzor/PIXSELL Foto: Slavko Midzor/PIXSELL

• I dok se Hrvatska i Njemačka bore za jedno mjesto u polufinalu, drugo je čvrsto u rukama Španjolaca, aktualnih europskih prvaka. Zanimljivo je da su Španjolci vlasnici rekorda – sedam uzastopnih pobjeda na europskim prvenstvima.

Oni trenutno vode i protiv Austrije, desetak minuta prije kraja bolji su od domaćina 26-21.

• OBRANA 6-0

• KAPETAN DUVNJAK

Bit će večeras i puno klupskih nadmetanja. Mamić u Leipzigu igra s Weberom, Marić u Melsungenu s Kuhnom, Hafnerom i Reichmannom, a Duvnjak je u Kielu kapetan Wienceku i Pekeleru.

– To nam je najbitnija utakmica turnira, ako je dobijemo, u polufinalu smo. Prošle godine igrali smo u Njemačkoj s njima i izgubili gol razlike, u listopadu smo igrali s njima i dvaput izgubili gol razlike, sve utakmice su bile knap i na mali broj golova pa mislim da nas i ovdje čeka takva utakmica – rekao je Domagoj Duvnjak, kapetan reprezentacije.