Naslovnica Sport HNL

Rijeka pokazala dva lica u Gorici, ali pobijedila je u fenomenalnoj završnici!

Završilo je 4:3 za goste, a u 90. minuti stajalo je 3:3 na semaforu. Nevjerojatna utakmica!
26. rujna 2021. u 19:00 4 komentara 3245 prikaza
Gorica i Rijeka sastali se u 10. kolu HT Prve lige
Pogledajte galeriju 1/4

Nogometaši Rijeke ostvarili su pobjedu u 10. kolu Prve HNL. Na gostovanju kod Gorice slavili su Riječani 4:3 u posve ludoj utakmici.

DOMINIRAO PROTIV JOSHUE Usik na svjetskom tronu! Želim zahvaliti Isusu na ovome i nakon pola godine vidjeti obitelj

Nevjerojatno je kako su igrači Gorice na poluvremenu imali samo jedan gol prednosti (2-:1), a mogli su biti i bez njega da nije Marjanović postigao pogodak u sudačkoj nadoknadi.

Naime, osim prvog pogotka kojeg je postigao Kristijan Lovrić u 12. minuti iz jedanaesterca, Gorica je dominirala, stvarala brojne šanse i čak tri puta pogađala okvir vrata. Matar Dieye, Lovrić i Mitrović su bili ti koji su pogađali okvir vrata, a svi sitni promašaji na kraju su bili kažnjeni kada je u 43. minuti Abass glavom pogodio za tadašnjih 1:1.

Gorica i Rijeka sastali se u 10. kolu HT Prve lige | Autor : Ilustracija/Marko Prpic/PIXSELL Foto: Ilustracija/Marko Prpic/PIXSELL 26.09.2021., Gradski stadion, Velika Gorica - Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, HNK Gorica - HNK Rijeka. Kristijan Lovric Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Gorica je posve zasluženo na odmor ipak otišla uz prednost nakon što je Marjanović zabio debelo u nadoknadi za 2:1.

No, sve se za Velikogoričane počelo urušavati odmah od početka drugog poluvremena. U prvoj akciji Rijeka je izjednačila na 2:2. Nakon asistencije Abassa lijepo je naciljao Selahi.

Potom je domaći igrač Delfi u 51. minuti zaradio crveni karton zbog rušenja posljednjeg igrača, a već u 58. minuti Rijeka je povela 3:2 nakon što je Murić realizirao jedanaesterac. Prethodno je lopta u ruku, u domaćem šesnaestercu, pogodila Doku.

KONTROVERZA Hrvat Dalipagić nije hrvatski olimpijac, a Srbin Slavnić jest!?

Nakon vodstva te uz igrača više Rijeka je spustila ritam igre te je čuvala rutinski vodstvo. No, u samoj završnici ponovno je eksplodiralo na travnjaku u Velikoj Gorici. Sjajan je pogodak u 90. minuti zabio Fruk za 3:3, no već u idućem napadu sve se opet okrenulo na stranu Rijeke, a gol u ludoj utakmici i za tri boda gostiju zabio je Pavičić.

Gorici je ovo bila treća ligaška utakmica u nizu bez pobjede, dok je Rijeka skočila na prvo mjesto ljestvice. Ima isti broj bodova kao Osijek, ali bolju razliku pogodaka i utakmicu manje.

špica
Kako se vi pozdravljate?
Svi koristimo neku verziju pozdrava "bok", no znate li što on govori o vama?
INA Klub volontera
Volontiranje u Hrvatskoj
Deseti im je rođendan otkako su svoje vrijeme nesebično počeli ulagati u dobrobit zajednice
  • KRAJ Kraj
    Kakva predstava u Gorici, na kraju je završilo 4:3 i Rijeci je ovo iznimno podiglo saompouzdanje dok je domaće sasvim sigurno gurnulo prema dolje.
  • 90'+2 Gol
    GOOL!!! Odmah nakon što je lopta izvedena s centra, Rijeka zabija za 4:3!!! Zabio je Pavičić nakon što je Abassu vratar domaćih obranio udarac.
  • 90' Gol
    GOOOL!!! I baš kad je djelovalo kao da Gorica ništa ne može, fenomenalan gol!
  • 58' Gol
    GOOOL!!! Murić zabija s bijele točke za vodstvo Rijeke 3:2! Jedanaesterac je dosuđen nakon igranja rukom Doke u kaznenom prostoru.
  • 46' Gol
    GOOL!!! Počelo je drugo poluvrijeme i Abass je nakon svega 35 sekundi pronašao Selahija koji zabija za 2:2!
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Igrači idu na odmor, bilo je ovo jako uzbudljivih 45 minuta između Gorice i Rijeke.
  • 45'+3 Gol
    GOOOL!!! Kad je izgledalo kao da će se na odmor s 1:1, uslijedio je ubačaj i iznenađujuć pogodak! Ubacio je Lovrić, Matar se našao prvi na lopti i potom na nju dolazi Marjanović i zabija!
  • 43' Gol
    GOOOL!!! Abass je uspio zabiti nakon brze akcije Rijeke i tako to biva u nogometu, kad ne iskoristiš prilike, primiš pogodak!
  • 12' Gol
    GOOOL!!! Gorica vodi 1:0, Lovrić je bio siguran s bijele točke.
  • 10' Žuti karton
    Anton Krešić je stao na nogu Mitrovića i to je kazneni udarac, ali i žuti karton za igrača Rijeke.
  • POČETAK Početak
    Počela je utakmica.
  • SASTAVI
    GORICA: Banić - Doka, Marjanović, Babec, Keita - Pršir, Sarić - Delfi, Mitrović, Lovrić - Matar. RIJEKA: Prskalo - Tomečak, Escoval, Krešić, Smolčić - Gnezda Čerin, Selahi - Murić, Vučkić, Ampem - Abass.
Prva HNL, 10. kolo, 17:00, Velika Gorica
GORICA Lovrić 12' (p), Marjanović 45'+3, Fruk 90'
3
4
RIJEKA Abass 43', Selahi 46', Murić 58' (p), Pavičić 90'+2
  • KRAJ

• 90'+6

Ništa od kaznenog udarca!

• 90'+3

Sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Rijeke. Krešić i Smolčić bili su oko Dvornekovića, koji je pao i moguće da ga je Smolčić udario po nozi. Gleda se VAR snimka.

• 90'+2

• 90'

• 90'

Približava se kraj utakmice, Gorica jednostavno nema snage napraviti nešto iznenađujuće.

• 75'

Brani se Rijeka posljednjih desetak minuta i vreba priliku iz kontri, koje ne dolaze zasad.

• 70'

Gorica se malo probudila i krenula s pritiskom, ionako nemaju domaći više što izgubiti.

• 65'

Bit će čudo ako Gorica izgubi samo jedan razlike. Ali, ovo je takva utakmica gdje je uistinu sve moguće pa i novi preokret.

• 58'

• 51'

Brza kontra Rijeke, koju je povukao Selahi nakon sjajnog dodavanja Murića i na oko 30 metara ruši ga Delfi i dobiva izravni crveni karton.

• 46'

• POLUVRIJEME

• 45'+3

• 45'

Sad je Murić sretno i spretno pogodio stativu! Rijeka izgleda bolje u posljednjih nekoliko minuta, Gorica je stala nakon 42 minute dominacije. Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

• 43'

• 42'

Mitrović je nakon nove minijature Delfija došao do lopte i pogodio vratnicu, treći je to put  da se trese okvir gola Rijeke!

• 36'

Nakon cijele gužve, igra se normalno nastavlja. Riječani mogu biti sretni što gube samo jedan razlike.

• 34'

Velika gužva u 16 metara Rijeke i još jednom se trese greda Zlomislića, pogodio ju je Lovrić nakon što je s dva metra Matar uspio promašiti loptu i praktički siguran pogodak. Tražili su domaći i jedanaesterac zbog duela na Delfiju, ali ništa nije svirano. Opravdano, Abas je prvi bio na lopti.

• 33'

Keita krade loptu Tomečaku i dodaje do Lovrića koji s 15 metara puca nekarakteristično loše za sebe. Otišla je lopta kraj vratnice.

• 30'

Lovrić je sad grubo startao na Tomečaka. Mora biti oprezniji ako ne želi "pocrveniti".

• 25'

Gorica je prva u HNL-u po broju žutih kartona - 31. Trener Turopoljaca je pak drugi u povijesti lige s 91 kroz karijeru. I prvi po broju crvenih - 12. Očito je ponešto od toga prenio na svoje igrače.

• 24'

Eto i četvrtog žutog kartona, sad ga je dobio strijelac Lovrić i zbog toga neće igrati protiv Šibenika u idućem kolu.

• 22'

Sad je požutio i Mitrović, poslije prekršaja na Čerinu. Tako malo vremena prošlo, a već tri žuta kartona.

• 19'

Požutio je i Murić nakon nesmotrenog prekršaja.

• 14'

Delfi je "izvrtio" cijelu obranu Rijeke no ne u potpunosti jer njegov udarac obrana gostiju uspjela je blokirati.

• 12'

• 10'

• 10'

Možda bude jedanaesterac za Goricu, pregledava se snimka!

• 9'

Matar ostaje sam na ubačaju i puca glavom, ali pogađa gredu, lopta mu se odbija i obrana Rijeke ipak nekako otklanja opasnost. Najbolja prilika na utakmici!

• 5'

Zasad je najbitnija stvar start Lovrića na Murića, koji nije okarakteriziran kao prekršaj, iako je mogao biti, a onda bi gosti imali priliku iz slobodnog udarca s oko 17 metara.

• POČETAK

• SASTAVI

GORICA: Banić - Doka, Marjanović, Babec, Keita - Pršir, Sarić - Delfi, Mitrović, Lovrić - Matar.

RIJEKA: Prskalo - Tomečak, Escoval, Krešić, Smolčić - Gnezda Čerin, Selahi - Murić, Vučkić, Ampem - Abass.

• Rijeka je trenutno treća sa 17 bodova, ali iz osam utakmica. Na prvom mjestu je s dvije utakmice više Osijek (20 bodova) i drugi je Dinamo s 19, ali također nakon osam odigranih kola. Stoga, računica je jasna, pobjedom bi Rijeka preuzela vrh ljestvice ponovno. Što se Gorice tiče, na petom je mjestu s 13 bodova iz devet utakmica.

• Krunoslav Rendulić požalio se na brojne probleme no možda je to bila samo pila naopako, da se momci Gorana Tomića opuste...