Objavljeno vijesti danas: 36
škotska liga

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić upisao asistenciju, ali nedovoljno za pobjedu

Scottish League Cup - Final - Rangers v Celtic
1/3
08.04.2023.
u 16:28

Nogometaši Celtica praktički su osigurali obranu naslova prvaka Škotske 3-2 (1-1) domaćom pobjedom protiv najvećeg rivala Rangersa u susretu 31. kola kojom su sedam kola prije kraja sezone povećali svoju prednost na vrhu na 12 bodova.

Celtic je poveo sredinom prvog poluvremena golom Furuhashija (26) nakon odlične akcije i povratne lopte O'Reillyja, na 1-1 poravnao je kapetan Rangersa Tavernier (45) na samom kraju prvog dijela fantastično izvedenim slobodnim udarcem sa 25 metara.

Domaći su u nastavku koristili greške gostujuće obrane te drugim golom Furuhashija (62) i pogotkom Jote (72) stigli do prednosti od 3-1 da bi Tavernier (79) svojim drugim golom smanjio na konačnih 3-2 i to nakon odličnog ubačaja hrvatskog reprezentativnog braniča Borne Barišića.

Soccer Football - Scottish League Cup - Final - Rangers v Celtic - Hampden Park, Glasgow, Scotland, Britain - February 26, 2023 Celtic's Kyogo Furuhashi in action with Rangers' Borna Barisic Action Images via Reuters/Lee Smith Photo: Lee Smith/REUTERS

Barišić je odigrao čitav susret za Rangers dok je Antonio Mirko Čolak ušao u igru u 86. minuti.