Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 74
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
RASPRAVA NA REDDITU

Hrvaticu šokiralo ono što svakodnevno viđa 'na ulici': 'Da ti se želudac zgrči, pucamo po šavovima'

Anketa za Večernji list
Foto: Patricija Flikac/PIXSELL
1/3
25.02.2025.
u 09:39

– Kultura nula bodova. Ne sviđa mi se svijet u kojem živimo – bio je jedan od komentara na Redditu

Život nam postaje sve stresniji, ljudi imaju sve manje slobodnog vremena, od njih se sve više očekuje, a tu su stres, posao, obiteljske obveze... Nije ni čudno da sve više ljudi 'puca'. Na Redditu se stoga o tome povela rasprava koju je pokrenula jedna Hrvatica. Naime, otvorila je temu: Pucanje živaca ljudi u zadnje vrijeme i svađanje u javnosti.

"Imam potrebu načeti ovu temu jer sam u zadnje vrijeme primijetila eksponencijalan rast nepristojnosti ljudi na ulici. Individue, da ne spominjem da su u startu na "ti" sa svojom metom na kojoj će se iskaliti, krenu vrijeđati, ali ono da ti se želudac zgrči od bezobraštine i psovki koje lete u smjeru potpunog neznanca koji sekundu predugo stoji na zebri s autom i čeka svoj izlaz ili u čekaonici u ambulanti povodom toga tko je prije stigao. Svjedočim takvim situacijama gotovo svaki tjedan, narod doslovce puca po šavovima, ne razumijem odgajaju li oni nešto, i ako da, njih mi je jedino žao. Ne razumijem tu potrebu da se kao pavijani krenu svađati i vrijeđati potpuni stranci, a meni kao trećoj strani bude neugodno i ne znam kako i treba li uopće reagirati u toj situaciji. Još pogotovo kad čujem da muškarac (tipični neki zdepasti rvatina) krene ženi koja je krivo udahnula u tom trenu kad se, eto, njemu ljutilo, izrecitirati svaku moguću uvredu pod suncem, nije mi svejedno", napisala je pa dobila nekoliko komentara i iskustava drugih ljudi.

VEZANI ČLANCI:

"U prometu je to nažalost normalna stvar, više ni ne reagiram na trube i psovke, kultura nula bodova. Ne sviđa mi se svijet u kojem živimo. Čini mi se da su ljudi normalniji kad je ljepše vrijeme ili tad bolje prikrivaju osobne frustracije. A ovako mi se čini da nas sve stišće najviše ekonomska situacija, pa bum, udri po prvom čovjeku na kojeg naiđeš."
Jedan od komentara bio je i sljedeći: "A kada se ne da nacionalnim manjinama par eura kakve psovke bacaju! Nedavno mi je Romkinja “bacila kletvu” jer sam joj rekla da ni ja nemam novaca, sve u roku od par sekundi."
"Previše stresa, problema, frustracija, bespomoćnosti... i pucaš", dodao je drugi korisnik.
Netko je sve opisao samo s jednom riječju: "Strah."
"Treba uvijek imati sa sobom nekoliko banana za gađanje pavijana kada se manifestiraju", dodao je još jedan korisnik. 

>>Otkrivene šokantne tajne smrti: Ovo je 25 činjenica koje niste znali o umiranju i zagrobnom životu>>

Anketa za Večernji list
1/26
Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata