Život nam postaje sve stresniji, ljudi imaju sve manje slobodnog vremena, od njih se sve više očekuje, a tu su stres, posao, obiteljske obveze... Nije ni čudno da sve više ljudi 'puca'. Na Redditu se stoga o tome povela rasprava koju je pokrenula jedna Hrvatica. Naime, otvorila je temu: Pucanje živaca ljudi u zadnje vrijeme i svađanje u javnosti.
"Imam potrebu načeti ovu temu jer sam u zadnje vrijeme primijetila eksponencijalan rast nepristojnosti ljudi na ulici. Individue, da ne spominjem da su u startu na "ti" sa svojom metom na kojoj će se iskaliti, krenu vrijeđati, ali ono da ti se želudac zgrči od bezobraštine i psovki koje lete u smjeru potpunog neznanca koji sekundu predugo stoji na zebri s autom i čeka svoj izlaz ili u čekaonici u ambulanti povodom toga tko je prije stigao. Svjedočim takvim situacijama gotovo svaki tjedan, narod doslovce puca po šavovima, ne razumijem odgajaju li oni nešto, i ako da, njih mi je jedino žao. Ne razumijem tu potrebu da se kao pavijani krenu svađati i vrijeđati potpuni stranci, a meni kao trećoj strani bude neugodno i ne znam kako i treba li uopće reagirati u toj situaciji. Još pogotovo kad čujem da muškarac (tipični neki zdepasti rvatina) krene ženi koja je krivo udahnula u tom trenu kad se, eto, njemu ljutilo, izrecitirati svaku moguću uvredu pod suncem, nije mi svejedno", napisala je pa dobila nekoliko komentara i iskustava drugih ljudi.
VEZANI ČLANCI:
"U prometu je to nažalost normalna stvar, više ni ne reagiram na trube i psovke, kultura nula bodova. Ne sviđa mi se svijet u kojem živimo. Čini mi se da su ljudi normalniji kad je ljepše vrijeme ili tad bolje prikrivaju osobne frustracije. A ovako mi se čini da nas sve stišće najviše ekonomska situacija, pa bum, udri po prvom čovjeku na kojeg naiđeš."
Jedan od komentara bio je i sljedeći: "A kada se ne da nacionalnim manjinama par eura kakve psovke bacaju! Nedavno mi je Romkinja “bacila kletvu” jer sam joj rekla da ni ja nemam novaca, sve u roku od par sekundi."
"Previše stresa, problema, frustracija, bespomoćnosti... i pucaš", dodao je drugi korisnik.
Netko je sve opisao samo s jednom riječju: "Strah."
"Treba uvijek imati sa sobom nekoliko banana za gađanje pavijana kada se manifestiraju", dodao je još jedan korisnik.
>>Otkrivene šokantne tajne smrti: Ovo je 25 činjenica koje niste znali o umiranju i zagrobnom životu>>