INTERVJU: MARIO KOVAČ

Čelnik PNUSKOK-a: Neke se delikte može predvidjeti, ali ne i ubojstva

12.07.2023.
u 13:25

Na čelu PNUSKOK-a posljednjih je pet godina Mario Kovač, a recentni događaji, tri ubojstva u manje od 15 dana, odličan su povod za početak razgovora i pitanje koje javnost vječno postavlja: mogu li se takvi nasilni događaji spriječiti i prevenirati?

Počeli su s ekipom nogometaša koja je namještala utakmice. Zatim su prešli na krupnije ribe, koje su se bavile raznim vrstama organiziranog kriminala, korupcijom... Osnovani su prije 15 godina, a u njihovu mrežu zaplele su se mnoge krupne ribe iz svih sfera društveno-političko-ekonomsko-sportskog te kriminalnog života u Hrvatskoj. Oni su Policijski nacionalni ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta, skraćeno PNUSKOK, i u proteklih 15 godina profilirali su se kao skupina dobro obučenih žena i muškarca kojima je posao razotkrivanje najkompleksnijih kaznenih djela.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja