Naslovnica Sport reprezentacija

Mladi vatreni stigli do velike pobjede nad Norveškom i zadržali stopostotan učinak!

Na poluvrijeme su izabranici Igora Bišćana otišli s prednosti 2:0, ali u drugom poluvremenu svjedočili smo pravoj ludnici i slavlju Hrvatske 3:2.
08. listopada 2021. u 19:50 5 komentara 12191 prikaza
Hrvatska U21 reprezentacija u Varaždinu u kvalifikacijama za EP igra protiv Norveške
Pogledajte galeriju 1/7

Hrvatska mlada nogometna reprezentacija u svom je trećem nastupu u skupini A u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje će se 2023. održati u Gruziji i Rumunjskoj ostvarila i treću pobjedu svladavši u Varaždinu Norvešku 3:2 (2:0).

MARKO BRKLJAČA Hajdukov veznjak proglašen za jednog od najvećih talenata na svijetu!

Strijelci za Hrvatsku bili su Roko Šimić (2), Luka Sučić (16) i Mario Vušković (56), dok su pogotke za Norvešku postigli Sebastian Sebulolsen (54) i Emil Ceide (58).

Dvoboj u Varaždinu odlično je počeo za Hrvatsku koja je nakon samo 15-ak minuta imala prednost od 2-0, a oba gola je psotigla nakon prekida. Već u drugoj minuti Sučić je uputio odličan ubačaj s desne strane iz slobodnog udarca, a u gužvi koja je uslijedila najspretniji je bio Šimić koji je do lopte stigao tik ispred vratara Klaessona te ju poslao u mrežu.

U 16. minuti Hrvatska je izborila udarac iz kuta kojega je izveo Palaversa, on je poslao prizemnu loptu prema Marinu na rubu kaznenog prostora, no ovaj ju je preskočio i ostavio na udarac Sučiću. Na putu prema golu lopta je pogodila Josipa Šutala i prevarila Klaessona, no pogodak je ipak pripisan Sučiću.

Hrvatska U21 reprezentacija u Varaždinu u kvalifikacijama za EP igra protiv Norveške | Autor : Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL Foto: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL 08.10.2021.,Varazdin - Hrvatska U-21 reprezentacija u kvalifikacijama za Euro igra protiv Norveske.

Od 54. do 58. minute viđena su čak tri pogotka, Norvežani su dva puta bili precizni s distance, no između ta dva udarca smjestio se i lijep pogodak Vuškovića glavom.

Norvešku je u igru vratio desni branič Sebulolsen koji se ubacio u napad i preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora u suprotni kut svladao Pandura. Ipak, samo dvije minute potom Hrvatska je i treći put poentirala nakon prekida, korner je izveo Sučić, a Vušković pravovremeno utrčao na prvoj vratnici te glavom zatresao mrežu.

Nažalost, tih 3:1 vrijedilo je manje od dvije minute. Igrač koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena Ceide prihvatio je loptu na 30-ak metara od hrvatskih vrata, povukao kojih 10 metara i zatim precizno nanišanio donji lijevi kut nemoćnog Pandura.

PRODAN JE NEWCASTLE Tko je novi gazda Newcastlea? 'Otac metaka' kojeg sumnjiče da ubija i otapa leševe u kiselini

Do kraja dvoboja izabranici Igora Bišćana uspjeli su sačuvati minimalnu prednost i zadržati stopostotni učinak u ovim kvalifikacijama, dok je Norveška ispustila prve bodove.

Hrvatska je trenutačno vodeća s maksimalnih devet bodova, Norveška ima šest kao i Austrija, slijede Finska s tri boda te Azerbajdžan i Estonija bez bodova.

Već za četiri dana Hrvatska će odigrati novi dvoboj, na gostovanju kod Azerbajdžana u Sumgayitu.

Plasman u Gruziju i Rumunjsku izborit će svih devet pobjednika skupina te najbolji drugoplasirani, dok će preostalih osam drugoplasiranih reprezentacija u dodatne kvalifikacije.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Mate Rimac i Christophe Piochon dočekuju francuskog predsjednika Emmanuela Macrona ispred hotela Esplanade
FIZIČKI OBRAČUN
Rasistički ispad u Zagrebu, Rimac: 'Šokiran sam i tužan, napali su naše radnike'
Hrvatski Telekom
Temeljem korisničkih iskustava
Hrvatski Telekom osvojio nagradu za najbolju fiksnu mrežu
  • 90'+4 Kraj
    Norveška je imala sjajnu priliku na samom kraju utakmice no nije zabila i to je to, pobjeda za Hrvatsku i nova tri boda!
  • 58' Gol
    GOOOL!!! Nevjerojatno, novi gol za Norvešku, s dvadesetak metara zabija sjajno Ceide i opet je sve otvoreno.
  • 57' Gol
    GOOOL!!! Sučić pogađa Vuškovića u "trepavicu" i on sjajno zabija za 3:1. Tako nešto trebalo je Hrvatskoj da psihički i rezultatski slomi Norvežane.
  • 55' Gol
    GOOOL!!! Norveška iznenadila i smanjila na 2:1 u Varaždinu nakon neobranjivog udarca Sebulonsena.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Nije bilo sudačke nadoknade i mladi vatreni na odmor idu s vodstvom 2:0.
  • 16' Gol
    GOOOL!!! Kakva varka nakon kornera! Luka Sučić ostao je sam na 16 metara, pucao i pogodio slučajno Šutala, nakon čega se lopta odbija u mrežu.
  • 2' Gol
    GOOOL!!! Nakon ubacivanja s desne strane Šimić je bio najspreniji i pospremio loptu u mrežu za 1:0 Hrvatske!
  • 1' Početak
    Počela je utakmica u Varaždinu!
  • SASTAVI
    HRVATSKA: Pandur - Čolina, Vušković, Soldo, B. Šutalo - Palaversa, Sučić, J. Šutalo. - Marin, Šimić, Kačavenda. NORVEŠKA: Klaesson - Sebulonsen, Heggheim, Daland, Ostrom - Larsen, Askildsen, Hove, Evjen - Botheim, Holm.
Kvalifikacije za Euro U21, 18:00, Varaždin
HRVATSKA Šimić 2', Sučić 16', Vušković 57'
3
2
NORVEŠKA Sebulonsen 55', Ceide 58'
  • 90'+4

• 90+2'

Šimića mijenja Ljubičić, a Kačavendu mijenja Baturina.

• 90'

Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

• 85'

Brza kontra Hrvatske, povukao je Bušnja i vidio Kačavendu na desnoj strani potpuno samog, ali presporo je sve skupa odigrano pa se Norveška obranila.

• 85'

Norvežani su pritisnuli, ali Hrvatska se odlično brani. Iako nije lako protiv protivnika kojem toliko dobro ide igra glavom i prekidi.

• 81'

Daland je zaustavio prekršajem Kačavendu i dobio žuti karton.

• 78'

Sjajnog Sučića mijenja Smolčić i to znači da Bišćan zatvara utakmicu.

• 71'

Vušković je požutio nakon udaranja lopte kao protest na sudačku odluku.

• 70'

Sučić ubacuje s lijeve strane, lopta se od obrane Norvežana odbija na glavu Šimića, koji puca preko gola.

• 66'

Sučić nastavlja s fenomenalnom predstavom, ali i norveški vratar koji brani njegov snažan udarac s dvadesetak metara.

• 58'

• 57'

• 55'

• 52'

Sučić je "lažnjakom" izbacio cijelu obranu Norveške iz igre, ali potom mu vratar gostiju brani udarac iz blizine.

• 46'

Christensen mijenja Evjena, a Ceite mijenja Ostroma. Bišćan nikoga nije mijenjao.

• POLUVRIJEME

• 44'

Larsen snažno "iz mjesta" puca s desetak metara, ali Pandur odlično brani.

• 35'

Norvežani su počeli napdati, ponajprije po desnoj strani, ali Hrvatska sve to zasad vrlo lako zaustavlja.

• 32'

Napokon je i vratar Pandur imao posla. Na dojmljiv način "poletio" je zrakom i zaustavio ubacivanje Norvežana.

• 25'

Malo su mladi vatreni primirili utakmicu i čekaju da se Norvežani otvore i krenu u lov po izjednačenje. Što bi stvorilo prostor za kontre i nove pogotke.

• 20'

Fenomenalna predstava Hrvatske u Varaždinu!

• 16'

• 13'

Šutalo krade loptu Ostromu, ali nedostajao mu je jedan korak da uspije bolje pucati i nadmudriti Klaessona.

• 10'

Hrvatska napada, Norvežani su još uvijek pod šokom zbog primljenog pogotka.

• 5'

Šimiću je ovo drugi pogodak u kvalifikacijama, prvi je zabio Azerbajdžanu.

• 2'

• 1'

Ostrom je nakon nepunih 40 sekundi bio primoran srušiti Šutala u prodoru po desnoj strani. Da nije tek počela utakmica, vjerojatno bi mladi Norvežanin dobio žuti karton.

• 1'

• Intonirane su himne i sve je spremno za utakmicu!

• SASTAVI

HRVATSKA: Pandur - Čolina, Vušković, Soldo, B. Šutalo - Palaversa, Sučić, J. Šutalo. - Marin, Šimić, Kačavenda.

NORVEŠKA: Klaesson - Sebulonsen, Heggheim, Daland, Ostrom - Larsen, Askildsen, Hove, Evjen - Botheim, Holm.

• Kako će izgledati mlada Hrvatska koja sve češće oduševljava svojim partijama, možete pratiti u izravnom prijenosu na HNTV-u

• U ovom ciklusu Bišćan ne može računati na kapetana Bartola Franjića koji se ozlijedio u posljednjem Dinamovom prvenstvenom dvoboju.

• Izbornik Igor Bišćan posebno je naglasio važnost prve utakmice, protiv Norvežana u Varaždinu.

• U drugi kvalifikacijski ciklus od dvije utakmice Hrvatska ulazi s maksimalnih šest bodova nakon domaće pobjede nad Azerbajdžanom i gostujuće u Finskoj.