Naslovnica Sport HNL

Rijeka srušila Hajduk i potvrdila drugo mjesto

Rijeka je pobijedila Hajduk s 3:1. Strijelci za Kekovu družinu bili su Čolak (2.), Pavičić (36.) i Puljić (90.+5), a za bijele je zabio Said (50.)
19. svibnja 2018. u 18:57 15 komentara 6411 prikaza
Rijeka - Hajduk
Pogledajte galeriju 1/5

Rijekin navijač nije mogao pronaći ugodnije okruženje za provesti sunčano poslijepodne od onog na Rujevici. Jadranski derbi, prekrasan dan i Rijeka koja lakoćom pobjeđuje Hajduk (3:1). Frustrirajuće loš i nemoćan Hajduk u prvom poluvremenu. Toliko loš da onima koji ga vole sigurno izaziva traume. Ni ljubav tu ne pomaže.

Ivan Perišić MORAJU PRODAVATI Hrvat napušta velikana i postaje naš najskuplji igrač svih vremena?!

Sa samo jednim udarcem u okvir gola u prvom poluvremenu, onaj Gyurcin u 37. minuti. I to u taktičkoj formaciji koju nisu najbolje shvatili ni igrači na terenu.

1 / 14

Trebala je to biti utakmica u kojoj će se rješavati naslov prvaka, barem su se tako nadali u oba tabora prije nekoliko kola. Ovako, u izravnom srazu za drugo mjesto, slavili su Riječani.

A u kojem će smjeru otići priča, jasno je bilo već u drugoj minuti kada je lopta Antonija Čolaka, nakon ubačaja iz kornera, u čudnoj putanji prevarila Dantea Stipicu i završila u mreži.

Splićanima je dvadesetak minuta trebalo da prvi put organizirano izađu na Rijekinu polovicu. Niti tada nisu zaprijetili...

S druge strane Čolak i Acosty stalno su mučili splitsku obranu koja je ‘plivala’ praktično kod svakog Rijekinog napada.

Parma DRAMA U ZADNJEM KOLU Velikan čudesnim raspletom u tri godine od četvrte do prve lige

U takvim okolnostima jasno je bilo da je samo pitanje trenutka kada će Rijeka povećati svoje vodstvo. To se dogodilo u 36. minuti. Acosty se na vrhu šesnaesterca poigrao s Borjom Lopezom, bacio ga driblingom na travu i opalio u Savvasov blok. No, lopta se odbila na Pavičićevu nogu na pet metara. Rijekin ofenzivni veznjak taj poklon nije odbio i svladao je Leticu.

Kada zakaže sustav, onda vam je potrebna individualna kvaliteta. Hajduk je, za hrvatske okvire, ima u Adamu Gyurcsu, zanimljivom mađarskom individualcu koji je iz slobodnjaka u 49. najavio buđenje bijelih. Samo minutu kasnije Said je dobio prvu pravu loptu u šesnaesterac. Mudro se zagradio, s nemoćnim Punčecom na leđima, a onda iskosa lukavim i prizemnim udarcem svladao nemoćnog Simona Slugu. No, samo dva-tri (polu)raspoložena igrača, nije dovoljno.

Kada se činilo da će Hajduk napokon ubaciti u višu brzinu, svoju momčad je ‘u kanal’ gurnuo Borja Lopez. Neoprezni Hajdukov stoper u 62. je minuti dobio drugi žuti, isključujući, karton.

Splićani nisu mogli pronaći balans u igri deset igrača u polju, s jednim manje, to je izgledalo - podjednako loše! A na kraju je Puljić u petoj minuti sudačke nadoknade zabio za konačnih 3:1.

Poredak: Dinamo (-1) 70, Rijeka 70, Hajduk 66, Osijek 56, Lokomotiva 51, Slaven 43 i Inter (-1) po 43, Rudeš 40, Istra 27, Cibalia 26.

Rudeš - Hajduk U modi Rudeš je još u inkubatoru, no prerast će okvire kluba iz kvarta Atletico Madrid TISUĆE LJUDI Spektakularan doček za Vrsaljka i društvo u Madridu Istra Rudeš RASPLET Cibalia se porazom oprostila od HNL-a, Istra u dodatne kvalifikacije
Mirta Šurjak
Okrila na Instagramu
Dramatični dani za Mirtu Šurjak: Dio njezine obitelji u teškom je stanju
mr. sc. Tomislav Matković
INTERVJU
Kvalitetom u izvoz: Vrijeme lockdown-a iskoristili su za ubrzani razvoj novih proizvoda
  • 61' Drugi žuti karton
    Hajduk će do kraja utakmice igrati s igračem manje. Lopez je dobio drugu javnu opomenu.
  • 50' Gol
    Gooool! Bijeli su uspjeli smanjiti na Rujevici. Strijelac za Hajduk bio je Said. Minutu ranije zaprijetio je Gyurcso iz slobodnog udarca. Skini TVizzy i gledaj golove
  • 47' Žuti karton
    Čolak je dobio javnu opomenu.
  • 38'
    Prva prilika za Hajduk. Adam Gyurcso zaprijetio je s ruba šesnaesterca, a njegov pokušaj obranio je Sluga.
  • 36' Gol
    Gooool! Rijeka gospodari terenom. Nakon nekoliko ozbiljnih napada Kekova držina ponovno je zabila. Acosty se namještao na udarac pa pogodio Savvasa u bloku. Stipica se bacio, a lopta je potom došla do Pavičića koji je pogodio u praznu mrežu. Skini TVizzy i gledaj golove
  • 22'
    Rijeka je zaprijetila. Acosty je prošao po desnoj strani i oštro nabacio, a vratar Stipica je odbio ravno na Pavičićevu glavu. Bivši Dinamov veznjak nije dobro zahvatio loptu i prilika je propala.
  • 2' Gol
    Goooool! Šok za Hajduk. Rijeka je već u drugoj minuti probila obranu bijelih, strijelac za 1:0 bio je Čolak. Pavičić je ubacio iz kuta, a Čolak je s prve vratnice prebacio loptu preko Stipice. Skini TVizzy i gledaj golove
Prva HNL, 17, Rijeka
Rijeka Čolak 2', Pavičić 36'
3
1
Hajduk Said 50'
  • 90'

U posljednjem 36. kolu Prve HNL Rijeka je na Rujevici s igračem više pobijedila Hajduk s 3:1. Strijelci za Kekovu družinu bili su Čolak (2.), Pavičić (36.) i Puljić (90.+5), a za bijele je zabio Said (50.). Od 61. minute splitska je momčad igrala s igračem manje, drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Lopez.

Dinamo je već ranije osigurao naslov te ide u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok će Rijeka, Hajduk i Osijek igrati u kvalfikacijama za Europsku ligu.

• 90'

Igra se pet minuta sudačke nadoknade. Juranović je ozlijedio rame te je morao izaći iz igre. Hajduk do kraja igra s dva igrača manje, jer Kopić napravio sve tri izmjene.

• 87'

Puljić je ušao umjesto Gorgona.

• 81'

Said je dobio javnu opomenu.

• 79'

Futacs je ušao umjesto Hamze.

• 75'

Još je 15 minuta dvoboja na Rujevici. Rijeka vodi protiv Hajduka s 2:1, ali dovoljan je i remi da osvoji drugo mjesto.

• 72'

Acosty je izašao, a u igru je ušao Kvržić.

• 65'

Gorgon je dobio žuti karton.

• 61'

• 55'

Ismajli je dobio žuti karton.

• 50'

Skini TVizzy i gledaj golove

• 47'

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u Hajduku: Tičinović je zamijenio Filipa.

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme na Rujevici. Rijeka vodi protiv Hajduka s 2:0, a strijelci su bili Čolak (2.) i Pavičić (36.)

• 38'

• 36'

• 34'

Acosty je pobjegao obrani Hajduka. Stpica je zakasnio s istrčavanjem ali to je bilo dovoljno da Riječkog igrača malo omete.

• 28'

Domaća momčad je bolja i sve je bliže drugom pogotku. Punčec je ovaj put s pet metara dodavao Acostyju koji je zakasnio na loptu.

• 22'

• 15'

Igra se uglavnom na polovici splitske momčadi. Hajduk nikako ne može organizirani izaći i zaprijetiti Rijeci.

• 6'

Lopez dobio žuti karton.

• 2'

• 1'

Počela je utakmica na Rujevici.

• Utakmicu sudi Fran Jović iz Zagreba.

• Evo i sastava, Rijeka: Sluga, Punčec. Župarić, Zuta, Leovac, Bradarić, Maxwell, Grahovac, Čolak, Gorgon, Pavičić. Klupa: Prskalo, Pereira, Kvržić, Heber, Puljić, Raspopović, Capan

Hajduk: Stipica, Juranović, Ismajli, Lopez, Filip, Savvas, Hamza, Caktaš, Gyurcso, Tudor, Said. Klupa: Matijaš, Radošević, Šego, Futacs, Tičinović, Memolla, Kovačević

• 16.30

Dobar dan! U posljednjem 36. kolu Prve HNL na Rujevici (17 sati) nogometaši Rijeke igraju protiv Hajduka. To je izravni dvoboj za drugo mjesto, a Kekova družina ima bod više od splitske momčadi. U 19 sati u Maksimiru prvak Dinamo igra protiv Intera i to je prilika za proslavu naslova. Tijek utakmica pratite na portalu Večernjeg lista.