Naslovnica Sport Rukomet

Hrvatski uragan u drugom poluvremenu otpuhao Crnu Goru, kauboji pokazali veliku kvalitetu!

U rosteru Crne Gore većina igrača igra u inozemstvu. Jača strana im je vanjska linija u kojoj igraju Vasko Ševaljević (igra u francuskom Tremblayu), Vladan Lipovina (Balingen), Stefan Čavor (Kielce) i Miloš Božović (PPD Zagreb).
09. siječnja 2020. u 21:58 22 komentara 16021 prikaza
Hrvatsjka - Crna Gora
Pogledajte galeriju 1/18

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je EURO 2020 pobjedom u austrijskom Grazu protiv Crne Gore s 27-21 (12-13) u dvoboju 1. kola A skupine.

Hrvatski navijači - rukomet TAKO TREBA Srbi ne mogu vjerovati što su doživjeli, iznenadili ih navijači Hrvatske

Hrvatska je odigrala loše prvo poluvremenu pa su Crnogorci na odmor otišli s vodstvom 13-12. Ipak, Červarovi izabranici pokazali su kvalitetu u drugom poluvremenu kada su uraganski krenuli i već nakon osam minuta nastavka imali tri pogotka prednosti.

1 / 8
Hrvatska rukometna reprezentacija u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu igrala je protiv Crne Gore

Nisu se igrači Crne Gore stigli oporaviti od tog šoka pa je prednost do kraja samo rasla, a na kraju je Hrvatska vodila i po sedam razlike.

Lino PRIRODNO I FINO Od majčinog mlijeka do kompletnog menija: Kako odabrati nabolje namirnice za vašu bebu

Treba kod Hrvatske izdvojiti Luku Cindrića sa šest golova, dok su Marino Marić i Zlatko Horvat postigli po 4. Crnogorce predvodili Nemanja Grbović (6) i Vladan Lipovina (4).

Podsjetimo, Bjelorusija je ranije svladala Srbiju s 35-30 (16-15).

Rukomet NEVJEROJATNO Kako je ovo moguće: Jeste primijetili ove bizarne detalje dok je igrala Hrvatska?

U 2. kolu u subotu Hrvatska igra s Bjelorusijom u 16 sati, a u 18:15 sati se sastaju Srbija i Crna Gora.

Dvije prvoplasirane ekipe iz skupine prolaze u drugu fazu u Beču.

EU fondovi Bjelovar
PRIJAVITE SE
Konferencija o atraktivnim mjerama za razvoj poduzetništva
Tvrtka Solvis
Uspješna priča o najvećem domaćem proizvođaču solarnih panela
  • KRAJ Kraj
    Kraj! Kauboji su nakon lošijeg prvog poluvremena slavili sjajnom igrom u drugom poluvremenu i stigli do prvih bodova.
  • Šipić zabija za 24:18. Osam je minuta do kraja.
  • 42' Info
    Puno bolja Hrvatska u drugom poluvremenu. Zabio je i Cindrić iz sedmerca za 19:15.
  • 40' Info
    Sjajna akcija Hrvatske koju je završio Karačić za 18:15.
  • 37' Info
    Bravo dečki! Cindrić u kontranapadu za +3 Hrvatske. Crna Gora prisiljena je zvati minutu odmora.
  • DRUGO POLUVRIJEME Info
    Počelo je drugo poluvrijeme i Marić donosi izjednačenje!
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Lipovina za 13:11. Naša obrana nije na najboljem nivou. Nadamo se kako će se to popraviti u idućem poluvremenu. Na kraju Marić smanjuje na 13:12.
  • CRNA GORA VODI
    I pred kraj prvog poluvremena Crna Gora iznenađujuće vodi. Zabio je Lipovina za 12:11.
  • Isključenje
  • 15'
    Vujović je zabio za 5:5, ali vraća Hrvatsku u vodstvo Šipić. Prošla je polovica prvog poluvremena.
  • DRUGO ISKLJUČENJE MANDIĆA Info
    Vraća Cindrić Hrvatsku u vodstvo, ali trebamo jednu obranu kako bi stigli do osjetnije prednosti. Nažalost, opet Mandić mora van igra na dvije minute.
  • 5' Gol
    Hrvatska ima igrača više! Čavor je isključen na dvije minute zbog igranja nogom, a Horvat zabija prvi pogodak Hrvatske na Euru.
  • 1' Info
    Počeo je susret!
  • CRNOGORSKI NAVIJAČI Info
    Prije susreta naš novinar Mladen Miletić popričao je s navijačima Crne Gore koji su jasno poručili kako očekuju pobjedu, a onda otkrili koji susret je za njih uzbudljiviji - onaj s Hrvatskom ili onaj sa Srbijom. Što su rekli možete pogledati u galeriji na vrhu teksta.
  • VIDEO IZ GRAZA
    Naš novinar Mladen Miletić javio se s lica mjesta. Pogledajte što kaže o atmosferi i utakmici.
  • PRIJENOS Info
    Utakmicu će, podsjetimo, uživo prenositi RTL u 20:30 sati.
  • VEĆINA IH JE U INOZEMSTVU Info
    U rosteru Crne Gore većina igrača igra u inozemstvu. Jača strana im je vanjska linija u kojoj igraju Vasko Ševaljević (igra u francuskom Tremblayu), Vladan Lipovina (Balingen), Stefan Čavor (Kielce) i Miloš Božović (PPD Zagreb). Na crti je sjajan Nemanja Grbović (Cegledi), a na vratima već spomenuti Nebojša Simić. Izbornik im je Zoran Roganović, nekadašnji igrač Lovćena, Partizana, banjolučkog Borca. Od 2003. do 2018. bio je u brojnim inozemnim klubovima. Najdulje se zadržao u Švedskoj gdje i danas živi i trener je kluba Eskilstuna iz Guifa.
  • IZGUBILI 14 OD 15 UTAKMICA Info
    Crna Gora je na europskim prvenstvima odigrala 15 utakmica od čega su izgubili 14, a samo su jednu odigrali neodlučeno, s Rusijom 2008. godine (25:25).
  • SUSRETI NA EP Info
    Na europskim prvenstvima dvaput smo igrali protiv Crne Gore, prvi put 2008. kada smo u Stavangeru pobijedili s 34:26, a drugi put 2014. kada smo u Kopenhagenu slavili s 27:22.
  • IGRALI U KVALIFIKACIJAMA Info
    Prvi suparnik Hrvatske bit će večeras Crna Gora, reprezentacija s kojom smo prošle godine igrali u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj. U Osijeku je bilo 32:19 za nas, a u Podgorici smo izgubili s pogotkom razlike (31:32).
  • KRAJ

• Matanović postiže pogodak za 26:19, a Šarac povećao na 27:19. Grbović je smanjio na 27:20, a Anđelić na 27:21.

• Lasica u kontri za 24:19. Červar je uveo i mlade nade. Šipić opet zabija, 25:19 je.

• POSLJEDNJIH 10 MINUTA

Grbović postiže svoj peti pogodak, a Crna Gora je i dalje na -5.

• Jako smo blizu pobjede, ali treba biti oprezan.

• Mandić je istrčao kontru nakon obrane Šege i lagano poentirao za 23:17.

• Lasica se provukao našoj obrani iza leđa i zabio za 21:17. Ipak, na drugoj strani Marino Marić uči Crnogorce kako se igra rukomet. Opet je plus pet za Hrvatsku.

• Marić podiže prednost Hrvatske na +5.

• Bakić je smanjio na 19:16, ali uzvraća Horvat s krila za 20:16. Ušli smo u posljednjih 15 minuta.

• 42'

• 40'

• Dvije minute za Vuka Lazovića! Snažno je zaustavio Stepančića.

• Vujović vraća Crnogorce u igru nakon minute odmora.

• 37'

• Vodimo!! Mandić za 15:14, a Cindrić za 16:14. Lakše se diše!

• Grbović je zabio za Crnu Goru, ali Stepančić vraća na 14:14. Dodajmo kako Hrvatska ima igrača više, dvije minute dobio je Radović.

• DRUGO POLUVRIJEME

• POLUVRIJEME

• Još jednom treba pohvaliti naše navijače! Ne prestaju navijati u Grazu

• Izjednačio je Anđelić! 11:11. Šteta za onaj pokušaj Karačića.

• Razbranio se Simić. Još jednom sjajno brani udarac Hrvatske s lijevog krila. Ulazimo u samu završnicu susreta.

• Šteta! Imao je sada Karačić priliku za +3 Hrvatske, ali sjajno brani Simić. U brzom kontranapadu Crnogorci smanjuju na -1.

• Bakić je izjednačio na 9:9, ali Ravnić vraća Hrvatsku u vodstvo. Na 11:9 podiže Cindrić.

• Lipovina je zabio za 9:8.

• Dvoranom se ori pjesma hrvatskih navijača!

• Horvat!!! Napokon Hrvatska ima dva pogotka razlike.

• Cindrić je siguran sa sedam metara nakon što je Čavor zaradio svoje drugo isključenje.

• I dalje pogodak za pogodak! Za 7:6 pogađa iskusni Zlatko Horvat. Nažalost, Čavor opet vraća na 7:7.

• Grbović opet zabija za novo izjednačenje.

• 15'

• DRUGO ISKLJUČENJE MANDIĆA

• Igra se pogodak za pogodak. Sada je pogodio Ševaljević za 4:4 iz sedmerca.

• 10'

Stepančić i Cindrić dovode Hrvatsku do prvog vodstva u utakmici.

• Isključen je na dvije minute David Mandić zbog povlačenja.

• 8'

Čavor je zabio za 3:1, ali brzo uzvraća Duvnjak.

• Lipovina uzvraća. Crna Gora vodi 2:1, a naši momci izgubili su loptu na drugoj strani, a Crnogorcima se vratio isključeni igrač.

• 5'

• Za vodstvo Crne Gore zabio je Grbović.

• 1'

• IGRALI U KVALIFIKACIJAMA

• Dobro došli u tekstualni prijenos uživo utakmice Hrvatske i Crne Gore na Europskom prvenstvu u rukometu.