Naslovnica Sport reprezentacija

Mladi vatreni startali porazom, Škoti na infarktan način okrenuli utakmicu!

Hrvatska je na Šubićevcu izgubila s 2:1 protiv Škotske u prvoj utakmici kvalifikacija za EP.
10. rujna 2019. u 21:50 19 komentara 6660 prikaza
Hrvatska - Škotska U21
Pogledajte galeriju 1/14

Hrvatska U-21 reprezentacija porazom je krenula u kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje će se 2021. godine igrati u Mađarskoj i Sloveniji. Mladi vatreni su na infarktan način na Šubićevcu poraženi od Škotske s 2:1.

Azerbajdžan - Hrvatska POKVARILI MU ROĐENDAN Luka Modrić je razočaran: To je nedopustivo!

Izabranici Nenada Gračana do 80. minute vodili su 1:0, ali su na kraju ostali bez bodova. Oba gola zabio nam je džoker s klupe, McLennan koji je u igru ušao u 78. minuti.

Napadač Aberdeena prvo je svladao Šempera u 81. minuti, a onda minutu prije kraja glavom pogodio za potpuni šok naših mladih nogometaša.

Bila je to utakmica s dva lica jer je hrvatska reprezentacija sasvim dominirala u prvom dijelu. Poveli smo u 10. minuti golom Kulenovića i nakon toga nastavili dominirati.

Azerbajdžan - Hrvatska Kiks u Bakuu Ovo je bilo upozorenje Daliću, evo što treba učiniti dok još nije prekasno!

No, naši su u nastavku pali i što se utakmica bližila kraju Škoti su bili sve bolji i na kraju upisali tri boda

Hrvatska je u skupini s Grčkom, Češkom, Litvom i San Marinom s kojim igramo iduću utakmicu u gostima (15. listopada).

Dodajmo i da je Španjolska U-21 reprezentacija kod kuće svladala Crnu Goru s 2:0, a oba gola zabio je veznjak Dinama Dani Olmo. I to je napravio vrlo ekspresno, u 3. i 12. minuti.

Digitalna komora
Poduzetnici, odsad ključne informacije doznajte klikom miša
  • KRAJ
    Kraj utakmice! Hrvatska je izgubila nakon preokreta. Evo poretka u našoj skupini. Rezultati by SofaScore sofa_embed('sofa-standings-embed-6163-22580', window);
  • 89' Gol
    Gol za Škotsku! Nevjerojatan preokret Škota i pad Hrvatske. McCrorie je ubacio, a McLennan glavom pogodio. Šemper je dirao loptu, no završila je u mreži. Drugi gol džokera s klupe.
  • 71'
    U jednoj minuti dvije prilike! Prvo je Hornby pucao, ali je Šemper opet dobro reagirao. Lopta je zatim stigla do Kulenovića koji je prošao po lijevoj strani i tukao, no i njegov udarac zaustavlja škotski vratar Doohan.
  • 10' Gol
    Gol za Hrvatsku! Zabio je Kulenović na asistenciju More.
  • SASTAV
    Poznat je i sastav Hrvatske. Gračan se odlučio za sljedeću momčad: Šemper - Hujber, Kalaica, Šutalo, Sosa - Ivanušec, Moro (k), Nejašmić, Majer - Bradarić, Kulenović.
  • KREĆU KVALIFIKACIJE
    To je prva utakmica novog ciklusa kvalifikacija za Euro koje će se 2021. godine igrati u Mađarskoj i Sloveniji.
Kvalifikacije za EP, 20:00, Šubićevac, Šibenik
Hrvatska U21 Kulenović 10'
1
2
Škotska U21 McLennan 81', 90'
  • KRAJ

Kraj utakmice! Hrvatska je izgubila nakon preokreta. Evo poretka u našoj skupini.

Rezultati by SofaScore

• 89'

• 84'

Gračan je odmah napravio dvije zamjene. Ušli su Bistrović i Soldo, a igru su napustili Kalaica i Kulenović. Kod Škota je Holsgrove izašao dok je Maguire u igri.

• 81'

Gol za Škotsku! Primili smo gol iako smo cijelu utakmicu bili bolji. Zabio nam je McLennan, igrač koji je ušao s klupe.

• 78'

Ćuže umjesto Majera kod Hrvatske, a u momčadi Škotske je McLennan ušao umjesto Fergusona te Middleton umjesto Readinga.

• 71'

• 69'

Prva promjena u momčadi Hrvatske - Marin umjesto Bradarića.

• 66'

Hujber je prvi igrač sa žutim kartonom u našoj momčadi.

• 57'

Hrvatska i u nastavku kontrolira utakmicu, Škoti su nemoćni.

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena, Hrvatska vodi 1:0.

• 44'

Porteous je prvi igrač koji je požutio nakon što je napravio prekršaj na Kulenoviću.

• 37'

Reading je opasno pucao iz okreta, ali Šemper je dobro obranio.

• 35'

Kulenović je sada lijepo ostavio loptu za Nejašmića koji tuče s 18 metara, ali pored gola.

• 28'

Evo nešto i od Škota. Hornby je prebacio loptu preko glave i pokušao se namjestiti na šut, ali je Nejašmić dobro uklizao i izbio.

• 20'

Prošlo je 20 minuta utakmice, Hrvatska dominira i nije dopustila gostima da stvore priliku.

• 10'

• 1'

Počela je utakmica!

• Klupa: Horkaš, Soldo, Žaper, Zirdum, Bistrović, Ćuže, Lepinjica, Marin, Dolček.

• SASTAV

• POREDAK

Neke su utakmice već odigrane pa evo poretka skupine.

• IZBORNIK

- Prva je utakmica uvijek posebno teška, postoji određena nervoza, no imamo kvalitetne igrače koji se mogu nametnuti i izborniku Daliću. Treba biti strpljiv i rezultat će doći. Škotska igra izravno, agresivno, može biti opasna u situacijama jedan-na-jedan, stoga treba odigrati sa što manje grešaka - rekao je izbornik Nenad Gračan.