Objavljeno vijesti danas: 128
ARSENAL Hrvatski reprezentativac odigrao je 45 minuta u utakmici Arsenalovih rezervi te ispunio sva očekivanja

Eduardo odigrao odličnih 45 minuta u pobjedi Arsenala

16.12.2008.
u 19:35

Nestrpljivo smo čekali dan kada ćemo opet na travnjaku vidjeti Eduarda da Silvu, možda ne toliko nestrpljivo kao što je to želio sam Dudu, ali taj je dan napokon došao.

Susret rezervi Arsenala i Portsmoutha vjerojatno ne bi zanimao nikoga, ili bi 90 minuta za tako nešto odvojili samo zagriženi navijači topnika, ali činjenica kako će dugoočekivani Duduov povratak biti baš na tom susretu, pretvorit će to u pravi nogometni spektakl, barem u Hrvatskoj.

Arsenal - Portsmouth 2:0

Susret je završio 2:0, a odličnim pogotkom u 90. minuti susret je zaključio Gibbs.

Arsenal je poveo u 78. minuti pogotkom Randalla.

Igra se 60. minuta. Arsenal je i bez Eduarda, kojeg je zamijenio Amaury Bischoff, bolja momčad na terenu, ali ne uspijevaju tu premoć i kapitalizirati.

Početak drugog dijela
Eduardo je zamijenjen, a kao razlog je naveden oprez kako ne bi došlo do ozljede. Tako je Dudu u prvom nastupu nakon ozljede odigrao vrlo dobrih 45 minuta i u potpunosti zadovoljio očekivanja.

Kraj prvog poluvremena
Odličnih 45 minuta za Eduarda u debiju nakon ozljede gležnja. Vrhunski udarac pred kraj poluvremena pokazao je kako bojazni za Dudua nema, a dosta utakmica i prilika pretvorit će promašaj glavom, kao onaj u 30. minuti, u pogotke. Vidjet ćemo može li Eduardo odigrati i drugo poluvrijeme, kao prvih 45 minuta, prvenstveno zbog fizičke pripremljenosti i dugog neigranja pravih nogometnih utakmica.

Arsene Wenger s osmijehom je ispratio situaciju u 42. minuti!
Eduardo se otvorio na 16 metara, okrenu, gađao doljnji desni kut gostujućih vrata, ali vratar Begović posljednjim snagama dira loptu, koja se od vratnice odbija u korner. Eduardo svakim potezom podsjeća na "starog" Dudua.

U 32. minuti Simpson i Eduardo su izazvali pravu strku u šesnaestercu Portsmoutha. Nekoliko udaraca su braniči gostiju zaustavili, a posljednji Eduardov dribling uspjeli su izbaciti iz šesnaesterca. Fox in the box (lisica u šesnaestercu) is back!

Kakva prilika! U 30. minuti Arsenal je imao korner, ubačaj je završio na drugoj stativi, gdje je bio Eduardo, koji s dva metra udaljenosti ne uspijeva dovesti topnike u vodstvo! Lopta je bila malo previsoka, a Eduardo nije očekivao da će preletjeti i njegovog čuvara. Šteta...

U 26. minuti Eduardo je pokazao da ozljeda, koliko god teška bila, ne može uništiti talent. Primio je loptu na 40 metara od gola Portsmoutha, odličnim dodavanjem pronašao samog suigrača na lijevom boku, ali nabačaj, na kojem je već bio i Dudu, nije bio najkvalitetniji i još jedna Arsenalova šansa je propala.

U 21. minuti, Merida je ubacio s lijeve strane, a na vrhu šesnaesterca Eduardo ne uspijeva smiriti loptu pokraj dvojice čuvara. Iako se čini da ne spominjemo nikoga osim Dudua, zaista se sve akcije vrijedne spominjanja uključuju i hrvatskog napadača.

Susret se igra na pomoćnom igralištu Arsenala, koje izgleda bolje od dobrog dijela hrvatskih prvoligaških stadiona. Oko četiri tisuće Arsenalovih navijača ne prestaju navijati, a Dudu u svakoj akciji pokazuje koliko je željan igre. Otvara se tijekom Arsenalovih ubačaja sa strane, vraća se na polovicu igrališta po loptu i dosta se trudi. Pitanje je koliko može izdržati u tom ritmu.

U 13. minuti Eduardo je iskoristio neopreznost Portsmouthovog zadnjeg veznog, uklizao s leđa, odlično ukrao loptu, ali Arsenal nije uspio materijalizirati priliku sa 20 metara.

Na početku susreta Da Silva igra na poziciji polušpice, iza Frana Meride, s dosta promjena strana. Kako bi naši TV komentatori rekli: - Čas je na lijevoj, čas na desnoj strani.

U 8. minuti, nakon lošeg Portsmouthovog kornera, Dudu je pokrenuo kontru, a u nastavku akcije, dobio je loptu na 30 metara, neometan, u vrlo dobroj poziciji, ali je ipak bio u zaleđu.

U 3. minuti odmah velika prilika za Eduarda! Arsenal je odigrao lijepu akciju po desnom boku, lopta je ubačena u šesnaesterac, a nakon što je prevario svog braniča i otišao ulijevo, Eduardo pada na 14 metara. Pogled prema sucu nije donio jedanaesterac i prva dobra prilika za hrvatskog napadača nije završila pogotkom.

Eduardo je početnih dodavanjem otvorio susret, a na ovom susretu, na leđima nosi broj 10.

- Ovo je najiščekivanija utakmica rezervi Arsenala u povijesti kluba - kaže komentator uz sliku Eduarda, koji nakon 10 mjeseci istrčava na teren! Kakav trenutak za hrvatski nogomet! Dudu dobro nam se vratio natrag na nogometne travnjake!

I trener Arsenalove rezervne momčadi, Neil Banfield je prezadovoljan Eduardovim povratkom te dodaje kako je u proteklih deset dana, koliko je Dudu trenirao s rezervnom momčadi, podsjetio na napadačku ubojitost prije ozljede.

- Ne znamo koliko će nam strpljenja trebati s Eduardom, ali mislim kako mu treba par mjeseci igranja u najjačoj konkurenciji da bi se vratio na nivo igre na kojem je bio prije ozljede - "smrtno" ozbiljno je rekao Arsene Wenger u najavi susreta.

- Nevjerojatno je vidjeti Eduarda da ponovno trenira s nama. Vidjeti ga da ima iste kretnje kao prije, udarac, sve. Jako nam je potreban i svi jedva čekamo da se vrati u prvi sastav - kaže Nizozemac u Arsenalovim redovima, Van Persie.

Čak četiri tisuće ljudi se skupilo na utakmici rezervnih sastava Arsenala i Portsmoutha. U najavi susreta (javljanja s terena, studio i izjave svih kompetentnih ljudi u Arsenalu) priča se samo o Eduardu.

Svi ističu koliko je velika stvar sam Duduov povratak, a nije se zaboravio niti Arsenalov fizioterapeut čijom je brzom reakcijom možda i spašena karijera hrvatskog reprezentativca.

Dudu se tako nakon pauze od 297 dana opet našao u dresu Arsenala, a to je dobra vijest za sve poklonike tog srčanog Brazilca, hrvatske reprezentacije, Arsenala, ali i svih ljubitelja lijepog nogometa.

Ne preostaje nam ništa drugo nego poželjeti mu dobrodošlicu i što brži povratak u onu formu koja ga je i dovela do ove velike engleske momčadi. Sve najzanimljivije detalje susreta Arsenala i Portsmoutha možete uživo pratiti na Sportalu.