U čitavoj situaciji oko pada Kabula u ruke talibana, koji su ga zauzeli gotovo bez ikakvog otpora, jedna stvar izaziva najviše čuđenja - a to je samo čuđenje zbog toga zašto je tako lako pao Kabul. Zašto nije bilo nikakvog otpora? Prema slici koju dobijamo iz medija ispada da su talibani pali odnekud “s neba” i izvršili invaziju na afganistansku pitominu, protiv volje samih Afganistanaca i Afganistanki. Stvar je, naravno, sasvim suprotna i, rekao bih, očigledna, samo ako se malo odmaknemo od medijski stvorene slike paralelne stvarnosti.
Nema pomoći islamistima dok se ne riješe islama koji još u 21. stoljeću nadahnjuje takve zločine, takvo gaženje ljudskih prava, posebice žena, djece u ime nekog alaha