Nova politička stranka "Pravi socijaldemokratski pokret" objavila je svoj manifest te poručila kako će "beskompromisno slijediti temeljna načela socijaldemokracije i boriti se za bolju Hrvatsku." Iz stranke poručuju kako se, potaknuti sistemskim uništavanjem socijaldemokracije, građani i simpatizeri ideje ujedinjuju u borbi za očuvanje autentične ljevice u Hrvatskoj
"Članstvo SDP-a je dovedeno u zabludu. Postali su žrtva interesne skupine koja radi direktno protiv interesa ideje i birača. Ovo nije tek politički sukob – ovo je borba za dušu socijaldemokracije u Hrvatskoj! Ne radi se samo o pokušaju platforme MOŽEMO da preotme politički prostor SDP-a. Ne radi se samo o preuzimanju naših članova i birača. Radi se o osiguravanju unosnih sinekura i osobnih interesa malobrojnih pojedinaca unutar SDP-a koji su spremni žrtvovati stranku za vlastitu korist!", priopćeno je.
"U ovom kritičnom trenutku, koalicijska vlast u Gradu Zagrebu nije partnerstvo – to je kapitulacija ideje socijaldemokracije! Svaki politički skandal, svaki unutarstranački lom, svako 'isključivanje' članova u zagrebačkom SDP-u povezano je s pritiscima interesnih skupina koje žele podrediti socijaldemokraciju platformi MOŽEMO i na nacionalnoj razini. Na inicijativu članova i simpatizera, suočeni s nemogućnošću ostvarivanja izvornih socijaldemokratskih načela pod sadašnjim vodstvom, vraćamo socijaldemokratske ideje njegovim pravim vlasnicima – GRAĐANIMA HRVATSKE, BIRAČIMA LJEVICE!", navodi stranka. Uz to, pozvala je sve članove i simpatizere SDP-a "da se priključe i aktivno podrže rad Pravog SDP-a, da se ujedine u borbi za autentičnu socijaldemokraciju i da zajedno gradimo političku alternativu dostojnu naše tradicije!"
"Duboko poštujući bogatu tradiciju i dugogodišnje borbe za socijaldemokratska načela, ostavljamo vrata otvorena – da se ponovno borimo zajedno! Ali do tada – ne odustajemo od borbe za izvorne vrijednosti! Obavještavamo sve članove, simpatizere i hrvatsku javnost da u našem nastojanju za povratak socijaldemokracije pravim vrijednostima nećemo stati, nećemo se umoriti i nećemo se predati! Zajedno s pravim socijaldemokratima, branit ćemo i obraniti načela za koja se SDP oduvijek borio!", zaključuje stranka.
Eto , sada konacno kraljevi podzemlja skupili hrabrosti i osnovali stranku.