Srna i Vukojević
Marko Lukunić
21.11.2009.
u 16:19

U derbiju 14. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva kijevski je Dinamo na svom travnjaku pobijedio Šahtar iz Donjecka 3:0.

Dva je prva gola, u 45. i 54. minuti, za Kijevljane zabio njihov najbolji napadač Artem Milevskij (24). Došao je do brojke od devet golova u 12 prvenstvenih nastupa.

Pobjedu momčadi za koju je Ognjen Vukojević odigrao 90 minuta potvrdio je 20-godišnji Andrij Jarmolenko u 61. minuti. Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak.

U redovima gostujućeg sastava cijelu je utakmicu odigrao kapetan Darijo Srna. Zaradio je žuti karton u 48. minuti.

Nakon 13 odigranih utakmica Dinamo se na čelu ljestvice odlijepio od Šahtara na sedam bodova razlike.