Naslovnica Sport EURO 2020

Junak Dumfries zabio i izborio jedanaesterac, Alaba i društvo bez ispaljenog metka u Amsterdamu

Depay je bio precizan s bijele točke za vodstvo domaćina u 11. minuti., a Dumfries je pogotkom zaključio brzu kontru u 67. minuti.
17. lipnja 2021. u 22:55 2 komentara 3064 prikaza
Euro 2020 - Group C - Netherlands v Austria
Pogledajte galeriju 1/11

Nogometna reprezentacija Nizozemske osigurala je plasman u osminu finala EP-a nakon što je u dvoboju 2. kola C skupine u četvrtak u Amsterdamu pobijedila Austriju sa 2-0. Golove za drugu pobjedu "Oranja" zabili su Memphis Depay (11-pen) i Denzel Dumfries (67).

Lovren i Dalić Lovren optimist Dalić najavio promjene za Češku: Zaista smo u teškoj situaciji, a jedna stvar nije fer prema nama

Nizozemci su poveli iz penala u 11. minuti, kojeg je nepotrebno skrivio David Alaba. Najbolji austrijski igrač, koji je godinama standardni prvotimac Bayerna, a koji na ovom Euru igra na poziciji libera, na samom lijevom rubu 16-erca, ali unutar njega, nagazio je na nogu desnog braniča Dumfriesa, koji je pao na travnjak. Sudac je prvotno samo odmahnuo rukom, ali nakon provjere VAR-a Nizozemska dobila penal, kojeg je u pogodak pretvorio Memphis Depay.

Depay je u 40. minuti trebao povisiti vodstvo Nizozemske. Van Aanholt je uputio dugu loptu u kazneni prostor, a centarfor Weghorst ju je lijepo proslijedio Depayu na drugoj vratnici, no promašio je gol iz neposredne blizine.

Euro 2020 - Group C - Netherlands v Austria | Autor : OLAF KRAAK/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL Foto: OLAF KRAAK/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL Euro 2020 - Group C - Netherlands v Austria Soccer Football - Euro 2020 - Group C - Netherlands v Austria - Johan Cruijff ArenA, Amsterdam, Netherlands - June 17, 2021 Netherlands' Memphis Depay celebrates scoring their first goal Pool via REUTERS/Olaf Kraak OLAF KRAAK

Minutu kasnije van Aanholt je u 16-ercu poslužio Wijnalduma, čiji udarac sa 11 metara blokira austrijski branič Ulmer.

U drugom poluvremenu prva šansa ukazala se u 61. minuti. Nakon kornera nizozemski branič Stefan de Vrij puca glavom, ali austrijski golman Bachmann odbija loptu, koje se dokopao De Ligt, a njegov udarac iz blizine blokira Gregoritsch.

Nizozemska je iz polukontre povećala vodstvo na 2-0 u 67. minuti. Memphis Depay je dao dobru loptu prazan u prostor koju je Donyell Malen prihvatio i uletio u 16-eraac te poslužio Denzela Dumfriesa, koji neometan iz blizine trese mrežu. Malen je ušao u igru samo tri minute ranije.

'MOGAO NAM JE POMOĆI' VIDEO Legendarni Prosinečki o bivšem vatrenom: 'Svi smo mi krivi što on sada nije tu'

Od Austrijanaca nešto smo vidjeli tek u posljednjih deset minuta susreta. Prvo je u 81. minuti David Alaba pucao sa 20 metara, ali pored gola. A u 84. Saša Kalajdžić je ubacio u kazneni prostor, a Onisiwo iz blizine glavom puca ravno u vratara Stekelenburga.

U ranije odigranom susretu nogometaši Ukrajine svladali su sa 2-1 reprezentaciju Sjeverne Makedonije.

Nakon dva kola na ljestvici vodi Nizozemska sa šest bodova, Austrija i Ukrajina imaju po tri boda, a na začelju je Sjeverna Makedonija s dva poraza. U posljednjem kolu 21. lipnja se sastaju Nizozemska - Sjeverna Makedonija (Amsterdam) i Ukrajina - Austrija (Bukurešt).

Euro 2020 - Group D - Scotland v Czech Republic Okršaj u Glasgowu Češki izbornik otkrio kako će igrati protiv Hrvatske: Pred nama je drugi ključ

NIZOZEMSKA: Stekelenburg - Dumfries, De Ligt, de Vrij, Blind (Aké 64), van Aanholt (Wijndal 65) - de Roon (Gravenberch 74), Wijnaldum, de Jong - Weghorst (Malen 64), Depay (L. de Jong 82).

AUSTRIJA: Bachmann - Lainer, Dragović (Lienhart 84), Alaba, Hinteregger, Ulmer, Baumgartner (Lazaro 70) - Laimer (Grillitsch 62), Schlager (Onisiwo 84), Sabitzer, M. Gregoritsch (Kalajdžić 62).

otac i brat na putu
Novi detalji potrage za Hrvaticom u Frankfurtu: 'Navodno je policiju zvao prolaznik, obitelj je zbunjena'
Austrija
  • 90'+5

Kraj utakmice! Nizozemska je pobijedila Austriju 2:0 i izborila nastup u osmini finala Eura! Depay je bio precizan s bijele točke za vodstvo domaćina u 11. minuti., a Dumfries je pogotkom zaključio brzu kontru u 67. minuti. Nizozemska je vodeća u skupini C sa šest bodova, Ukrajina i Austrija imaju po tri boda dok je S. Makedonija bez bodova.

• 90'+4

Malen je pucao iznad gola nakon brze kontre

• 90'

Igrat će se četiri minute nadoknade

• 89'

Kalajdžić se našao u lijepoj prilici, ali je pucao glavom pored gola.

• 84'

Kalajdžić je poslao odličnu visoku loptu, prebacio je čitavu obranu Nizozemske, pronašao Onisiwa koji puca glavom, ali Stekelenburg je siguran.

• 82'

De Jong je zamijenio strijelca vodećeg pogotka Depayja

• 81'

Odličan udarac Alabe! Sjajno je opalio novi igrač madridskog Reala iskosa sa dvadesetak metara, a lopta je prohujala uz desnu vratnicu

• 74'

Umjesto de Roona u igru je ušao Gravenberch

• 70'

Lazaro ulazi u igru umjesto Baumgartnera.

• 67'

GOOOL Nizozemska vodi 2:0! Depay je sjajnom loptom na središtu igrališta izbacio Malena u kontru koji nakon brzog trka pred golom poslužuje Dumfriesa, a njemu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu. Drugi je to gol za desnog beka na ovom prvenstvu.

• 64'

Mijenja i domaći izbornik De Boer i to čak tri igrača. Ulaze Ake, Malen i Wijndal, a izlaze Blind, Weghorst i Van Aanholt.

• 62'

Dvostruka zamjena kod Austrije Kalajdžić i Grillitsch mijenjaju Gregoritscha i Laimera.

• 61'

Velika prilika za Nizozemsku nakon kornera! Weghorst je glavom vratio loptu De Vriju koji tuče glavom, ali Bachmann odbija do De Ligta čiji udarac pogađa u nogu obrambenog igrača Austrije i odlazi pored stative u novi korner.

• 49'

Wijnaldum je primio dobar pas malo izvan šesnaesterca i pucao iz obećavajuće pozicije, ali mu je obrambeni blokirao šut.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Amsterdamu!

• 45'

Završilo je prvo poluvrijeme! Nizozemska vodi 1:0 protiv Austrije. Jedini pogodak zabio je Depay u 11. minuti s bijele točke, a napadač Lyona mogao je povećati vodstvo domaćina u 40. minuti kad je zapucao zicer.

• 41'

Još jedna dobra akcija Nizozemske, Van Aanholt je odigrao povratno za Wijnalduma, ali kapetan domaće reprezentacije pogađa blok.

• 40'

Kakav promašaj Depaya! Weghorst je odlično primio dugu loptu Van Aanholta u kaznenom prostoru te je proslijedio na suprotnu stranu gdje ju je 'na pet metara loše zahvatio napadač Lyona i poslao preko gola

• 35'

Hinteregger je pucao s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla malo iznad prečke.

• 28'

Prilika za Austriju! Baumgartner je ušao po lijevoj strani u kazneni prostor i lijepo se namjestio na desnu nogu, ali njegov udarac glavom je blokirao De Ligt.

• 24'

Alaba je pogrešno procijenio jedno ubacivanje iz auta pa ga je lopta preletjela i stigla do Depaya koji je snažno pucao kad je ušao u šesnaesterac, no pogađa vanjski dio mreže.

• 22'

Nizozemci nastavljaju s napadima i kontroliraju igru. Pokušali su nekoliko puta ubacivanjima u kazneni prostor, no austrijski vratar lakoćom je pokupio te duge lopte.

• 14'

Prvi žuti karton za domaćina dobio je De Roon zbog prekršaja na Gregoritschu.

• 11'

GOOOL Nizozemska vodi 1:0! Depay je bio precizan s bijele točke iako je vratar Bachmann pročitao u koju stranu će pucati.

• 9'

Kazneni udarac za Nizozemsku! Alaba je nagazio Dumfriesa i izraelski sudac dosuđuje najstrožu kaznu nakon provjere VAR-a. Austrijski igrač dobio je žuti karton.

• 1'

Počela je utakmica u Amsterdamu!

• Sastav Austrije

Austrija: Bachmann; Ulmer, Hinteregger, Dragović, Lainer; Alaba, Laimer, Schlager, Baumgartner; Sabitzer, Gregoritsch.

• Sastav Nizozemske

Nizozemska: Stekelenburg; Dumfries, de Vrij, de Ligt, Blind, van Aanholt; De Roon, Wijnaldum, de Jong; Weghorst, Depay.

• Sudi Izraelac

Večerašnji ogled igra se na Johan Cruijff Areni u Amsterdamu, a sudit će Izraelac Grinfeld

• Austrija bez Arnautovića

Austrijanci će biti oslabljeni jer ne mogu računati na suspendiranog Marka Arnautovića, strijelca jednog pogotka, koji je kažnjen jednom utakmicom neigranja zbog vrijeđanja Alioskog.

• NIZOZEMSKA - AUSTRIJA

Nakon što je prethodno Ukrajina pobijedila Sjevernu Makedoniju (2:1) večerašnji drugi ogled u skupini C na Euru nudi dvoboj dviju momčadi koje su natjecanje počele trijumfalno - Nizozemske i Austrije. Oranje su u prvom kolu bili bolji od Ukrajine 3:2 dok su Austrijanci nadjačali Makedonce (3:1). Pobjeda i jednima i drugima donosi vrh i plasman u osminu finala.