Naslovnica Sport EURO 2020

Slovačka slavila u slavenskom derbiju: Poljaci griješili, a Lewandowski blijed

Slovačka je s 2:1 svladala Poljsku u prvom kolu skupine E Europskog nogometnog prvenstva.
14. lipnja 2021. u 19:51 1 komentara 2378 prikaza
European Football Championship - Poland - Slovakia
Pogledajte galeriju 1/5

U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Slovačka je u St Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2-1.

Christian Eriksen Josip Vincelj Naš priznati kardiolog objasnio što se dogodilo s Dancem Eriksenom: Da je infarkt, osjetio bi bol...

Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Pucao je Robert Mak, Szczesny je obranio, no lopta se od stative odbila u poljskog vratara i završila u golu.

Poljska je izjednačila u 46. minuti golom Karola Linettyja, a možda i ključni trenutak se dogodio u 62. minuti kada je Grzegorz Krychowiaka isključen zbog drugog žutog kartona.

Slovaci su igrača više iskoristili u 69. minuti kada je Milan Škriniar zabio za 2-1 nakon ubačaja iz kornera. U posljednjim trenucima susreta Poljska je imala sjajnu priliku za izjednačenje, no Bednarek je pucao pored gola. Poljaci su se uzdali u zvijezdu Bayerna Roberta Lewandowskog, no on danas nije pružio dobru partiju.

Zagreb: Zlatko Dali?? održao konferenciju za medije povodom okupljanja reprezentacije Obraćanje izbornika Dalića naljutilo otkrivanje sastava: Svjestan sam našeg glavnog problema...

U drugom susretu iz ove skupine večeras se u Sevilli sastaju Španjolska i Švedska.

U drugom kolu 18. lipnja se sastaju Švedska i Slovačka (St Peterburg), a dan kasnije Španjolska i Poljska (Sevilla).

Zadnje kolo je na rasporedu 23. lipnja, a sastaju se Španjolska - Slovačka (Sevilla), te Švedska - Poljska (St Peterburg).

Sanytol
ČISTO I STERILNO
Zašto je bitno da znate razliku između sanitizacije i dezinfekcije
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Slovačka je svladala Poljsku s 2:1.
  • 69' Gol
    Gol za Slovačku! Škriniar je dobio loptu na vrhu šesnaesterca, primio je, a onda desnom nogome proslijedio u mrežu.
  • 62' Crveni karton
    Crveni karton! Krychowiak je dobio drugi žuti karton i Poljska ima igrača manje. Veznjak Poljske napravio je nepotreban prekršaj na sredini terena i ovo bi moglo puno toga promijeniti.
  • 46' Gol
    Izjednačenje! Rybus je dao loptu s desne strane, Linetty je dočekao i mirno pogodio za 1:1.
  • 18' Gol
    Gol za Slovačku! Mak je dobro prošao i tukao prema prvoj vratnici. Loša reakcija Szczesnyja i Slovačka vodi s 1:0.
  • SLOVAČKA
    Dubravka - Pekarik, Šatka, Škriniar, Hubočan - Haraslin, Kucka, Hromada, Mak - Duda, Hamšik
  • POLJSKA
    Szczesny - Bereszynski, Glik, Bednarek, Rybus - Linetty, Krychowiak, Klich - Jozwiak, Lewandowski, Zielinski
Prvo kolo Europskog prvenstva, 18:00, Sankt Peterburg
Poljska Linetty 46'
1
2
Slovačka Szczesny ag. 18', Škriniar 69'
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se četiri minute nadoknade.

• 90'

Prilika za Satku! Branič Poljske je tukao, ali pored gola.

• 87'

Kod Slovačke su ušli Duris i Suslov, a izašli Mak i Haraslin.

• 85'

Nove promjene kod Poljske. Moder i Swiderski umjesto Klicha i Zielinskog.

• 79'

Mijenjaju i Slovaci. Hrosovski i Koscelinik umjesto Hromade i Pekarika.

• 74'

Promjena kod Poljske. Ulaze Frankowski i Puhacz, a izlaze Linetty i Rybus.

• 69'

• 62'

• 51'

Nastavlja se pritisak Poljske u drugom dijelu. Linetty je sada tukao, ali ravno u Dubravku.

• 46'

• 46'

Počeo je nastavak.

• POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Slovačka vodi 1:0. Službeno je to bio autogol Szczesnyja.

• 43'

Lewandowski je tukao iskosa, ali nije bio precizan.

• 40'

Pet minuta do kraja poluvremena, Slovačka vodi 1:0.

• 27'

Kucka je tukao s 25 metara, otišlo je malo preko gola.

• 26'

Prilika za Poljsku. Lewandiowski nakon ubačaja nije uspio zahvatiti loptu, no ona je došla do Klicha koji tuče, ali je to blokirano.

• 22'

Krychowiak je prvi igrač Poljske sa žutim kartonom.

• 20'

Hubočan je požutio kod Slovačke.

• 18'

• 15'

Duda je dobio loptu na lijevoj strani, ušao u sredinu i tukao, no nije bio težak posao za vratara.

• 5'

Lewandowski je odmah na početku bio u prilici, no dugo je čekao i njegov je udarac blokiran.

• 1'

Počela je utakmica.

• Glavni sudac utakmice je Rumunj Ovidiu Hategan.

• SLOVAČKA

• POLJSKA

• Ovo je prva utakmica u skupini E u kojoj su još Švedska i Španjolska. Susret se igra od 18 sati u Sankt Peterburgu.

• POČINJEMO

Dobar dan i dobro došli na nastavak druženja s nogometom na Europskom prvenstvu. Pred nama je susret Poljske i Slovačke.